Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zdjęcie boczka drzwi - korbka bez zawleczki - Opel Astra F

andre_wj 27 Nov 2011 10:55 35693 8
    andre_wj
    Level 11  
    Witam wszystkich.

Mam problem ze zdjęciem boczka przednich drzwi w mojej astrze F. Czytałem wiele opisów zdjęcia boczka, ale nietstety żaden nie obrazuje mojej sytuacji.
    Wszyscy piszą, że żeby zdjąc boczek trzeba zdjąć metalową zawleczke z korbki w kształcie litery omega. Problem jest w tym, że jest docisnę boczek do drzwi, to nigdzie nie widzę tej zawleczki, toteż nie mogę jej zdjąć.
    Poprzedni właściciel zmieniał głośniki z przodu i wydaje mi się, że mógł pogubić te zawleczki i może wziął je i na chama przykleił?

Moje pytanie jest zatem takie: jak zdjąć korbkę od szyb, przy której nie ma tej zawleczki?
    Próbowałem ciągnąć do siebie, podważać śrubokrętem i nic.
    Nie przeszkadza mi połamanie jej (najwyżej kupie sobie następne) a chcę dostać się do drzwi, żeby naprawić mocowanie głośnika oraz założyć centralny zamek).

Za wszelkie porady z góry dziękuję :)
    rysiek80
    Level 10  
    Szukaj dobrze tej zawleczki na korbce przy boczku drzwi a jak przyklejona to tylko siłowo.
  • Helpful post
    Aleksander_01
    Level 41  
    Tam jest zawleczka, inaczej by korbka spadła.
    Weź zrób sobie haczyk z cienkiego ale sztywnego druta. Ząbek zakrzyw pod nieco większym kątem od 90°.
    Omega ma tylko dwa położenia
    1 - wzdłuż ramienia korbki za ramieniem
    2 - wzdłuż ramienia korbki przed ramieniem, czyli włożona o 180°.
    Powodzenia.

Tej omegi nie widać, robić trzeba na czuja.
    andre_wj
    Level 11  
    Własnie szukałem, zaglądałem za tapicerke w drzwi, za korbką i nigdzie nie widziałem jakiejkolwiek metalowej zawleczki. Jest tylko to plastikowe kółko co zasłania otwór w boczku.

Wydaje mi się, że może być przyklejona właśnie....

Jest jakis patent na zerwanie korbki tak, by nie uszkodzić mechanizmu od szyby?

To w którym miejscu wkładać ten haczyk z drutu?
  • Helpful post
    rysiek80
    Level 10  
    Jeżeli nie ma zawleczki pomiędzy korbką a tym plastikowym kułkiem co zasłania otwór to kombinerki lub szczypce i wyłam korbkę.
  • Helpful post
    sandamiano
    Level 29  
    Zamiast szukać po omacku tej omegi możesz wziąć ściereczkę tylko cienką lub chusteczkę i wsuń ją między korbkę a tapicerkę i pociągaj tą chusteczkę jakbyś polerował wtedy trafi samo na tą zawleczkę i ją wypchnie
  • Helpful post
    ociz
    Moderator of Cars
    Ja to zawsze sobie robię z gwoździa 3mm haczyk, najpierw sklepuje koniec na płasko potem na czubku robię mały haczyk jak szydełko, jak się umie operować młotkiem to wychodzi na tyle mocny że można na nim z 10kg powiesić. :)
    andre_wj
    Level 11  
    sandamiano wrote:
    Zamiast szukać po omacku tej omegi możesz wziąć ściereczkę tylko cienką lub chusteczkę i wsuń ją między korbkę a tapicerkę i pociągaj tą chusteczkę jakbyś polerował wtedy trafi samo na tą zawleczkę i ją wypchnie

I to była metdoa na sukces!
    Dzięki wielkie wszystkim za rady, a najbardziej sandamiano za rady!
    Korbka zdjęta, w tygodniu będę się zabierał za robienie centralnego w asterce :)

Zamykam temat i jesczze raz dzieki wszystkim za odp.