Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Termet termaq elektronic - Wymiana przepony w G 19-02 elektronic

25 Sty 2013 23:13 6132 5
  • Poziom 12  
    Witam!
    Mam banalne pytanie które pojawiło mi się podczas wymiany przepony w piecyku Termet Termaq elektronic,czy nową przeponę przeponę da się zainstalować bez odkręcenia regulatora ilości wody, którego sprężyna bardzo utrudnia założenie nowej przepony.
    Czy ktoś opatentował prosty sposób odpowiedniego ułożenia przepony ( szczególnie wciśnięcia tych gumowych zgrubień w otwory w korpusie) we właściwym dla niej położeniu i może się podzielić tą wiedzą to będę wdzięczny.
    Czy powierzchnie styku powinno się czymś przesmarować.Na razie nie włączam piecyka i czekam na jakąś podpowiedź.Pozdrawiam
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Ale to jest podgrzewacz a tam nie ma przepony, ewentualnie może być membrana... Bez odkręcenia armatury wodnej jej nie wymienisz jeśli o to ci chodzi.
  • Poziom 12  
    Tak chodzi o membranę w piecyku gazowym termet" termaq elektronic" oznaczenie armatury wodnej w tym modelu to GW 40. To że trzeba odkręcić armaturę wodną to oczywiste, bo bez tego się nie wymieni membrany.
    Teraz chodzi mi o założenie nowej membrany jak ją dopasować do gniazda aby się nie przesunęła w trakcie zakręcania tych czterech śrubek, czy ją przesmarować czymś aby wstępnie się trzymała?Czy odkręcić zespół regulatora ilości wody który ma oznaczenie 4.2.2a w instrukcji Termeta?To wydaje mi się najbardziej pożądane? To tyle objaśnień czekam na odzew.Pozdrawiam
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Z przeciwnej strony co pokrywka pod którą jest membrana jest śruba z sprężyną wykręć ją dopasuj membrane, załóż pokrywkę skręć i zakręć tą śrubke z sprężynką.
  • Poziom 17  
    Kiedyś próbowałem zakręcać z regulatorem ilości wody, ale jakoś nie wychodziło, teraz za każdym razem wykręcam, wciskam te bolce gumowe w otwory i skręcam śrubami i zawsze pasuje. Membranę układam zawsze na sucho (też smarowałem i silikonami i smarami, ale nie warto) - oczyścić z kamienia i innych nierówności i składać na sucho. Samo wykręcenie regulatora ilości wody mniej czasu zajmuje niż napisanie posta a przynajmniej sprawdzisz czy wszystko jest ok, czy się nie blokuje, nie ma syfów itd.
    Jeśli opatentowałeś metodę to możesz się pochwalić, zapewne się przyda.
  • Poziom 12  
    Witam! Dziękuje za podpowiedzi, temat uważam za wyjaśniony i nie warty kontynuacji.Pozdrawiam