Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ustawienie pieca Urlich 24kw

eisenberger 24 Oct 2011 20:08 5293 8
 • #1
  eisenberger
  Level 11  
  A więc kupiłem wyżej opisany piec (Ulrich Wandich futura + z zamkniętą komorą spalania 2 funkcyjny (nie kondensat), został już podłączony i pracuje 4-ty dzień. Wszystko niby jest Ok ale mam jeszcze kilka pytań do Fachowców :
  Piec ma automatykę pogodową (brak czujnika zewnętrznej temperatury) czy jest sens dokupować czujnik i uruchomić "pogodówkę"?
  Piec ma 24 kw wię jest o wiele za duża moc jak na moje 136m2 w tym 111 m 2 podłogówki czy trzeba mu jakoś wyregulować moc? czy to się dzieje automatycznie ? dodam że spalił przez 4 pełne doby 34 m3 gazu co+cwu temperatura między -2-3 w nocy i 3-6 + w dzień (chyba sporo) temperatura w domu 22
  dodam jeszcze że praca jego wygląda następująco : co 30-40 sekund zapala się na 4-5 sekund i tak w kółko pompa chodzi (tak mi się wydaje cały czas ) czy to normalne ? jak wyżej napisałem mam w większości podłogówkę , kaloryfery są tylko w garażu ale ustawione na * więc nie grzeją , jest jeszcze drabinka w łazience i mały kaloryfer w kotłowni ustawione na maxa (5) z góry dziękuję za odpowiedz!

  ps: na elektrodzie znalazłem coś takiego:
  [img]ustawienie pieca Urlich 24kw[/img]
 • #2
  prezes5000
  Level 20  
  Sens ma , bo z regulacją pogodową możesz zaoszczędzić trochę gazu( pod warunkiem,że zostanie dobrze ustawiona).
 • #3
  bro2004
  Level 28  
  A ty masz na niego gwarancje ? Kocioł musi zainstalować osoba posiadająca uprawnienia gazowe. Następnie kocioł musi uruchomić tzw. Serwis Niezależny. Bierze pieniądze za to od Ulrich. Ustawia Ci moc odpowiednią dla Twojej powierzchni oraz inne parametry kotła. Sprawdza, czy kocioł został poprawnie zamontowany oraz może odpłatnie zamontować sterownik pokojowy oraz pogodowy. Na pewno dzięki temu pierwszemu kocioł nie będzie włączał się co 30 sek.
  Takie jak Twoje pytania powstają jak za montaż biorą się nie wykwalifikowane osoby. Zamontować jakoś zamontują, ale już nic nie wyjaśnią jakie dalej są kroki oraz jak oszczędnie użytkowąć kocioł.
  Czytałeś warunki gwarancji ?
 • #4
  eisenberger
  Level 11  
  już wyjaśniam .... kocioł kupiłem używany po dwóch sezonach zamontowałem sam w miejsce starego który "padł ".. ale raczej przy podłączeniu nie ma szans się pomylić (zimna , ciepła, zasilanie co , powrót ) cwu działa super , ogrzewanie działa jest ciepło lecz działa jak napisałem powyżej ..........
 • #5
  jamper
  Level 16  
  Czym jest regulowana temperatura kotła poprzez sterownik w pokoju czy na kotle. Oczywiście trzeba kocioł wyregulować od nowa. A założenie czujnika zewnętrznego ma jak najbardziej uzasadnienie
 • #6
  eisenberger
  Level 11  
  nie wiem czy dobrze rozumiem .... temperaturę zadaną zasilanie co ustawiam na kotle obecnie 45 C* a temperatura w pomieszczeniach jest regulowana osobno termostatami naściennymi (każde pomieszczenie osobno) które są podłączone do głowic w rozdzielaczu podłogówki (jeżeli w pomieszczeniu wzrośnie temperatura powyżej zadanej u mnie 20c* termostat odcina zasilanie)
 • #7
  prezes5000
  Level 20  
  Teraz sobie ustawiasz temp. jaką chcesz (męczące- załóż pogodówkę) dobrze by buło abyś miał jakiś przepływ nośnika ciepła na stałe np.kaloryfer w łazience + ewentualnie jakiś przedpokój który wymaga dogrzania.
 • #8
  eisenberger
  Level 11  
  witam , według porady na innym forum ustawiłem parametry następująco:

  moc startowa kotła- skala od 1-99 ustawiłem 1
  moc co - skala od 1-99 ustawiłem 1 czyli moc minimalną 9,9kw
  blokada taktowania- skala od 1-99 ustawiłem max czyli 99
  jest jeszcze wybieg pompy po pracy co skala 1-99 zostawiłem na 10 ustawienie fabryczne. Przy tych ustawieniach piec włącza się raz na 3-4minuty i pracuje ok 15-20 sek . zużycie spadło do 5m3 na 24 wraz z cwu w domu jest temper. ok 21 w łazience ok 23 w łazience i w kotłowni jest po kaloryferku.
  myślicie że jest ok ? czy coś jeszcze trzeba przestawić :?: :?: :?:
 • #9
  mateot694
  Level 8  
  też posiadam taki kocioł i mam pytanie gdzie można ustawić żeby pompka chodziła cały czas i chodz trochę miała ciepłej wody w obiegu . Dodam że zworke wyciągnąłem bo podłączyłem czujnik temperatury tygodniowy i pogodówka nie jest podłączona. problemem jest to że piec sie wyłancza przy osiągnięciu temperatury i dopiero gdy spadnie temperatura zaczyna działać tylko od nowa musi nagrzać wode w obiegu a to sporo gazu idzie. da sie coś takiego zrobić ???

  Dodano po 35 [minuty]:

  i poszukuje najlepszych ustawień serwisowych, i opisu nazw meni serwisowym
  -moc startowa 0-99%
  -moc maksymalna c.o 0-99%
  -wybieg pompy (po pracy na potrzeby c.o) 0-99%
  -blokada taktowania c.o 0-99%
  -wybieg pompy (po pracy na potrzeby C.w.u) 0-99%
  -typ gazu
  -Korekcja gazu
  potrzebuje co sie zmieni jak zmienie ustawienia,