Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Płyta gazowa, elektryczna czy indukcja?

20 Paź 2011 21:29 4889 6
 • Poziom 13  
  Obecnie w mieszkaniu posiadam piekarnik elektryczny, płytę gazową. Woda w mieszkaniu ogrzewana jest piecykiem gazowym. Spółdzielnia likwiduje piecyki i jeszcze w tym roku jedynym urządzeniem gazowym jakie będę posiadał to płyta gazowa.
  Tak więc mam pytanie co będzie dla mnie tańsze w użytkowaniu (gazowa, elektryczna, indukcja 230V) chodzi tylko o koszt prądu i gazu, nie bierzcie pod uwagę że do indukcji potrzeba inne naczynia.
  Z góry dziękuję za wszelkie informacje.
 • Poziom 24  
  Chyba najtańszym rozwiązaniem jest kuchenka gazowa (z piekarnikiem lub sama płyta) na proban-butan z butli 11kg, minusem są chyba tylko gabaryty butli.
 • Poziom 13  
  Opcja z butlą odpada. Pisząc o gazie mam na myśli instalację gazową którą posiadam i płacę według zużycia na liczniku.
 • Poziom 24  
  Wszędzie można przeczytać że indukcyjne płyty mają większą sprawność od zwykłych grzałek, można więc wybrać pomiędzy gazem a indukcją, zależy jak dużo i jak długo gotujesz.
 • Specjalista elektryk
  Gaz z butli raczej nie wyjdzie taniej od indukcji, bo jest drogi.
 • Poziom 13  
  Mi dokładniej chodzi o to, że przy gazie jest abonament plus opłata przesyłowa stała, obecnie płacę za to 44zł, jak odpadnie piecyk, będzie wynosić 22zł plus dodatkowo zużycie gazu przez płytę gazową. Jak założę indukcje to rozwiążę umowę z PGNiG-e, więc opłata 22zł odpadnie plus opłata za sam zużyty gaz.
  Tak więc chodzi mi o to czy używanie indukcji będzie tańsze, droższe czy porównywalne.
  Płyta używana jest codziennie przez 3 dorosłe osoby, codziennie obiad dla wszystkich, w weekendy dla 6 osób obiad. Codziennie używamy gazu do gotowania wody ponieważ wychodzi to taniej jak czajnik elektryczny.
 • Poziom 34  
  Całe życie gotowałem na gazie i nie unikałem elektrycznych ceramicznych. Po wprowadzce do nowego mieszkania okazało się, że nie mogę mieć gazówki bo jest aneks, a do gazu musi być pomieszczenie zamknięte czy jakoś tak. Kupiłem indukcję i juz więcej jej na nic nie zamienię.
  PLUSY
  - płaska powierzchnia - bierzesz ścierę i po całości jednym ruchem
  - nie przypala sie za dużo
  - masz dużo "biegów" - mozliwość regulacji temp. niedostępne przy ceramicznej,gazie
  - szybkość nagrzewania

  MINUSY
  - trochę droższa od reszty na starcie