Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows XP - zawiesza się w trakcie uruchamiania

23 Paź 2011 22:50 5392 6
 • Poziom 10  
  Witam,
  znajomy przyniósł mi komputer z którym walczę drugi dzień i sam już nic więcej nie wymyślę, zatem proszę szerokie grono forumowiczów o pomoc.
  Objawy są takie jak w temacie podczas normalnego, podkreślam normalnego trybu uruchamiania, bo w trybie awaryjnym system ładuje się normalnie, dodam, że wszystkie tryby awaryjnego się uruchamiają. Jeżeli zaś chodzi o tryb normalny to uruchamianie dochodzi do ekranu startowego i dalej nic. Wygląda tak jakby był problem z jakimś sterownikiem. Dodam, że w tym momencie zawieszenia nie następuje ponowny restart, tylko tak wisi i wisi :).
  Podjęte przeze mnie kroki:
  1. zmieniłem rejestr, biorąc kopie z folderu System Volume Information,
  2.w msconfig zmieniałem wybór uruchamiania od trybu normalnego, poprzez trybu diagnostycznego a kończąc na selektywnym,
  3. ponieważ w trybie awaryjnym z siecią mam Internet przeskanowałem skanerami online, którego niczego nie znalazły,
  4. w konsoli odzyskiwania uruchomiłem chkdsk /r,
  5. w pliku boot.ini dodałem opcję /sos /bootlog /basevideo, miałem nadzieję, że wówczas w pliku Ntbtlog.txt zobaczę na czym się zawiesza, ale okazuje się że jeżeli system się nie załaduje to plik Ntbtlog.txt nie zostanie zapisany.
  To chyba wszystko co mi przyszło do głowy i co znalazłem w sieci.
  Liczę na nowe pomysły z Waszej strony.
 • Poziom 19  
  Przydatna byłaby wiedza na temat początku tego zagadnienia, czyli czy ten kolega zainstalował jakiś sterownik jakąś aktualizację, bądź aplikację zanim wyskoczył ten błąd?
 • Poziom 10  
  Z tego co mi powiedział to tradycyjnie, wieczorem wszystko działało, zaś następnego dnia system nie chciał się uruchomić.
 • Poziom 43  
  Wykorzystaj próbę naprawy systemu z płyty instalacyjnej.
 • Pomocny post
  Poziom 11  
  Jeżeli nie pomoże to co pisał Kasek21 to można spróbować odinstalować sterownik od chipsetu lub inny, który wygląda na świeży w trybie awaryjnym i wtedy spróbować uruchomić w trybie normalnym.

  System, który zawiesza się na tym poziomie co opisujesz, powinien już zapisać w dzienniku zdarzenia. Poszukaj w zakładce SYSTEM błędów, które będą zgadzać się czasowo z powstałym zawieszeniem i wklej tu.

  seba.n
 • Poziom 10  
  Jestem niezmiernie wdzięczny wszystkim za wskazówki, a dla Seby szczególnie, ponieważ odinstalowanie sterowników chipsetu byłem strzałem w dziesiątkę, czapki z głów.
  Problem rozwiązany, proszę o zamknięcie wątku.