Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przepalające się żarówki H7 w Oplu Movano

26 Lis 2011 12:10 3340 4
 • Poziom 1  
  Więc tak. W moim samochodzie średnio co 10 tys. km przepalają się nagminnie żarówki H7. Nie wiem czemu tak się dzieje. Miał ktoś podobny problem ? Wie czemu tak się dzieje i potrafi mi pomóc ? Bardzo proszę o pomoc ;) Dziękuję !
 • Poziom 23  
  Żarówki H7 są na razie najbardziej wydajnymi źródłami światła halogenowego w samochodzie, kosztem dość sporego "wyżyłowania". Takie żarówki + przepięcia/wahania z np. elektrohydraulicznego układu kierowniczego i żarówki padają. Problem stary w sumie w niektórych samochodach np. Fabii I, Punto II.

  Z drugiej strony zacząłbym od tego, że sprawdziłbym porządnym multimetrem czy nie masz w instalacji po prostu za wysokiego napięcia. Może masz problem z alternatorem (regulatorem napięcia) ?
 • Poziom 28  
  Cytat:
  Problem stary w sumie w niektórych samochodach np. Fabii I, Punto II.

  Również Doblo rocznik 2006, mijania H7 drogowe H1. Z moich obserwacji wynika, że problem raczej leży po stronie producenta. Są żarówki za 6, 10, 13, 18 czy więcej zł. Kupowałem różne za 18, 13, ale te za 10 zł sprawują się w miarę dobrze, wytrzymują 3-4 miesiące. Te droższe niektóre padały nawet po miesiącu. Nie próbowałem tych za 6 zł. Średnio rocznie robię ok. 30 tys. Żywotność żarówek oceniam na miesiące, a nie przebieg. Zresztą producenci również określają żywotność w godzinach, polecam Link
  10 tys. km dla żarówek H7 jest wynikiem raczej dobrym i moim zdaniem nie ma co szukać dziury w całym.
 • Poziom 39  
  10 tys. to niezły wynik jak na H7. W nowszych pojazdach z alternatorami trzymającymi twardo 14,4V czasem to i połowę tego czasu nie wytrzymają.
 • Poziom 2  
  Ja sprzedaję żarówki i nie narzekam na sprzedaż H7, sprowadzałem nawet bardzo drogie Philipsy i też sie palą. Taka puls tych żarówek że dobrze świecą ale sie palą i podono trzeba wymieniać je parami, wydłuża żywotność to opinia klientów.