Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elektrolux EWF 10040W - jakie łożyska ?

boggi 08 Lis 2011 19:14 4697 8
  • #1 08 Lis 2011 19:14
    boggi
    Poziom 9  

Witam , wie ktoś jakie łożyska przychodzą właśnie do tej pralki ???
    Mam ten model i po 3 latach użytkowania muszę wymienić łożysko :(
    Nie wiem jak do tego się zabrać , być może ktoś już to robił i pomoże - wytłumaczy :)

Rozebrałem , tzn odkręciłem tylną obudowę , następnie koło pasowe i teraz mam to przed oczyma :

Moderowany przez mrhari:

3.1.18. (10.11) Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym).

Nie wiem co dalej , jak się do tego zabrać ???

0 8
  • #3 08 Lis 2011 20:03
    boggi
    Poziom 9  

Z tego co czytałem tutaj : https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.ph...&sid=f9dfea0da35099547b4f0b24efa8d28e#7845222 to ma rozbierany zbiornik .

Rozebrałem a raczej zdemontowałem blat i widać , że zbiornik jest rozkręcany

Moderowany przez mrhari:

3.1.18. (10.11) Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym).
    Ostrzeżenie.

Nie da rady tego zrobić , bez rozkręcania zbiornika ??
    Tam jest mnóstwo śrubek , od góry pal licho , ale te na dole ... jak to rozkręcić . Pewnie , trzeba zdemontować przednią ściankę :(

0
  • #4 08 Lis 2011 20:19
    czolgista
    Poziom 27  

Więc musisz wszystko wyjąć ,czyli cały zbiornik ,wyjąć uszczelniacz i wybić łożyska to jest-wewnętrzne do środka od zewnatrz a zewn.na zewn.od wewnątrz.Te trzy elementy dostaniesz w każdym sklepie z częściami AGD .

Dodano po 2 [minuty]:

Dodam jeszcze że przy składaniu użyj czerwonego silikonu na wysoką temperaturę , na uszczelkę .

0
  • #5 08 Lis 2011 20:24
    boggi
    Poziom 9  

czolgista dzięki , kurcze skąd mogę wziąć oznaczenia łożysk i simeringa ?

Z racji tego , że źle przedtem dodałem fotki , wklejam je teraz :

Elektrolux EWF 10040W - jakie łożyska ? Elektrolux EWF 10040W - jakie łożyska ? Elektrolux EWF 10040W - jakie łożyska ?

-1
  • #7 08 Lis 2011 20:46
    boggi
    Poziom 9  

czolgista napisał:
    Napisałem trochę uwagi proszę ...

Tak wiem , chodziło mi raczej o to , że może wcześniej kupię łożyska i simeringi a później wezmę się za robotę do końca .
    Ciężko jest być bez pralki przez kilka dni.

Kurcze przeraża mnie to , pewnie trzeba będzie zlecić tę naprawę fachowcowi.

Właśnie zawiozłem pralkę do znajomego i tam zostanie naprawiona .

0
  • #9 10 Lis 2011 19:04
    boggi
    Poziom 9  

Dziękuję bardzo za wskazówkę , na pewno komuś się przyda .
    Ja już pralkę oddałem do znajomego , który od lat zajmuje się takimi sprzętami , więc jestem spokojny i pewny tego , że będę miał dobrze zrobione :)

0