Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Ariston AQSF109 -awaria

Ania_1979 11 Gru 2011 13:33 3532 21
  • #1 11 Gru 2011 13:33
    Ania_1979
    Poziom 8  

Witajcie,
    Proszę o poradę, bo mam problem. Podczas prania wywaliło korek. Weszłam do łazienki i niestety cała podłoga zalana :-( Zdjęłam tylnią pokrywę , włączyłam jeszcze raz pralkę i z tego co zobaczyłam woda leje się z przewodu gumowego (taki jak w reklamie Calgonu hehe). 6 miesięcy temu był Pan z serwisu Ariston i stwierdził, że wszystkie elementy gumowe są w doskonałym stanie. Pralka ma 6 lat. Żby dokładnie obejrzeć tę gumę muszę położyć pralkę na "plecach" ale nie wiem jak mam wyjąć pranie i spuścić resztę wody bo pralka nie chce się otworzyć.
    Ma jakąś blokadę. Zanim przyjdzie ktoś z serwisu chciałabym wyjąć te pranie, spuścić wodę i obejrzeć te gumę,żeby mnie nie naciągnęli...
    Jak to zrobić? :cry:

1 21
  • #2 11 Gru 2011 13:50
    Ania_1979
    Poziom 8  

Witajcie,
    Proszę o poradę, bo mam problem. Podczas prania wywaliło korek. Weszłam do łazienki i niestety cała podłoga zalana Zdjęłam tylnią pokrywę , włączyłam jeszcze raz pralkę i z tego co zobaczyłam woda leje się z przewodu gumowego (taki jak w reklamie Calgonu hehe). 6 miesięcy temu był Pan z serwisu Ariston i stwierdził, że wszystkie elementy gumowe są w doskonałym stanie. Pralka ma 6 lat. Żby dokładnie obejrzeć tę gumę muszę położyć pralkę na "plecach" ale nie wiem jak mam wyjąć pranie i spuścić resztę wody bo pralka nie chce się otworzyć.
    Ma jakąś blokadę. Zanim przyjdzie ktoś z serwisu chciałabym wyjąć te pranie, spuścić wodę i obejrzeć te gumę,żeby mnie nie naciągnęli...
    Jak to zrobić?

0
  • Pomocny post
    #3 11 Gru 2011 14:12
    zhudomel
    Specjalista AGD

Wodę można spuścić filtrem albo wężem spustowym po ułożeniu go płasko na podłodze do niskiego naczynia (pod warunkiem, że wychodzi on z pralki w dolnej części obudowy). Pralkę można otworzyć nawet z wodą za pomocą specjalnego cięgna; opis jest w instrukcji.

0
  • #4 11 Gru 2011 15:59
    Ania_1979
    Poziom 8  

wąż spustowy jest wysoko...
    kurczę nie mam pojęcia jak to zrobić...
    ech być samotną ...

Dodano po 1 [godziny] 43 [minuty]:

no i udało mi się otworzyć pralkę, wodę spuściłam...
    obejrzałąm przewód gumowy...i niestety nie ma nigdzie pękniecia...uruchomiłam pralkę i woda leje się na podłogę ale nie wiem skąd...

0
  • #5 11 Gru 2011 16:05
    robokop
    Moderator Samochody

Więc chyba już czas by było zadzwonić gdzie trzeba? Ewentualnie przestać być samotną, ale do jednej pralki to się chyba nie kalkuluje.

0
  • #6 11 Gru 2011 16:12
    Ania_1979
    Poziom 8  

Nie mam wyjścia...poszukam jakiś opinii na temat fajnego serwisu..
    jak Bóg da to nie zbankrutuję przed Świętami

0
  • Pomocny post
    #7 11 Gru 2011 19:07
    ja-kenaj
    Poziom 26  

Wyciągnij wtyczkę z gniazdka siecowego. Wąż odprowadzający wodę opuść do poziomu terakoty, kratki ściekowej - powinna zejść. Po kilku chwilach blokada drzwiczek powinna puścić.

Dodano po 2 [godziny] 47 [minuty]:

Ile lat ma pralka?

0
  • #8 11 Gru 2011 20:13
    TomekCarlos
    Poziom 26  

Ania_1979 napisał:
    Pralka ma 6 lat.

0
  • #9 29 Gru 2011 19:39
    Ania_1979
    Poziom 8  

Napisałam zgłoszenie do serwisu AGD 24 w Warszawie, ale nie chce dać się naciągnąć, boję się tego bardzo...
    Odkręciłam filtr i niestety było tam dużo brudu oraz kilka monet. Wyczyściłam wszystko dokładnie, włączyłam ją i woda wywala się właśnie z filtra i okolic (za blachą więc nie widzę dokładnie skąd).
    Co można prognozować?

0
  • Pomocny post
    #10 30 Gru 2011 12:23
    Mekkus
    Poziom 20  

Witam.
    Z tego co opisujesz wygląda to tak że woda wydostaje się z pralki w trakcie pobierania wody do pralki, najprawdopodobniej ześlizgną się wąż zasobnik proszku- zbiornik (lub przerwał chociaż po 6 latach :idea: )max koszt 150 niema co się martwić(nie znam cen w Warszawie)

Nie wystarczy zdjąć pokrywę górną.
    Pralka Ariston AQSF109 -awaria

1
  • #11 30 Gru 2011 12:35
    Ania_1979
    Poziom 8  

a żeby ten wężyk obejrzeć to trzeba pralkę na pleckach położyć i od spodu zajrzeć?

0
  • #12 30 Gru 2011 23:45
    peter falk
    Specjalista AGD

Ania_1979 napisał:
    trzeba pralkę na pleckach położyć

Oj! Trzeba, trzeba!

0
  • #13 31 Gru 2011 14:00
    Ania_1979
    Poziom 8  

peter falk napisał:
    Ania_1979 napisał:
    trzeba pralkę na pleckach położyć

Oj! Trzeba, trzeba!

no to chyba poproszę sąsiada, bo ja za mizerna jestem by takie pudła targać hehe
    czy trzeba pralkę zabezpieczyć od tyłu śrubami zanim ją położymy?

0
  • Pomocny post
    #14 31 Gru 2011 16:46
    zhudomel
    Specjalista AGD

Nie trzeba zabezpieczać, tylko kłaść powoli. Jeżeli wycieka już w czasie pobierania wody, to odkręć górną pokrywę i sprawdź czy nie przecieka na dozowniku proszku lub na wężyku od hydrostatu (okrągła puszka po prawej stronie).

0
  • #15 04 Sty 2012 18:31
    ja-kenaj
    Poziom 26  

A może bardzo prozaiczna sprawa. Czy jest uszczelka na korku z filtrem? Jeśli tak sprawdź w jakim jest ona stanie. Czy przypadkiem nie jest przerwana, zamięta.

0
  • #16 16 Lut 2012 16:53
    Ania_1979
    Poziom 8  

ja-kenaj napisał:
    A może bardzo prozaiczna sprawa. Czy jest uszczelka na korku z filtrem? Jeśli tak sprawdź w jakim jest ona stanie. Czy przypadkiem nie jest przerwana, zamięta.
    Jestem rozpaczona. Był dziś w końcu serwisant i powiedział, że pęknięty jest bęben. Koszt nowego 900 zł + robota. Toż to nowa pralka tyle kosztuje. Macie jakieś rady? Używany, zamiennik etc.
    Pomóżcie mądrą radą :-)

0
  • #17 16 Lut 2012 23:32
    Mekkus
    Poziom 20  

Witam.
    To niestety przykre ,ale koszt poważny i nie opłacalny.Obecnie co pozostaje do zrobienia to tylko domowy sposób klejenia jeśli jest taka możliwość(miejsce pęknięcia zbiornika) :?:

0
  • #18 17 Lut 2012 07:01
    kamild90210
    Poziom 17  

Wniosek z tego żeby sprawdzać kieszenie zanim się zacznie prać.Prawdopodobnie tu jest przyczyna

Dodano po 2 [minuty]:

Smutne to ale tak to się kończy

0
  • #19 17 Lut 2012 08:31
    Ania_1979
    Poziom 8  

Cały z tym ambaras, że nie pękł od środka tylko od zewnątrz, na spawie.
    Serwisant powiedział, że nawet jak byłaby na gwarancji to czegoś takiego ona nie obejmuje. Poprostu zmęczenie materiału. Dla mnie to wada fabryczna, ale to już bez znaczenia.

0
  • #20 17 Lut 2012 08:50
    kamild90210
    Poziom 17  

Jak zobacze to na zdjęciu to mogę podpowiedzieć czy jest to do naprawienia.Miałem podobny przypadek i się udało w gorszym miejscu

Dodano po 1 [minuty]:

Istnieją takie zakłady które zajmują się spawaniem plastiku

Dodano po 52 [sekundy]:

Albo wkręty i silikon :D

0
  • #21 17 Lut 2012 18:48
    Ania_1979
    Poziom 8  

jutro przyjdzie do mnie znajomy to przewali tę pralkę i spróbuję zrobić zdjęcie...
    a jeśli się nie da nic z tym zrobić to na częsci sprzedam za symboliczne 100 zł

0
  • #22 17 Lut 2012 22:12
    313094
    Użytkownik usunął konto