Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Grzejnik łazienkowy,ręcznikowiec - czym napełnić

18 Paź 2011 19:30 11618 4
 • Poziom 10  
  Grzejnik rurkowy ok. 600W
  zastosowana grzałka 1200W
  bez instalacji CO

  Według zaleceń fachowca zalany płynem chłodniczym (aby nie zamarzł)

  Problem polega na tym, że jak grzeje grzałka to strasznie bulgocze,strzela, pyrczy w środku (jak czajnik elektryczny kiedy grzeje wodę przy temp. 30-50stopni)

  może tak być, że grzałka jest za mocna i za szybko nagrzewa ?

  Ale inny oryginalny piecyk olejowy o mocy 2KW jest cichy.

  podobno dobrze jest napełnić grzejnik olejem ??? może być to rozwiązanie problemu "hałasu" ?
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Pomocny post
  Poziom 35  
  Jeżeli grzejnik może wypromieniować moc 600W, to tyle i nie więcej powinien otrzymać ciepła od grzałki. Jest zdecydowanie za mocna. Grzałka 300-400W będzie w sam raz. Efekty akustyczne są spowodowane gwałtownym nagrzewaniem się włącznie z gotowaniem cieczy na powierzchni grzałki. Ponieważ z popularnych cieczy woda ma największe ciepło właściwe, najszybciej pochłania podawaną jej energię. Wszystkie inne robią to wolniej. Do każdego takiego urządzenia o strukturze zamkniętej MUSI być podłączony element kompensacyjny w postaci urządzenia mieszkowego, lub zbiornika przelewowego. Inaczej grozi rozerwaniem całości i poparzeniem osób w pobliżu. Oryginalny grzejnik olejowy ma tak dopasowaną grzałkę co do rozmiarów, że ciepło jest rozprowadzane równomiernie i od razu wypromieniowywane przez grzejnik. Ponadto w grzejniku olejowym o wiele łatwiej zachodzą procesy krążenia i mieszania się cieczy zagrzanej z zimną, o co w łazienkowym "rurkowcu" o wiele trudniej.
 • Poziom 10  
  Dziękuję za wyczerpującą wypowiedź,

  jeśli nie chciał bym inwestować w nową grzałkę, to mogę zalać grzejnik olejem, zaskutkuje to wyciszeniem czy raczej nie ?
 • Poziom 35  
  Każda zaznaczam każda ciecz rozszerza się przy jej ogrzewaniu i skutki tego w zamkniętym naczyniu mogą być katastrofalne. To na temat grzejnika łazienkowego. Jak zachowa się olej w takich warunkach nie mam pojęcia, to są obserwacje eksperymentalne, wykraczające znacznie poza parametry standardowego zastosowania "rurkowca" łazienkowego.
  Tu Link masz dane producenta grzałek do "rurkowców" wypełnionych wodą - poczytaj jego dane i opis dokładnie.
 • Poziom 35  
  Grzejniki łazienkowe (ręcznikowce) podłącza się DO INSTALACJI CENTRALNEGO OGRZEWANIA a ewentualny montaż grzałki ma na celu umożliwienie ogrzewania łazienki, gdy centralne ogrzewanie już nie działa (po sezonie), ale woda NIE JEST SPUSZCZONA Z INSTALACJI.