logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jak zaadresować LED PAR56R RGB do sterownika Eurolite 192 DMX 512?

lenovo1990 21 Paź 2011 00:39 2424 4
REKLAMA
  • #1 10049046
    lenovo1990
    Poziom 2  
    Posty: 4
    Witam.

    Przeszukałem całe to Forum i przeczytałem mnóstwo wątków, ale dalej nie mogę poradzić sobie z zaadresowaniem tego PAR'a56 do sterownika 192. To dla mnie bardzo ważne, aby ktoś pomógł, po "chłopsku" wytłumaczyć jak mam adresować. Mam instrukcje od jednego i drugiego sprzętu, ale wciąż bez efektu.

    Bardzo proszę o pomoc.

    Pozdrawiam
    Darek
  • REKLAMA
  • #2 10052395
    daniel6662
    Poziom 21  
    Posty: 317
    Pomógł: 43
    Ocena: 75
    W parze masz przełączniki oznaczone kolejno 1,2,4,8,16,32,64,128,256,auto/dmx lub podobnie
    i teraz dla przykładu chcesz zaadresować para na kanał 30. to przełączasz kolejne przełączniki w pozycje "on": 16, 8, 4, 2 reszta na "off". Dlaczego akurat te? otóż dlatego że 16+8+4+2=30. reasumując, każdy przełącznik ustawiony w pozycje "on" dodaje do adresu liczbę którą jest oznaczony. I jeszcze jedno przełącznik auto/dmx lub podobnie nazwany musi być w pozycji dmx.
  • REKLAMA
  • #3 10092200
    lenovo1990
    Poziom 2  
    Posty: 4
    Dziękuję za odpowiedź. Już sobie z tym poradziłem.

    Teraz taki problem mam 6 par i chce je zaadresować po 3 sztuki na jeden.

    Pierwsze trzy adresuje na adres 1.
    Drugie trzy na adres 7.

    Jak przełączać się między tymi dwoma adresami 1 i 7 na tym sterowniku eurolite 192?

    Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź. Proszę mi wybaczyć to pytanie, które dla większości może się wydawać banalne, ale jestem totalnym laikiem w tych sprawach. Nie chcę jednak nikomu zlecać, tylko sam zrozumieć istotę rzeczy.

    pozdrawiam
    Darek
  • REKLAMA
  • #5 10092356
    lenovo1990
    Poziom 2  
    Posty: 4
    Dziękuję Danielu, spróbuję to sobie przetłumaczyć.

    Pozdrawiam
REKLAMA