logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jaki olej do Renault Master 2.8dti 1998r. przy przebiegu 390 tys. km?

tedi1111 07 Gru 2011 21:10 5852 3
REKLAMA
  • #1 10231117
    tedi1111
    Warunkowo odblokowany
    Posty: 225
    Ocena: 23
    Witam zakupiłem renault Master 1998r 2,8dti 84kw mam taki problem che wymienić olej ale nie ma żadnej wzmianki jaki był auto ma przejechane 390tyś nie wiem jaki zalać 10w40 czy 15w40 ELF nie mogę znależć żadnych informacji proszę o podpowiedzi bardzo dziękuję
  • REKLAMA
  • #2 10231312
    zeimp
    Moderator na urlopie...
    Posty: 5260
    Pomógł: 548
    Ocena: 2344
    Ja zalałbym 10W/40 i spokój - bez względu na to jakim był zlany...
  • REKLAMA
  • #3 10235545
    tedi1111
    Warunkowo odblokowany
    Posty: 225
    Ocena: 23
    Witam a jak był zalany 15W40 a zaleję 10W40 czy będą jakieś zmiany nie uszkodzę silnika.?? Nie mogę znależć informacji jaki powinien być olej od nowości w tym typie silnika, słyszałem że jak był zalany 10W40 to ma być taki do końca, ale jak ktoś zmienił na 15W40 (czy można ????) to nie wolno zmieniać na 10W40 bo wypuka silnik czy to prawda jaki mam zalać olej już sam nie wiem proszę o KONKRETY
  • #4 10235671
    zeimp
    Moderator na urlopie...
    Posty: 5260
    Pomógł: 548
    Ocena: 2344
    tedi1111 napisał:
    Nie mogę znależć informacji jaki powinien być olej od nowości w tym typie silnika

    Po co Ci to, skoro silnik w Twoim samochodzie ma 390.00km.?
    tedi1111 napisał:
    nie wolno zmieniać na 10W40 bo wypuka silnik czy to prawda

    I tak i nie. Zależy od długości eksploatowania silnika na 15W.
    tedi1111 napisał:
    jaki mam zalać olej już sam nie wiem proszę o KONKRETY

    Pisałem Ci co ja bym zrobił, ale skoro jesteś taki bojaźliwy, to Ci napiszę, że olej zużytemu silnikowi nie pomoże. Możesz zalać 15W i po prostu częściej go wymieniać, wszystko też można by podeprzeć odpowiedzią na pytanie, w jakiej właśnie "kondycji" jest silnik? Temat rzeka i nigdy pewności :D
REKLAMA