Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Amica PA - nie działa

plucien 04 Gru 2004 15:53 20134 16
  • #1 04 Gru 2004 15:53
    plucien
    Poziom 10  

Witam

posiadam od kilku lat praleczkę Amica (nie wiem jaki model, na obudowie napisae Dynamic System...)

od wczoraj mam pewiem problem, moja mama włączyła pranie, po chwili ustawiła pralkę na 0, dołożyła kilka rzeczy, zamknęła bemben, włączyła ponownie pralkę... i już nic nie działa...
    świeci się tylko dioda GOTOWA, gdy naciśnie się przycisk START, dioda raz mignie i powownie się zapala, potem już na nic nie reaguje dopóki pralki z prądu się nie wyłączy...

w ogóle nie włacza się pranie, nic się nie dzieje, świeci się światełko GOTOWE... inne funkcje da się włączyć, wszystkie przyciski działają, ale pralka nie chce odburzyć... :/

co ciekawe, od jakiegoś czasu, jeszcze jak pralka prała, światełko GOTOWA migało podczas prania co jakiś czas...

może ktoś z Was wie, gdzie znaleźć instrukcję, oryginalna zaginęła gdzieś przy przeprowadzce... :/

słyszałem coś o restartowaniu takich pralek, ale jak to zrobić?

pozdrawiam i liczę na Wasza pomoc :) pranie czeka ;)))

0 16
  • Pomocny post
    #2 04 Gru 2004 16:20
    skryn
    Admin grupy AGD

Spróbuj zrobić tak:
    1. Pokrętło ustawiasz na "0".
    2. Trzymasz przycisk start (w tym czasie pokrętło programatora z pozycji "0" przestawiasz na pozycję "7").
    3. Zacznie migać lampka "gotowa". Nie puszczając przycisku start przełączasz na "8".
    4. Zwalniasz przycisk start. Zmienia się w tym czasie kombinacja diod.
    5. Wracasz z powrotem do "1" i czekasz na zmianę kombinacji diod.
    6. Wciskasz start. Powinny palić się trzy diody naraz (gotowa, pracuje, koniec).
    7. Po kolei przesuwasz pokrętło na "2" wciskasz start, "3" wciskasz start, "4" wciskasz start.....itd do programu "15".
    Po wciśnięciu "start" na pozycji "15" wyłączą się wszystkie diody - wyjście z trybu serwisowego.

Powinno pomóc!!

Pozdrawiam.

2
  • #3 04 Gru 2004 16:21
    39006
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 04 Gru 2004 16:32
    skryn
    Admin grupy AGD

Rycho T napisał:
    Chyba problem tkwi w uszkodzonej blokadzie drzwi pralki.

Gdyby tak było świeciłaby się "lampka" koniec!!!! Plus jedno mignięcie "lampki" gotowa!!

0
  • #5 04 Gru 2004 16:58
    Maniekd
    Poziom 13  

Witam!
    Spotkałem się z podobnym problemem ale wtedy padł triak na płycie odpowiedzialny za zawór Jetsystemu można popatrzeć na płytę może będzie coś widać u mnie po wymianie tego triaka pomogło .Pozdrawiam !

0
  • #6 04 Gru 2004 17:03
    reperator
    Poziom 18  

Witam. Jeśli praleczka miga w czasie prania i je kończy to może być coś z grzaniem ale musisz policzyć te mignięcia. Jeśli miga 5 razy to jest problemz grzaniem, najprawdopodobniej uszkodzona grzałka. A wejść w test serwisowy musisz wejśc aby ją odblokować. W pralkach Amica takie blokowanie się to normalka. Pozdrowienia.

0
  • #7 04 Gru 2004 23:54
    plucien
    Poziom 10  

ok :) pomogło, jesteście super ;))))))))

jak zacznie migać GOTOWA to dam znać ile razy miga ;)

pozdrawiam serdecznie!
    :)))))

0
  • #8 05 Gru 2004 08:55
    skryn
    Admin grupy AGD

Tylko nie pomyl się z liczeniem! Miga kilka razy co piętnaście sekund. Np. trzy mignięcia i piętnaście sekund przerwy, znowu trzy mignięcia i itd...

Pozdrawiam. :x-mas:

0
  • #9 05 Gru 2004 11:32
    plucien
    Poziom 10  

miga 5 razy...
    pik pik pik pik pik... przerwa :)

co się dzieje?

pozdrawiam

0
  • #10 05 Gru 2004 15:11
    skryn
    Admin grupy AGD

Nie grzeje wody! (przynajmniej taki błąd wyświetla). Sprawdź grzałkę ok. 27Ω. Pewnie przerwa.

Pozdrawiam.

0
  • #11 05 Gru 2004 15:56
    plucien
    Poziom 10  

ok, ale co mi po tym? mam ją sobie sam wymienić? :) dam radę? :))))))
    dodam, że pralkę naprawiam pierwszy raz w zyciu :P

0
  • #12 05 Gru 2004 16:03
    skryn
    Admin grupy AGD

A sprawdziłeś tą grzałkę?
    To najpierw.

Pozdrawiam.

0
  • #13 15 Sty 2005 16:45
    kholub
    Poziom 11  

Cytat:
    To normalka!!! Spróbuj zrobić tak:
    1. Trzymasz przycisk start (w tym czasie pokrętło ustawiasz na "7").
    2. Zacznie migać lampka "gotowa". Nie puszczając przycisku start przełączasz na "8".
    3. Zwalniasz przycisk start. Zmienia się w tym czasie kombinacja diod.
    4. Wracasz z powrotem do "1" i czekasz na zmianę kombinacji diod.
    5. Wciskasz start. Powinny palić się trzy diody naraz (gotowa, pracuje, koniec).
    6. Po kolei przesuwasz pokrętło na "2" wciskasz start, "3" wciskasz start, "4" wciskasz start.....itd do programu "15".

Powinno pomóc!!

Pozdrawiam.

No dobra miałem to samo. Nawet wezwałem gościa, bo nie miałem czasu żeby się w to bawić, ale jak mi zaśpiewał, że naprawa będzie kosztować 250 to wziąłem sprawy we własne ręce :).
    Co się tało? W jakiś tryb serwisowy ta pralka weszła? Dlaczego? czy jeszcze są jakieś takie tajniki w tej pralce?
    No w życiu bym na to nie wpadł. "Wciśnij 1, stań na lewj nodze, złap za prawe ucho, spluń przez lewe ramie, wciśnij start.." hehehe

0
  • #14 16 Sty 2005 01:30
    elektryk2000
    Specjalista urządzeń chłodniczych

kholub napisał:

No dobra miałem to samo. Nawet wezwałem gościa, bo nie miałem czasu żeby się w to bawić, ale jak mi zaśpiewał, że naprawa będzie kosztować 250 to wziąłem sprawy we własne ręce :).
    Co się tało? W jakiś tryb serwisowy ta pralka weszła? Dlaczego? czy jeszcze są jakieś takie tajniki w tej pralce?
    No w życiu bym na to nie wpadł. "Wciśnij 1, stań na lewj nodze, złap za prawe ucho, spluń przez lewe ramie, wciśnij start.." hehehe

Czytalem kilka razy i nadal nie wiem: o co Ci chodzi? Chaos totalny

0
  • #15 16 Sty 2005 12:19
    112828
    Użytkownik usunął konto  
  • #16 16 Sty 2005 16:27
    skryn
    Admin grupy AGD

kholub napisał:
    Cytat:
    To normalka!!! Spróbuj zrobić tak:
    1. Trzymasz przycisk start (w tym czasie pokrętło ustawiasz na "7").
    2. Zacznie migać lampka "gotowa". Nie puszczając przycisku start przełączasz na "8".
    3. Zwalniasz przycisk start. Zmienia się w tym czasie kombinacja diod.
    4. Wracasz z powrotem do "1" i czekasz na zmianę kombinacji diod.
    5. Wciskasz start. Powinny palić się trzy diody naraz (gotowa, pracuje, koniec).
    6. Po kolei przesuwasz pokrętło na "2" wciskasz start, "3" wciskasz start, "4" wciskasz start.....itd do programu "15".

Powinno pomóc!!

Pozdrawiam.

Ponieważ mój wcześniejszy post wylądował w koszu to radzę: Daruj sobie naprawę tej pralki, a zleć ją fachowcowi!!

0
  • #17 29 Kwi 2007 18:34
    smalczyk
    Poziom 1  

witam
    również miałem problem z ta pralka, wystarczylo wejsc w ten tryb serwisowy, ale wczesniej o tym nie wiedziałem wiec poszedłem do serwisu, powiedzieli ze w module padł mikroprocesor i 360 zł bedzie kosztował nowy:D..paranoja.. dzieki tej stronce nic mnie to nie kosztowało, ale pewnie 1000 innych osób tak..
    pozdrawiam i dzieki,,

0