Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zestaw głośników. Jak zrobić z sygnału stereo 2.1?

kokos607 05 Dec 2004 23:33 1436 5
    kokos607
    Level 11  
    ma ktoś pomysł w jaki sposób można zrobić z sygnału stereo 2.1 na 2 kolumny i sub. schematy i linki mile widziane
  • Helpful post
    toadi
    Level 36  
    A ma byc to uklad aktywny typu osobny wzmacniacz na sub i osobny na satelity jak tak to nic prostszego masa opisów na elektrodzie
    kokos607
    Level 11  
    własnie o to mi chodzi zeby nie był oddzielny na każdy głośnik. gdybym tak chciał to sam bym sobie zrobił takie głośniki
  • Helpful post
    toadi
    Level 36  
    Mozesz zrobic pasywna zwrotnice i wbudowac ja do suba ale potrzebujesz suba z dwoma glosnikami albo w najgorszym przypadku z glosnikiem z dwoma cewkami, no albo dwa suby

Mozna kupic takie zwrotnice podzial ok 150Hz bo wykonac bedzie ciezko nie majac miernika indukcyjnosci bo przy takich niskich czestotliwosciach podzialu cewki maja po 6-10mH a to juz na powietrznej sa ilosci 500 i wiecej zwojów wiec trzeba rdzeniowe urzywac.
    JendrekMak
    Level 16  
    Firma janbo ma zwrotnice odgałęźnikowe czyli sygnał ze wzmacniacza przez taką zwrotnicę wychodzi na gł. niskotonowy poniżej 125 Hz dla 8 Ohmów (150 Hz dla 4 Ohm) a reszta pow. 125Hz jest przekazywana drugim wyjściem na satelity. Można łączyć wyjście niskotonowe z 2 zwrotnic (kanałów) na jednym jednocewkowym głośniku niskotonowym (w przypadku niektórych wzmacniaczy należy dodać do zwrotnic po 2 rezysory - przynajmniej tak piszą na swojej stronie)
    toadi
    Level 36  
    Takie exparymenty na podlaczniu jednego glosnika moga sie skonczyc tragiznym zejsciem wzmacniacza..... nie wiem kto to wymyslil ale miedzykanalowy prad moze dosc latwo unicestwic prawie kazdy wzmacniacz wiec w zyciu bym takiego czegos nikomu nie polecał dwa glosniki albo glosnik dwucewkowy