Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sound Blaster X-Fi mX Xtreme Audio PCI-E wejście SPDIF

21 Gru 2011 18:33 2225 5
  • Poziom 2  
    Witam,
    jako że po prześledzeniu podobnych wątków nie znalazłem jasnej odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie, pytam:)
    Chciałbym uzyskać dźwięk Dolby Digital z konsoli XBOX i dekodera telewizji N używając do tego połączenia kablem optycznym toslink z kartą Sound Blaster X-Fi mX Xtreme Audio przez wejście SPDIF. Pytanie moje brzmi: czy przy takim połączeniu karta będzie mi odtwarzać ten dźwięk w czasie rzeczywistym? Rozumiem że DD jest w jakiś sposób skompresowany czy zakodowany więc czy ta karta odkoduje go bez problemu i prześle już analogowo na głośniki komputerowe 5.1 w czasie rzeczywistym?

Pytam ponieważ wcześniej chciałem kupić jakąś zwykłą zewnętrzną kartę z wejściem SPDIF, jednak instrukcja mówiła że pobieranie z SPDIF i wysyłanie na głośniki w czasie rzeczywistym jest niemożliwe stąd moje obawy co do tej karty.

Czy polecacie jeszcze jakieś karty co do których jesteście pewni że działają w powyższy sposób? Zorientowałem się że lepsze karty mają opcję Dolby Digital Live tylko że to już jest droższy interes. Swoją drogą czy taka konwersja live z 2.0 do 5.1 jest lepsza jakościowo od DD przesłanego optycznie do karty?
    Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi!
  • Poziom 9  
    Ile chcesz wydac na karte ?
  • Poziom 2  
    Powiem tak - kupiłem w piątek tego X-Fi mX Xtreme Audio z możliwością oddania po świętach jak nie będzie spełniać moich oczekiwań i nie spełnia. Po podłączeniu dekodera N po optycznym do karty mam dźwięk stereo i dodatkowo jest opóźniony ok 1 s, przy podłączaniu do wejścia liniowego to samo nawet troszkę gorzej. Próbowałem różnych ustawień, wyłączyłem wszystkie efekty upiększające dźwięk, przeinstalowałem sterowniki i dalej to samo. Z wypowiedzi na forach wynika że ludzie mają ten sam problem z latency i nie znaleźli rozwiązania więc oddam tą kartę jutro.

Ile chcę wydać? Chciałem jak najtaniej ale widzę że się nie da. Zastanawiam się czy nie wziąć Asusa Xonara D1, podłączyć dźwięk pod liniowe i ustawić żeby mi emulował na 5.1 lub 7.1 tylko też nie wiem czy zrobi mi to w czasie rzeczywistym i czy nie będzie opóźnień.
    Czy jest w ogóle jakaś karta która robi to co chciałbym uzyskać?
  • Poziom 9  
    a patrzyles karty zewnetrzne ?
  • Poziom 2  
    witam koledzy mam taki problem z sound blaster x-fi xtreme audio pci e z wyjsciem spdif mam tą karte podłaczoną do kina domowego z wejsciem optycznym problem polega na tym ze jak włacze komputer i w urzadzeniach otwazania przełacze na spdif to mam dzwiek przez jakieś 30 sec do 1 min potem go rozłancza i jest cisza dopiero jak wyłacze kompa i po jakims czasie włacze znowu chodzi ale tak jak napisałem wczesniej na chwile i znowu cisza zmieniałem juz sterowniki i nic to nie daje moze ktos miał juz taki problem prosze o podpowieć bo mi juz sie pomysły skończyły
  • Poziom 32  
    snak31 napisał:
    witam koledzy mam taki problem z sound blaster x-fi xtreme audio pci e z wyjsciem spdif mam tą karte podłaczoną do kina domowego z wejsciem optycznym problem polega na tym ze jak włacze komputer i w urzadzeniach otwazania przełacze na spdif to mam dzwiek przez jakieś 30 sec do 1 min potem go rozłancza i jest cisza dopiero jak wyłacze kompa i po jakims czasie włacze znowu chodzi ale tak jak napisałem wczesniej na chwile i znowu cisza zmieniałem juz sterowniki i nic to nie daje moze ktos miał juz taki problem prosze o podpowieć bo mi juz sie pomysły skończyły

1. Podlacz inne zrodlo pod spdif w tym kinie domowym i sprawdz czy bedzie to samo.
    2. Podlacz inny odbiornik spdif do tej karty dzwiekowej i sprawdz czy bedzie to samo.