Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zmywarka Bosch Spi 6430 spalił się silnik

13 Gru 2004 22:31 3024 4
 • Poziom 11  
  Spalił się silnik chociaż jeszcze nie całkiem ale przepaliło chyba nie jestem pewien ale wygląda to na przełącznik gwiazda trójkąt . Jaka może być przyczyna takiej usterki ? Czy mogło zalać silnik i coś takiego zrobić czy jest to coś innego ? Silnik pewnie napewno do przewinięcia bo się grzeje i głośno chodzi a przełącznik (nie wiem akurat czy to jest przełącznik bo ma dwa podpięcia a kabel tylko jeden był do niego podpięty) ale gdy uruchomie zmywarkę to się pali obudowa . Czy może ktoś określić ile będzie kosztował remont i czy jest do dostania taki "przełacznik" . Nie wiem czy się opłaci bo dopiero co kupiłem tą używaną zmywarkę ?
 • Sklep HeluKabel
 • Poziom 18  
  Przełącznik gwiazda-trójkąt to raczej nie jest. Takie przełączniki stosuje się w silnikach dużej mocy w celu ograniczenia prądu rozruchowego. W dodatku w instalacji trójfazowej. No, chyba że to zmywarka w myjni samochodowej ;)
 • Sklep HeluKabel
 • Poziom 11  
  Też mi się tak wydaje ale chciałem się upewnić . Tylko co to za wtyk , jest na nim narysowany trójkąt a z jego środka wychdzi jak gdyby litera Y więc trochę mi to przypominało "gwiazda trójkąt " . Czy wie ktoś co to takiego i czy to ten wtyk jest przyczyną spalenia silnika czy jest to raczej odwrotnie ( pali się ponieważ silnik jest padnięty ) . Może przyczyna leży gdzie indziej więc dlatego chciałem zapytać FACHOWCÓW czy samo przewinięcie silnika i wymiana wtyku naprawi usterkę czy lepiej oddać ja do naprawy ?
 • Pomocny post
  Specjalista AGD
  Pompa do wymiany. Szukaj sprawnej na szrocie AGD, a przyczyną awarii prawdopodobnie mógł być z niej przeciek (część nienaprawialna- nowa, to straszne koszty). Sam stojan nadaje się do przezwojenia, ale taniej będzie poszukać używanej SPRAWNEJ kompletnej pompy. A to coś, co nazywasz "przełącznik gwiazda trójkąt" to rozruch silnika. I nie pada od uszkodzonego uzwojenia!

  Pozdrawiam.
 • Poziom 11  
  Dzięki Skryn wreszcie konkretna odpowiedź , a czy wiesz o jakimś szrocie AGD na internecie oraz w jaki sposób dobrać taką pompe bo niestety nie mam schematu i nie wiem jakimi parametrami się kierować ??