Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Proteus ISIS 7 Professional - symulacja

25 Paź 2011 14:42 5714 5
  • Poziom 14  
    Witam!
    Od wczoraj bawię się tym programem i testując sobie układ stroboskopu policyjnego dla sprawdzenia jak działa ten program.
    Problem w tym że jeżeli chodzi o ten stroboskop to wyskakuje sobie taki oto błąd

schemat

Nie bardzo jeże o co chodzi 8-O
    Czy ktoś by umiał mi wytłumaczyć co mam źle ewentualnie co mogę zrobić :?:
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 30  
    Witam.

W pierwszej kolejności polecam zbudowanie prostego układu generatora jaki zastosowałeś w Twoim układzie. Następnie zasymulowanie go w proteusie i podglądnięcie przebiegów na oscyloskopie.

Dla zachęty napiszę, że takie "oszukanie" rezystorami 1M generatora "ożywia" ten układ...

Pozdrawiam.
  • Poziom 14  
    Christophorus napisał:
    Na pierwszy rzut oka wydaje się mi, że zamiast zasilania masz wstawione źródło sygnału - ten symbol przy emiterach tranzystorów Q1 i Q2. Zasilanie wstawiasz wybierając z kolumny po lewej stronie (patrząc za zamieszczony przez Ciebie zrzut ekranu) symbol POWER. Jest to zielona strzałka skierowana pionowo do góry.

Niestety to nic nie dało :(
    Inny układ który udało mi się zasymulować był zasilany tak samo jak ten i działał.

marihires napisał:
    Witam.

W pierwszej kolejności polecam zbudowanie prostego układu generatora jaki zastosowałeś w Twoim układzie. Następnie zasymulowanie go w proteusie i podglądnięcie przebiegów na oscyloskopie.

Nie wiem czemu ale nie działa ten generator :?: Narysowałem w czystym arkuszu i wszystkie "kwadraciki" przy wyprowadzeniach są szare(jedynie wyprowadzenie rezystora R4, według kolegi screena, który jest połączony do masy ma niebieski "kwadracik".

Może to trochę głupie pytanie ale muszę je zadać. Czy za każdym razem jak się rysuje jakiś schemat musi być zrobiony układ zasilający np. na LM78xx :?:

marihires napisał:
    Dla zachęty napiszę, że takie "oszukanie" rezystorami 1M generatora "ożywia" ten układ...

Dodanie do zapisanego schematu te rezystory nic nie pomaga :(

Miałbym prośbę żeby ktoś wytłumaczył co mówi komunikat, którego screenea zamieściłem w pierwszym poście. Najbardziej mi zależy, żeby rozszyfrować to co jest w czerwonej ramce.

Z tym programem mam pierwszy raz do czynienia. Poprzednio używałem Yenka ale ten program jak dla mnie ma za małe możliwość, za małą bazę elementów. Był zdecydowanie łatwiejszy w obsłudze, nawet laik by sobie poradził. Dlatego proszę o wyrozumiałość :)
  • Poziom 30  
    Ciekawe czemu nie zadziałał...
    Przesyłam w załączniku plik projektu...uruchom go i opowiedz jakie różnice są...
    Pozdrawiam.

Ps: to tylko symulacja..rzeczywistość jest inna... :idea:
  • Poziom 14  
    Coś mi się wydaje że jest coś nie tak z programem :?: :!:

Ta symulacja ma się rozumieć u kolegi chodzi :?: :!:

-----edit-----

Coś nie widzę odzewu :(

Mam jeszcze jedno pytanko. Czy da się w tym programie wyświetlić piny VCC i GND :?:
    Proszę o odpowiedź tak(i jak) lub nie.
    Odpowiedź w stylu "po co ci to przecież proteus sam te piny podpina" mi nic nie da ponieważ ja potrzebuje to do układu, w którym jeden scalak włącza drugi.
    Tak poza tym (przynajmniej dla mnie) czasami jest łatwiej podłączyć te piny samemu niż bawić się z szukaniem gdzie zmienić wartość napięcia "strzałkę" POWER.