Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

vw passat 1,9 tdi 110km centralny zamek

03 Gru 2011 22:09 2790 11
  • Poziom 8  
    Witam mam problem z centralnym zamkiem skręcając kluczyk w prawą stronę zamykają się wszystkie drzwi i domykają się przednie szyby gdy jednak chcę go otworzyć muszę kluczykiem obrócić aż dwa razy i wtedy otworzy drzwi ale też okna coś jest z tym nie tak mam go dopiero dwa dni i nie wiem jak się do tego zabrać może ktoś miał już coś takiego proszę o pomoc z góry dziękuje.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 8  
    A da się to zrobić cz trzeba kupić nowe jak rozbiorę to się odezwę napiszę co i jak
  • Poziom 38  
    Witam.
    To chyba winny włącznik w zamku /klamka/. Do wymiany.
  • Poziom 38  
    Może się mylę, ale w niej jest sterowanie elektryczne. Historia auta nie znana, więc to możliwe rozwiązanie.
  • Poziom 34  
    Myślę, że musisz wyjąć wkładkę zamka oraz zamek, w którym jest kilka mikrowyłączników. Czy występują inne usterki np. w oświetleniu wnętrza auta lub drzwi ?. W podobnej sytuacji musiałem przelutować płytkę zamka tj. poprawić luty i usterka ustąpiła. Naprawa dość skomplikowana, ale jest szczegółowo opisana na forach internetu. Wskazany jest odczyt błędów, aby ustalić faktyczną usterkę.
  • Poziom 37  
    A po co zaraz rozbierać: czy nie jest tak jak w mym Golfie 3, aktywna funkcja otwieranie SAMYCH drzwi kierowcy (jeden raz "otworzenie" kluczykiem) i otwieranie WSZYSTKICH drzwi (dwukrotne "otwieranie)?:
    vw passat 1,9 tdi 110km centralny zamek

No i JAKI ROCZNIK tego Passata, były zmiany centralnych zamków - od pneumata po elektryczny.
  • Poziom 8  
    passat jest z 1996 roku nieraz zrobię pół obrotu kluczyka i też otworzy szyby i drzwi a nieraz dwa pełne obroty tak wygląda jak by było coś luźnego
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    Ooo! To dużo łatwiejszy system niż w tych późniejszych o systemie elektrycznym z wieloma mikrostykami, pompka pneumatyczna pochodzi nawet od mojego Golfa (1H0...) tak więc i system jest ten sam.
    Jest tam praktycznie jeden mikrostyk, dostęp lepszy niż w nowszych. Jeśli usterka jest ZAWSZE taka sama - raczej mikrostyk, jest też możliwość uszkodzeń kabelków w wiązce (w gumie) łączącej drzwi z nadwoziem.
    No cóż, rozbiórka drzwi i kontrola.
  • Poziom 8  
    innych usterek niema tylko nieraz podczas jazdy straci moc zatrzymam się postoje trochę i jest normalnie tak się dzieje przy różnych prędkościach jak raptownie dodam gazu

Dodano po 5 [minuty]:

jutro zabieram się do naprawy dziękuje za rady jak coś to się odezwę czy się udało naprawić
  • Poziom 38  
    czarnypassat napisał:
    passat jest z 1996 roku nieraz zrobię pół obrotu kluczyka i też otworzy szyby i drzwi a nieraz dwa pełne obroty tak wygląda jak by było coś luźnego

Nie powinien się obracać więcej jak 180˚, 90˚ w lewo i tyle samo w prawo.