Witam. Panie Zbigniewie dziękuję bardzo za fachowe rady
Poniżej opis naprawy zespołu wodnego termy G-19-01
1. Zakręcamy zawór gazowy oraz zawór wodny
2. Zdejmujemy obudowę - pociągamy obudowę za dolną część do siebie (wyskoczy z zaczepów) i podnosimy do góry (na górze są zaczepy z których się wysuwa właśnie do góry).
3. Zobaczymy zespół wodny - fotka poniżej
4. Odkręcamy przyłącze zimnej wody do termy oraz rurkę do wymiennika (kolor czerwony na zdjęciu).
5. Odkręcamy 4 śruby mocujące zespół (kolor niebieski na zdjęciu)
6. Wyjmujemy zespół wodny i zdejmujemy starą membranę .
7. Czyścimy zespół wodny z osadów,kamienia, oraz filtr wodny.
8. Czyścimy miejsce w którym membrana łączy się z zespołem wodnym oraz element niebieski który pozostaje w termie z brudów.
9. Wkładamy nową membranę, sprężynki i montujemy w odwrotnej kolejności. Przykręcamy przyłącze zimnej wody oraz rurkę do wymiennika (zakładamy nowe uszczelki)
10. Odkręcamy zawór wodny , odkręcamy ciepłą wodę aby uzupełnić termę wodą,sprawdzamy szczelność naprawy.
11. Odkręcamy zawór gazowy, zapalamy świeczkę i sprawdzamy jak szybko terma startuje po odkręceniu wody.
12. W razie potrzeby regulujemy zawór powolnego zapalania (na fotce zaznaczony na zielono)
13. Zakładamy obudowę.
Naprawa zakończona

Terma działa bez zarzutu
Jescze raz wielkie dzięki dla Pana Zbigniewa, za trafne porady i podzielenie się swoją wiedzą !!!!
Pozdrawiam