Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BMW E90 Wymiana głośników i dołożenie wzmacniacza (high input)

29 Lis 2011 00:32 12679 5
  • Poziom 11  
    Witam, tak jak w temacie chciałbym poprawić audio w moim aucie do zmiany pójdą głośniki z przodu średnica 13cm + tweetery, oraz subwoofery po siedzeniami średnica 20cm, radio z nawigacją profesionall zostanie seryjne czyli nie mam wyjść RCA, wymiana radia nie wchodzi w grę.
    Moje pytania są następujące: lepiej kupic wzmacniacz z wyjściem high input (myślałem o JBL GTO 75.4), czy kupić taki adapter za 30zł żeby mieć chinche?

Lepiej się podłączyć zaraz za radiem (z tym high input czy też z adapterem) czy dopiero za seryjnym wzmacniaczem? schemat wygląda tak:
    http://www.e90post.com/forums/attachment.php?attachmentid=151087&stc=1&d=1209780865

Jeśli uznacie że high input będzie lepsze i doradzicie żeby wpiąć się zaraz za radiem, jak poradzić sobie z tym, że do podłączenia 4kanałowego wzmacniacza przez high input potrzeba 4pary kabli z radia a ja będę dysponował tylko dwiema (kolejne dwie to głośniki tył)więc skąd wziąśc sygnał żeby zasilić jeszcze subwofery pod siedzeniami?
    Z góry dziękuję za pomoc i odpowiedzi. Pozdrawiam
  • Poziom 16  
    Witam! W sumie nie wiem gdzie Ci odpowiedzieć - tu czy na bmw-klub. Z radia wychodzą 4 pary kabli na głośniki. 2 kanały to zasilenie przodu wraz z subami pod siedzeniami i 2 kanały do zasilenia tylu. Jakiej opcji byś nie rozważał to z kablami do wzmacniacza musisz się podpiąć za radiem. Ile głośników chcesz podpiąć pod wzmacniacz? Jakie głośniki? Odnośnie podłączenia sygnału to lepiej przez auto ciągnąć sygnał na głośniki - jest mniej podatny na zakłócenia.
  • Poziom 11  
    To znaczy chciałem się podpiąć zaraz przed wzmacniaczem w bagażniku, chcę podłączyć pod wzmacniacz 4kanałowy zestaw przedni midbas 13cm + tweeter oraz subwofery 20cm pod siedzeniami, tylko tak jak pisałem lepiej kupić wzmacniacz z high input czy lepiej taką zwykłą przejściówkę no i jeśli podłączać za pomocą high input to jak to podłączyć?
  • Poziom 16  
    Kup wzmacniacz z High Input. Oszczędzisz sobie zabawy z kabelkami itp. Z reguły są one lepszej jakości niż większość pospolitych adapterów. No chyba, ze jesteś bardziej zaawansowanym słuchaczem muzyki to możesz zainwestować w procesor dźwięku! Jak masz PDC to nie odłączaj tylnych głośników - nie będziesz słyszał czujników. Reszta to już z górki. Na 13'tki z wysoko tonowymi puszczasz cale pasmo przez zwrotnice a na woofery tylko dolne pasmo i zrobione!
  • Poziom 11  
    Ok, tylko dalej nie wiem jak rozwiązac temat o którym pisałem w pierwszym poście, czyli że mogę użyc tylko dwóch par kabli wychodzących z radia (głośnik lewy przód i prawy przód) więc skąd wziąsc zasilanie do drugiej kostki high input żeby podłączyc subwofery? Bo we wzmacniaczu 4kanałowym ma dwie kostki po dwie pary kabli do high input czyli łącznie 4pary a do dyspozycji z radia mam tylko dwie pary?!
  • Poziom 16  
    Większość dźwięków wydobywających się z odtwarzaczy jest w stereo czyli tylko 2 kanały. Podłącz te 2 pary do wejścia high in we wzmacniaczu. Nie wiem co kupisz za wzmacniacz ale powinieneś znaleźć przełącznik na 2 lub 4 kanały. Jak nie będzie to wystarczy wejścia zmostkowac.
    Pozdrawiam.