tedi1111 napisał: Nie mogę znależć informacji jaki powinien być olej od nowości w tym typie silnika
Po co Ci to, skoro silnik w Twoim samochodzie ma 390.00km.?
tedi1111 napisał: nie wolno zmieniać na 10W40 bo wypuka silnik czy to prawda
I tak i nie. Zależy od długości eksploatowania silnika na 15W.
tedi1111 napisał: jaki mam zalać olej już sam nie wiem proszę o KONKRETY
Pisałem Ci co ja bym zrobił, ale skoro jesteś taki bojaźliwy, to Ci napiszę, że olej zużytemu silnikowi nie pomoże. Możesz zalać 15W i po prostu częściej go wymieniać, wszystko też można by podeprzeć odpowiedzią na pytanie, w jakiej właśnie "kondycji" jest silnik? Temat rzeka i nigdy pewności