Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[zmywarka] ELEKTROLUX ESI 46010 - 30 min przed końcem wyłącza korki

slowik12345 01 Nov 2011 19:27 2272 3
 • #1
  slowik12345
  Level 2  
  witam,
  szukałem na forum znalazłem niby wątek podobny na temat tej zmywarki ale nie zaspokoił mojego problemu.

  problem polega na tym ze włączam zmywarkę na długie i dokładne pranie na 130 minut. i równo 30 minut przed końcem zmywania wysadza korki. co może być problemem?? - według mnie w tym czasie wypompowywuję wodę albo suszy ciężko jest mi to określić.

  znalazłem na forum informacje że w tym modelu są problemy z grzałką i że jak ona się spali to wysadza korki. u mnie na pewno to nie jest problem grzałki bo jak ją otworzyłem po wysadzeniu korków gorąco aż buchnęło.

  dziś jeszcze wyskoczył mi błąd "20" problem został zażegnany a mianowicie dostało się trochę wody na dolną półkę po wytarciu problem znikł - tylko nie wiem skąd ta woda się tam znalazła. było jej około 1/2 szklanki może mniej.

  proszę o pomoc.
 • #2
  stanislaw1954
  Level 43  
  Jeśli sugerujesz,że w tym czasie powinna wypompowywać wodę, to sprawdź pompkę wody.
 • #3
  slowik12345
  Level 2  
  nie jestem przekonany że na pewno w tedy wypompowuje wodę. ciężko jest mi to określić a zarazem według mnie od jakiegoś czasu głośniej pracuje.


  20:15 2011-11-01

  chyba faktycznie masz racje że dobrze sugerowałem na początku. teraz jak ją otworzyłem po ponownej próbie odpalenia - która skończyła się wywaleniem korków. okazało się ze na dnie zmywarki jest woda nie odpompowana. w takim wypadku gdzie mogę kupić pompę do niej.


  tylko trochę mnie to dziwi dlatego że w czasie pracy też wypompowywuje jakąś cześć wody z zmywarki i nie ma takiego problemu.


  bo gdyby był przepalona kostka czy coś od pompy to na mój gust wywalało by korki chyba wcześniej a nie zawsze w tym samym momencie.... ten problem już kiedyś miałem z tą zmywarką lecz od jakiś 2 tyg był spokój a teraz znów to samo...

  macie może jeszcze jakieś inne pomysły co może być z nią nie tak?? albeo jakiegoś sensownego i niedrogiego serwisanta w Warszawie z dojazdem do domu?? bo nie wiem czy jest sens ja naprawiać czy nie kupić czegoś innego np. używanego ?? bo czasem można coś wypatrzeć
 • #4
  peter falk
  Home appliances specialist
  I20 to ten wynalazek sygnalizuje prawie zawsze gdy woda leje się po grzałce, silnikach pompy zmywającej i drenażowej. Po prostu rozkręć boczne blachy, uruchom zmywanie i obserwuj po czym tam woda "ciecze" . No i jaki bezpiecznik wyrzuciło? Różnicowoprądowy, czy tylko nadmiarowy?