Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zdjęcie boczka drzwi - korbka bez zawleczki - Opel Astra F

andre_wj 27 Lis 2011 10:55 27086 8
  • #1 27 Lis 2011 10:55
    andre_wj
    Poziom 11  

Witam wszystkich.

Mam problem ze zdjęciem boczka przednich drzwi w mojej astrze F. Czytałem wiele opisów zdjęcia boczka, ale nietstety żaden nie obrazuje mojej sytuacji.
    Wszyscy piszą, że żeby zdjąc boczek trzeba zdjąć metalową zawleczke z korbki w kształcie litery omega. Problem jest w tym, że jest docisnę boczek do drzwi, to nigdzie nie widzę tej zawleczki, toteż nie mogę jej zdjąć.
    Poprzedni właściciel zmieniał głośniki z przodu i wydaje mi się, że mógł pogubić te zawleczki i może wziął je i na chama przykleił?

Moje pytanie jest zatem takie: jak zdjąć korbkę od szyb, przy której nie ma tej zawleczki?
    Próbowałem ciągnąć do siebie, podważać śrubokrętem i nic.
    Nie przeszkadza mi połamanie jej (najwyżej kupie sobie następne) a chcę dostać się do drzwi, żeby naprawić mocowanie głośnika oraz założyć centralny zamek).

Za wszelkie porady z góry dziękuję :)

0 8
  • #2 27 Lis 2011 11:25
    rysiek80
    Poziom 9  

Szukaj dobrze tej zawleczki na korbce przy boczku drzwi a jak przyklejona to tylko siłowo.

0
  • Pomocny post
    #3 27 Lis 2011 11:27
    Aleksander_01
    Poziom 39  

Tam jest zawleczka, inaczej by korbka spadła.
    Weź zrób sobie haczyk z cienkiego ale sztywnego druta. Ząbek zakrzyw pod nieco większym kątem od 90°.
    Omega ma tylko dwa położenia
    1 - wzdłuż ramienia korbki za ramieniem
    2 - wzdłuż ramienia korbki przed ramieniem, czyli włożona o 180°.
    Powodzenia.

Tej omegi nie widać, robić trzeba na czuja.

1
  • #4 27 Lis 2011 11:27
    andre_wj
    Poziom 11  

Własnie szukałem, zaglądałem za tapicerke w drzwi, za korbką i nigdzie nie widziałem jakiejkolwiek metalowej zawleczki. Jest tylko to plastikowe kółko co zasłania otwór w boczku.

Wydaje mi się, że może być przyklejona właśnie....

Jest jakis patent na zerwanie korbki tak, by nie uszkodzić mechanizmu od szyby?

To w którym miejscu wkładać ten haczyk z drutu?

1
  • Pomocny post
    #5 27 Lis 2011 11:36
    rysiek80
    Poziom 9  

Jeżeli nie ma zawleczki pomiędzy korbką a tym plastikowym kułkiem co zasłania otwór to kombinerki lub szczypce i wyłam korbkę.

1
  • Pomocny post
    #7 27 Lis 2011 12:19
    sandamiano
    Poziom 28  

Zamiast szukać po omacku tej omegi możesz wziąć ściereczkę tylko cienką lub chusteczkę i wsuń ją między korbkę a tapicerkę i pociągaj tą chusteczkę jakbyś polerował wtedy trafi samo na tą zawleczkę i ją wypchnie

3
  • Pomocny post
    #8 27 Lis 2011 13:48
    ociz
    Moderator Samochody

Ja to zawsze sobie robię z gwoździa 3mm haczyk, najpierw sklepuje koniec na płasko potem na czubku robię mały haczyk jak szydełko, jak się umie operować młotkiem to wychodzi na tyle mocny że można na nim z 10kg powiesić. :)

0
  • #9 27 Lis 2011 21:57
    andre_wj
    Poziom 11  

sandamiano napisał:
    Zamiast szukać po omacku tej omegi możesz wziąć ściereczkę tylko cienką lub chusteczkę i wsuń ją między korbkę a tapicerkę i pociągaj tą chusteczkę jakbyś polerował wtedy trafi samo na tą zawleczkę i ją wypchnie

I to była metdoa na sukces!
    Dzięki wielkie wszystkim za rady, a najbardziej sandamiano za rady!
    Korbka zdjęta, w tygodniu będę się zabierał za robienie centralnego w asterce :)

Zamykam temat i jesczze raz dzieki wszystkim za odp.

1