Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A3 2000r. Subwoofer z tylnimi głośnikami rozładowują akumulator.

tomas55555 31 Paź 2011 13:42 2298 4
  • #1 31 Paź 2011 13:42
    tomas55555
    Poziom 7  

Kupiłem audi w który znajdowało się radio kenwood z kompletem głośników + org subwoofer. Zmieniłem to radio na fajniejsze JVC. Po wyłączeniu radia (kenwood i JVC) słychać w tyle lekkie puknięcie (nie wiem czy z głośników, czy z subwoofera). Dźwięk jest ogólnie super. Kiedy jednak odstawiłem Auto na kilka dni, rozładował mi się całkowicie akumulator (który jest prawie nowy). Kolega mi posprawdzał napięcia i okazało się, że właśnie subwoofer wraz z tylnimi głośnikami zabierają mi prąd. Po odłączeniu kostki przy subie i odstawieniu auta ponownie na kilka dni , było wszystko ok. Co może być przyczyną i jak można to naprawić? Szkoda korzystać tylko z przednich głośników skoro mam i tylne z subem. Może wzmacniacz przy subie? Może adapter który tam już był. Proszę o pomoc.

• #2 31 Paź 2011 13:57
    Qbuś
    Poziom 38  

tomas55555 napisał:
    i okazało się, że właśnie subwoofer wraz z tylnimi głośnikami zabierają mi prąd

Zamontuj wyłącznik .

• #3 31 Paź 2011 14:08
    tomas55555
    Poziom 7  

Oczywiście mogę sobie kostke w bagażniku odpinać i podłączać kiedy nie jade, ale to nie rozwiązuje mojego problemu.

• #4 31 Paź 2011 14:11
    domellus
    Poziom 28  

Podejrzewam złe podłączenie nowego radia i wzmacniacz jest cały czas wzbudzony (piny w kostce). Odpowiednie podłączenie pomoże lub tak jak sugeruje kol. Qbuś, lecz w tym rozwiązaniu również można zapomnieć o wyłączeniu i sytuacja z rozładowanym akku może się powtórzyć :)

• #5 31 Paź 2011 16:08
    digger123
    Poziom 16  

przy subie powinieneś mieć +, -, REM
    + i - to wiadomo, a REM jest to remote czyli jak podasz na ten pin 12v to wzmacniacz sie włącza i jak jest brak tego napięcia to wzmacniacz nie działa - przeważnie jest to podpinane pod złącze ANT które steruje albo wysuwającą sie antena albo wzmacnieczem antenowym. Inaczej tego problemu nie obejdziesz chyba że po drodze jeszcze gdzieś masz jakiś wieki kondensator i to on może Ci wyładowywać aku bo jest już stary

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME