Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie Kina Domowego Do PC

Tirisval 05 Gru 2011 18:38 6255 5
  • #1 05 Gru 2011 18:38
    Tirisval
    Poziom 8  

Witam wszystkich forumowiczów. Mam problem z podłączeniem kina domowego do kompa, właściwie nic nie wiem na ten temat. Kino domowe to LG HT905TA 5.1 1100W, karta dźwiękowa to Creative Sound Blaster Audigy. Poniżej dodam zdjęcia które mogą pomóc w udzieleniu mi pomocy.Konkretnie chodzi chyba o jakiś odpowiedni kabel i w jakie wejście wcisnąć wtyczki :P

Tylny Panel od Kina:

Karta Dźwiękowa:( Dodam, że do tej karty mam podłączone głośniki 7.1 creative i grają wszystkie więc na 99% karta obsługuje głośniki 5.1)

Wiem że takich tematów są tysiące, ale tego modelu kina nigdzie nie mogłem znaleźć z odpowiedzią co do podłączenia z góry dziękuję za pomoc i przepraszam za zdjęcia z internetu ale aktualnie nie posiadam aparatu, a robienie zdjęć telefonem chyba nie ma sensu, oba zdjęcia ukazują sprzęt, który posiadam wiec chyba to nie będzie problem ;)

Proszę poprawnie wstawić zdjęcie/a/ .
    Zgodnie z >>>Instrukcja zamieszczania i edycji obrazków na forum >>
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2053101.html

ANUBIS

0 5
  • #2 05 Gru 2011 18:54
    ppajdak
    Poziom 12  

Jeżeli masz podłączone głośniki 7.1 to podejrzewam, że masz je wpięte do zielonego wyjscia na karcie dzwiekowej. Zeby podlaczyc karte do kina domowego, musisz sobie zalatwic kabelek jack-chinch. Jack'a podlaczasz do czarnego wyjscia na karcie dzwiekowej, natomiast chinch do wejscia nr 10 - AUX IN.

Aby wszystko dzialalo aktywujesz na kompie czarne wyjscie, a na kinie domowym wybierasz opcje AUX IN.

Powinno śmigać

0
  • #3 05 Gru 2011 19:00
    Tirisval
    Poziom 8  

Akurat Głośniki 7.1 mam podłączone do Zielonego,Czarnego i Pomarańczowego ;) ale jakby działały mi głośniki od kina to głośniki od kompa mogą być odłączone.

0
  • #4 05 Gru 2011 21:59
    romeok01
    Poziom 35  

Tylko dżwięk z komputera będzisz miał stereo i nie będzie słychać dżwięku we wszystkich głośnikach.

W niebieskim gnieździe jest wyjście cyfrowe SPDIF (trzeba je aktywować w komputerze) tylko, że w kinie masz wejście cyfrowe optyczne i można do niego podłaczyć, ale wiąże się to z zakupem przetwornika CYFROWEGO SYGNAŁU AUDIO COAXIAL W OPTYCZNY.

Cena takiego urzadzenia na Allegro około 60 zł.

Wtedy z komputera bedzie przesyłany wielokanałowy dźwięk 5.1 i będzie słyszalny we wszystkich głośnikach.

0
  • #5 10 Gru 2011 07:38
    Tirisval
    Poziom 8  

a jeszcze inne jakieś możliwości sa??

0
  • #6 10 Gru 2011 08:47
    romeok01
    Poziom 35  

Tak są:

1. Zakup kina domowego z cyfrowym wejściem SPDIF.

2. Zakup karty dźwiękowej z cyfrowym wyjściem optycznym lub użycie zintegrowanej karty dźwiękowej z takim wyjściem.

0