logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Nokia 3310 - podczas ładowania pojawia się komunikat Nie ładuje..

dzimber 04 Gru 2004 22:37 2193 11
REKLAMA
  • #1 1036880
    dzimber
    Poziom 12  
    Posty: 95
    Pomógł: 4
    Ocena: 1
    Mam od pewnego czasu Nokię 3310 i podczas ładwonia jej nieraz wyskakuje mi napis "NIE ŁADUJE". Czym to może być spowodowane?dzieki z góry!
    pozdro.
  • REKLAMA
  • #2 1036903
    fenoman
    Poziom 12  
    Posty: 30
    Pomógł: 3
    Ocena: 12
    a bateria sprawna jest ??
    sprawdzałeś ładując tą samą ładowarką inną baterię ,ale ten sam telefon ??
    inna opcja to ładowarka , sprawdź inną .
    sprawdź te dwie opcje ,jeśli nie to to nie wiem - może soft :(
    jeśli pomogłem to oki

    pozdro
  • REKLAMA
  • #3 1037096
    Bajzel
    Poziom 15  
    Posty: 74
    Pomógł: 8
    Ocena: 1
    Jest też 3 mozliwosc - gniazdo ładowania w telefonie.

    Pozdrawiam.
  • REKLAMA
  • #4 1037121
    slawko_k
    Poziom 35  
    Posty: 2925
    Pomógł: 253
    Ocena: 234
    bylo o tym samym z tydzien temu, poszukaj
  • #5 1037157
    dudek_6
    Poziom 2  
    Posty: 4
    Cze!!!

    Sory że nie na temat ale mam proźe.
    Jeśli ktoś z was ma może jakiegoś fajnego softa do 3310
    to wyślijcie mi na skrzynke wiehc(_at_)poczta.onet.pl
    Z góry dziękuje !!!
  • #6 1037272
    Komar_wladek
    Poziom 19  
    Posty: 314
    Pomógł: 17
    Ocena: 8
    Fajny to zn. jaki??
    Coś w stylu elektro??
    Naj lepiej wgraj bez madosa to tel lepiej działa, jak jesteś zainteresowany to napisz
  • REKLAMA
  • #8 1039776
    hotairserwis
    Poziom 15  
    Posty: 183
    Pomógł: 4
    Ocena: 7
    To jest prawdopodobnie wina bezpiecznika : Totaki malutki elemencik SMD zazwyczaj biala literka K na czarnymtle jest na jego gornej czesci.
    Znajduje sie on u dolu plyty telefonu.
    Pozdrawiam
  • #9 1039777
    hotairserwis
    Poziom 15  
    Posty: 183
    Pomógł: 4
    Ocena: 7
    To jest prawdopodobnie wina bezpiecznika : Totaki malutki elemencik SMD zazwyczaj biala literka K na czarnymtle jest na jego gornej czesci.
    Znajduje sie on u dolu plyty telefonu.
    Pozdrawiam
  • #10 1039981
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #11 1040400
    Kukii
    Poziom 12  
    Posty: 14
    Pomógł: 1
    Ocena: 4
    jak dlamnie to mogą tez byc zimne luty na złaczy telefonu z bateria...
  • #12 1040777
    mapigerman
    Poziom 16  
    Posty: 204
    Pomógł: 7
    Ocena: 7
    Witam...

    az sie serce kroi...
    Kukii moze wyjasnij gzdie sa jakies luty w tym telefonie pomiedzy plyta glowana a bateria?? Szukalem i nie znalazlem...

    A tak serio i powaznie to przyczyn moze byc wiele...

    zacznij od sprawdzenia ladowarki czy dobre napiecie daje i czy nie przerywa. Jezeli oki dalej zajrzyj do fona na zlącze czy nie jest skorodowane (po zalaniu). Jak byl zalany to wanienka z cleanserem do czyszczenia druku potem hotair i jakis dobry srodek do lutowania...
    Jak nie jest zalany i nie jest to gniazdo ladowania to zmien soft.
    Dalej to juz tylko czy warystor ok, pomierzyc chaps-a i ewentualnie wymienic, moze byc tez uszklodzony CCONT - tez wymiana a jak to wszystko nie pomoze to najprawdopodobniej MAD dostaje szalu ale jego ciezko zmienic choc sie da... - kiedys DZIUR to gdzies opisywal.

    Acha i jeszcze jedno schemat serwisowki jest w dziale ze schematmi... - bedzie lepiej Ci szukac...

    Życzac powodzenia pozdrawiam...

Podsumowanie tematu

✨ Problem z komunikatem "NIE ŁADUJE" podczas ładowania telefonu Nokia 3310 może mieć kilka przyczyn. Należy najpierw sprawdzić stan baterii oraz działanie ładowarki, najlepiej testując inną ładowarkę lub baterię w tym samym telefonie. Możliwą przyczyną jest uszkodzone gniazdo ładowania lub zimne luty na połączeniu baterii z płytą główną. Często winny jest także bezpiecznik SMD (oznaczony literą K na czarnym tle) znajdujący się na dole płyty telefonu. W przypadku zalania konieczne jest oczyszczenie i naprawa połączeń, a także sprawdzenie i ewentualna wymiana elementów takich jak warystor, kondensatory (CCONT) czy układ MAD. W ostateczności można rozważyć zmianę oprogramowania (softu) telefonu. Dostępne są schematy serwisowe ułatwiające diagnozę i naprawę.
REKLAMA