Witam
Potrzebuję zrobić wysoko stabilny generator kwarcowy do miernika częstotliwości.
Pomysł mam taki:
Generator kwarcowy na bramkach TTL i trymer do dokładnej korekcji częstotliwości natomiast problem zaczyna się przy stabilizacji temperatury.
Kwarc był by ogrzewany za pomocą tranzystora w obudowie TO 220 i sterowany z termistora.
Czy ktoś z kolegów spotkał się już z takim projektem i miał by schemat do układu stabilizacji temperatury? Czy taki układ ma sens?
Potrzebuję zrobić wysoko stabilny generator kwarcowy do miernika częstotliwości.
Pomysł mam taki:
Generator kwarcowy na bramkach TTL i trymer do dokładnej korekcji częstotliwości natomiast problem zaczyna się przy stabilizacji temperatury.
Kwarc był by ogrzewany za pomocą tranzystora w obudowie TO 220 i sterowany z termistora.
Czy ktoś z kolegów spotkał się już z takim projektem i miał by schemat do układu stabilizacji temperatury? Czy taki układ ma sens?