logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jak dostosować wyświetlanie postów na Elektrodzie przy rozdzielczości 800x600?

adass 04 Gru 2004 21:26 1908 8
REKLAMA
  • #1 1036662
    adass
    Poziom 25  
    Posty: 1232
    Pomógł: 6
    Ocena: 119
    witam .niektóre posty nie mieszczą się na ekrani i zeby czytac trzeba przesuwać poziomym paskiem i wkurza mnie to jak zmniejsze piksle to litery napisy są małe ( to po co monitor 17 cali ?) mam XP 800X600piksli inne strony działaja normalnie (kto wymislił te kiche) pytam poco duże ekrany jak napisy beda małe . podr
  • REKLAMA
  • #2 1036670
    ACULA
    Poziom 34  
    Posty: 3005
    Pomógł: 105
    Ocena: 114
    a ) ktoś nie używa spacji
    b)wkleja za szeroki obrazek
  • #3 1042868
    adass
    Poziom 25  
    Posty: 1232
    Pomógł: 6
    Ocena: 119
    problem jest nadal . główna strona elektrody równiez sie nie mieśći na ekranie tylko trzeba przesuwc poziomym paskiem ale niektóre podstrony mieszczą sie normalnie (groch z kapustą) to zjawisko występuje tylko na elektrodzie.
  • REKLAMA
  • #4 1043003
    tzok
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 38731
    Pomógł: 3168
    Ocena: 6483
    Nie uważasz, że 800x600 to jak na dzisiejsze standardy trochę za mało? Ja na 15" mam 1024x768. Choć faktycznie niektóre wątki na elektrodzie są "za szerokie" nawet jak nie ma na nich żadnych obrazków.
  • #5 1043177
    adass
    Poziom 25  
    Posty: 1232
    Pomógł: 6
    Ocena: 119
    zgoda.że na dzisiejsze standardy to mało ALE literki są małe i nos trzeba mieć przy samym ekranie i to jest ten standart można z tego OŚLEPNĄĆ nie tędy droga. zmienie rozdzielczość na 1024x768 to wszystko jest małe po bokach są puste marginesy np: na wp .pl a ekran 17cali sony.
  • REKLAMA
  • #6 1043236
    linx
    Poziom 21  
    Posty: 600
    Pomógł: 26
    Ocena: 81
    Ja mam 15 cali LCD, 1024x768 i często jest podobnie jak u adassa:-(
  • REKLAMA
  • #7 1043347
    siwy144
    Poziom 19  
    Posty: 372
    Pomógł: 30
    Ocena: 25
    ja mam 17 i 1024x768 i wszystko ok a jak mialem 15 i 800x600 to tak mialem
  • #8 1043535
    Włodi
    Poziom 19  
    Posty: 728
    Pomógł: 20
    Ocena: 46
    Mnie sie wydaje że to jakis bug w phpBB. Nie ważne jaki kto ma monitor i jaką rozdzielczość. Nie prawda że tylko na elektrodzie się dzieje. Na tweakujest to samo i na innych forach phpBB występuje ten sam problem.
  • #9 1043599
    roodzeek
    Poziom 23  
    Posty: 519
    Pomógł: 39
    Ocena: 3
    taaak - a czasem dodatkowo się obrazki nia ładują do końca i są takie porozszerzane :D Nieraz już miałem takie przypadki na elce...

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik zgłasza problem z wyświetlaniem postów na forum Elektroda przy rozdzielczości 800x600 na systemie Windows XP, gdzie zawartość nie mieści się na ekranie i wymaga poziomego przewijania. Zmniejszenie rozdzielczości powoduje zbyt małe litery, co obniża komfort czytania na monitorze 17 cali. Inni uczestnicy dyskusji wskazują, że rozdzielczość 800x600 jest obecnie niewystarczająca, a problem szerokich wątków występuje również przy wyższych rozdzielczościach, np. 1024x768, nawet na monitorach 15 i 17 cali. Wskazano, że przyczyną może być błąd w oprogramowaniu phpBB, na którym działa forum, co powoduje nieprawidłowe skalowanie i szerokość postów niezależnie od sprzętu i rozdzielczości. Dodatkowo zauważono, że niektóre obrazki są wklejane zbyt szerokie lub nieładnie się ładują, co pogarsza sytuację. Problem dotyczy nie tylko Elektrody, ale także innych forów opartych na phpBB.
REKLAMA