Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Odkurzacz z filtrem wodnym do 600zł

kriswolf 15 Dec 2011 21:49 4998 4
 • #1
  kriswolf
  Level 12  
  Witam.
  Zastanawiam się nad kupnem odkurzacza z filtrem wodnym w cenie nie przekraczającej 600zł. Wybór jest dość ograniczony, jest jeden model MPM i kilka odkurzaczy Zelmera. Jest coś jeszcze ? Dobrze żeby była regulacja obrotów.
  Zastanawiam się nad Zelmer Aquos 819.0 SK. Co sądzicie, co możecie polecić ?
 • #2
  staś pytalski
  Level 40  
  Zelmer 829 SP i ST ma regulację obrotów. Jak masz możliwość i chęci popytaj o odkurzacze profi serii 20 i 20.1 one też jak pamiętam mają filtr wodny. Nie, żebym Cię zniechęcał, ale dlaczego chcesz wybrać coś z filtrem wodnym ?
 • #3
  kriswolf
  Level 12  
  Ze względu na brak konieczności kupowania worków, brak brzydkich zapachów po kilku odkurzaniach, jak to ma miejsce w przypadku odkurzaczy tradycyjnych, to co wleci wpada w wodę i w niej zostaje więc to najbardziej higieniczny rodzaj sprzątania, powietrze dodatkowo się oczyszcza.
 • #4
  staś pytalski
  Level 40  
  Nie ma za wielkiego pola manewru w tej cenie, jak sam zresztą zauważyłeś. Z różnic do Zelmera można przystawkę z klasycznym workiem (producent daje ją w zestawie), a także Zelmer zbiera wodę. Poza tym Zelmer daje od siebie na sprzęt 4 lata gwarancji i ma 3 warianty wyposażenia (sk,sp,st o różnicach możesz poczytać na stronie producenta). Mpm nie ma wspomnianych możliwości ale w czyszczeniu łatwiejszy no i ciut mocniejszy silnik. Co do zapachów, hmm dawno temu miałem jednego z pierwszych wodników, odkurzyłem i zostawiłem wodę na trochę ponad dzień. Oczywiście wszystko zaczęło gnić. Mimo, że pojemnik umyłem, ale tworzywo "naszło" owym smrodem i przez parę sprzątnięć unosił się zapach zgnilizny ;). Ale tu sam sobie byłem winien.
 • #5
  kriswolf
  Level 12  
  Zdecydowałem że kupie Zelmera Aquos 829.0 ST. Nie znalazłem na jego temat żadnej negatywnej opinii. Zastanawiałem się wcześniej nad MPM jednak on nie ma regulacji ssania a na żywo wydaje się ogromny. W domu mam stary odkurzacz workowy zelmera który ma chyba ze 15lat i działa bez żadnych awarii do dzisiaj, to też wpłynęło na moją decyzję.