Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Polar PDS 585 wymiana grzałki wody

Paulo221 11 Gru 2004 00:14 5869 8
  • #1 11 Gru 2004 00:14
    Paulo221
    Poziom 1  

Witam serdecznie.Mam problem z moją wspaniałą pralką.Momentami jest tak że zaczyna pobierać wodę aż się przepełnia.W pierwszych pobieraniach wody dzieje się normalnie za to gdy dojdzie do miedzy 2 i 3 punktem programu zaczyna pobierać i muszę przekręcić programator dalej ręcznie by spuścił tą wodę.Niestety zazwyczaj potem zaczynają się już tylko plukania i ciuszki są słabo wyprane.Czy ktoś może mi to wyjaśnić?Będę bardzo wdzięczny

0 8
  • #2 11 Gru 2004 01:05
    delta_110
    Poziom 19  

sprawdź wyłącznik ciśnieniowy - taka mała puszeczka do której biegnie cienki wężyk jak go znajdziesz to dmuchając w niego usłyszysz charakterystyczny stuk przełączanego przekaźnika. jeżeli zapchany wężyk to przeczyścić i powinno pomóc. ponadto jak będzie załączać to zmierz omomierzem czy przypadkiem nie ma zwarcia

pozdro

0
  • #4 11 Gru 2004 20:47
    skryn
    Admin grupy AGD

A "Calgo'gne" to koza zjadła? Nie umiem po francusku.... :(
    Pozdrawiam. :x-mas:
    PS.:arrow: Paulo221. Olej ten środek, za to poszukaj sobie tematu na forum, związanym z zanieczyszczeniem układu hydrostau.

0
  • #5 28 Sty 2005 01:44
    dobryy
    Poziom 12  

Witam
    to ja może zmienie trochę temat ale dotyczy tej właśnie pralki.
    Niedawno podobno coś się z niej lekko zakopciło i przestała wirować tj np bez paska wirowała czyli załączał się silnik z paskiem wirowała ale dopiero przy rozpędzeniu bębna ręcznie.
    Sprawdzany był u jakiegoś fachowca silnik i jest ok kondensator był zamieniany i nic zresztą sprawdzałem go potem na mierniku i ma dobrą pojemność.
    Było dwuch fachmanów i niestety rzucili ręcznik , padało podejrzenia na programator.
    Rozebrałem go i teraz jest jeszcze ciekawiej bo nie chodzi w ogóle przedtem tylko nie wirowała a teraz tylko jeden z zaworów załącza i grzałkę wody natomiast silnik stoi jak wryty nawet bez paska. Ze stykami programatora napewno jest ok jedyne co mogło się przestawić podczas mojej ingerencji to te dwa kółka z nacięciami w programatorze i jeszcze mam problem z kostkami do niego bo ten ostatni magik je zaczął przekładać więc teraz zupełnie nie wiem w jakiej kolejności powinny być tam wpiętę (czerwona , biała i szara) może ktoś zana kolejność?
    i ewentualną przyczynę niedziałania pralki?
    Niestety na schemat nie mam co marzyć bo nie mam wystarczającej ilości punktów więc jest lipa.
    Dzięki z pomoc

0
  • #6 28 Sty 2005 17:13
    newDJ
    Poziom 17  

Witam.Jeżeli zabrałeś się za układ napędowy krzywek wolnych oraz za przekładnię redukcyjną wraz z układem członu czasowego programatora to czarno widzę masz małe szanse na właściwe złożenie.Nie mam skanera bo bym Ci podał bardzo dokładne rysunki techniczne monta..zu programatora.Nie męcz się ,jedyne wyjście to zakup nowego.Przy tylu monterach jak czytam to kaszana.Powodzenia.A propos- czy już kiedykolwiek próbowałeś składać programator?

0
  • #7 28 Sty 2005 19:44
    dobryy
    Poziom 12  

ja tez to czarno widzę jeśli chodzi o ten programator a to był mój debiut bo na dobrą sprawę to ta pralka posżła już na straty , tak zadecydowała moja mama i kupiła nową więc dlatego zdecydowałem się na ten ruch a najbardziej mnie interesuje kolejność tych kostek powiedzmy od przodu pralki bo jeśli chodzi o sam programator to styki napewno są tak jak były jedyne co to mogły mi się przestawić te dwa kułka z nacięciami bo jedno jest mniejszektóre jest połączone z czasowym przełacznikiem a drugie większe które jest połączone z pokrętłem na zewnątrz i przy wyjmowaniu styków nie przeczę tote dwa mnie się rozeszły i mogłem je źle złożyć.
    Jak by ci się kiedyś trafił skaner do urzytku to bym poprośił o to także dzieki wielkie.

0
  • #8 28 Sty 2005 20:32
    newDJ
    Poziom 17  

Do "dobry"Jeżeli sobie życzysz podaj mi swój adres na mojego maila,wyślę Ci ksero listownie rybak1958(malpa)interia.pl

0
  • #9 29 Sty 2005 01:19
    dobryy
    Poziom 12  

kurcze no nie chcił bym Cię narażać na miepotrzebne koszty i stracony czas może znajdziesz jakiegoś znajomego se skanerem to poczekam aż tak mnie się nie pali

0