Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka pralka

25 Lut 2003 11:47 14404 30
  • Poziom 10  
    Witam
    Stoję przed wyborem zakupu pralki i proszę
    o Wasze opinie
    co sądzicie o Whirpool na niektóre elementy dają 7 lat gwar.
    podoba mi się Aristo ale nie znam czy To dobre, mają elektroniczny programator!?
    Jak ważna jest wysoka ilość obrotó?
    Proszę o opinie
    Pozdr.
  • Poziom 12  
    mam o pół roku aristona alds80 kupiłem z paszportem na 7 lat gwarancji
    na razie bez problemów, a obroty to wazna rzecz bo lepiej odwirowuje przy wiekszych!!!
    8)
  • Poziom 30  
    z obrotami to trzeba znaleźć złoty środek, przy wysokich np dżinsy nie za bardzo dobrze wyglądają bez prasowania, a w temacie marki pralki= mam Candy i nie narzekam
  • Poziom 21  
    Witam

Większość pralek obecnych ma już programatory elektroniczne.
    I jeżeli ktoś nie mam jaj z prądem to niema z nimi problemów.

Jeżeli chodzi o obroty to minimum 800 lub więcej.
    Zawsze można je przecież zredukować.

Jeżeli chodzi o gwarancje to przeczytaj je uważnie.
    Część firm daje długie gwarancje na podzespoły które prawie nigdy nie padają.
    Inne dają możliwość wykupienia przedłużenia gwarancji o kilka lat.
    Następne dają zniżki na naprawy i części po gwarancji.

Następna sprawa to dostępność i cena części.
    Nie licz na to że pralka będzie działać ci przez 20 lat bez awarii.
    Dobre firmy zapewniają części przez około 10 lat jednak nie są one najtańsze.
    Polski sprzęt może nie jest najmocniejszy ale części są raczej dostępne i w miarę tanie.

Ja mam Bosha od 7 lat i jestem bardzo zadowolony.
    Następny będzie Bosch albo Siemens (to ten sam koncern)
  • Poziom 20  
    Ja polecam Siemensa, AEG,Candy, dzisiejszy Boschsprzedawany w polsce w większości składa się z włoskich części{kiepsko}.Stanowczo odradzam Ardo . Whirpool
  • Poziom 21  
    Witam Ponownie

:arrow: KOLO
    Musze cię trochę wyprowadzić z błędu. Siemens i Bosch to ta sama firma. Pralki na cały świat są składane na jednej linii produkcyjnej i jest to to samo tylko ma inne maskownice.

Co do części zamiennych to w każdym sprzęcie segmentu średniego są włoskie czy hiszpańskie części. Różnią się one tylko jakością wykonania i kontrolą przy produkcji dla poszczególnych firm.
  • Poziom 26  
    Witam ja mam Boscha od nie dawna i jestem zadowolony. To prawda że jest składany w polsce ale to ma swoje zalety np.koszt częśćci i ich zdobycie.
    Ja sam pracuję w sklepie RTV AGD i a jeśli chodzi o zakup pralki to też kwestia kasy. Jeżeli do 1400 to na pewno AMICA ma kilka modeli w tej cenie , a i jakościowo jest OK mała awaryjność i dobre parametry. Co do" typowo" włoskich to czuję dystans za mało dokładne i jakościowo nie naj...... ( wiem od klientów) a wybór dokonasz sam.
  • Specjalista techniki DVD
    Mam Whirpoola i z chęcią bym go zamienił na "normalną" pralkę. Ta sie nie sprawdza. I mniejsza z tym co jej dolega ważne co powiedzieli ludzie z serwisu jak była jeszcze na gwarancji
    " TEN TYP TAK MA"
    W życiu już nic nie kupię Whirpoola
  • Poziom 11  
    JA mam AEG 8840 i jestem bardzo zadowolony. Kosztowała od cholery ale jak na razie zero problemów. Pracuje cicho. 1800 obr na wirówce. Co do niezawodności nie mogę na razie nic powiedzieć( ma dopiero rok).
  • Poziom 11  
    Dobrą firmą produkującą pralki jest BOSH. Elektroniczny programator jest dobrym rozwiązaniem, ma jednak tę wadę, że w przypadku kiedy pralka nie pamięta stanu wykonywanego aktualnie programu, jeśli wyłączymy zasilanie, to program będzie wykonywany od początku (nie trzeba nawet wyłączać zasilania, tylko zmienić program i już restart!).
    Poza tym regulacja temperatury jest skokowa gdyż jest wkomponaowana w programy. Dobra jest oddzielna regulacja obrotów ( płunna lub skokowa). tRZEBA TEŻ ZWRÓCIĆ UWAGE NA Czasy wykonania poszczególnych programów ( spotkałem sie z tym że pralka prała bielizne 2 h 40 min). Oraz na inne np. pojemność ( odbrze jest min. 5 kg), obroty 800 powinny osiągać.
  • Poziom 11  
    a ja tam na ardo nie narzekam i tania też jest i obroty też duże
  • Poziom 11  
    Tylko nie Polara i Whirlpoola ,to ten sam szajs.
    Jak masz kasę to kup AEG lub Bauknechta.

pozdrawiam serwis AGD.
  • Poziom 11  
    Musiałem to napisac Odczebcie sie od Whirlpool praleczka służy 6 lat mi
    korzystają z niej dwie rodziny czsami dzienie potrafi przerobić 3 prania pod rząd żadnej awari jeszcze nie miała i oby tak dalej............... :evil: :evil: :evil:
  • Poziom 11  
    Kupno nowej pralki jest uwarunkowane od zasobów danej osoby,od miejsca w którym będzie stało urządzenie.Jestem serwisantem Polar-Whirlpool od sześciu lat ,i tak naprawdę to od urzytkownika sprzętu zależy cz dana pralka będzie służyć nam ileś tam lat.Czystość w domu,porządek ,obsługa -może być najtańszy sprzęt,będzie służył przez kilkanaście długich lat.
    czy ktoś się ze mną nie zgadza-0501 352 456 :)
  • Poziom 21  
    Witaj

To fakt. Jeżeli ktoś dba o sprzęt i umie go wykorzystać poprawnie to potrafi to znacznie przedłużyć żywotność. Jednak jeżeli kupisz dobry sprzęt to masz mniejsze prawdopodobieństwo że coś padnie same od siebie.
    Zresztą jak naprawiasz sprzęt ( :arrow: ziorkowski) to sam wiesz że z czegoś co z założenia jest do dupy zrobione, nie zrobi się cuda dlatego wole sprzęt droższy i mocniejszy. A praktycznie taki sprzęt jest poza paroma małymi wyjątkami produkowany jest tylko w Niemczech (AEG, Bauknecht, Bosch, Miele, Siemens).
  • Poziom 2  
    Od jakiegoś czasu mam Candy CSBL-85 Piękna maszyna 850 obrotów wirowania z regulacją co 50 podwójna klasa AA mała wymiary ( szer 40 ) za jedyne 1480 Zł Polecam !!!!!
  • Poziom 21  
    Od 2 lat mam Candy CTA86 TV wirówka 850 obrotów bęben podparty z obu stron ( ładowana od góry ) całkowicie elektroniczna bez przekaźników w klasie AA krótki i oszczedny program 32 minuty. Polecam bo jest super.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 16  
    ziorkowski napisał:
    Tylko nie Polara i Whirlpoola ,to ten sam szajs.
    Jak masz kasę to kup AEG lub Bauknechta.

pozdrawiam serwis AGD.

He, ble, ble, he
    ale bzdura, skąd ty kolego masz takie info i spostrzeżenia.
    Whirpool i Polar - najlepsza gwarancja 7 lat na silnik i zbiornik i nie wierzcie że te części się nie psują - np. jak ktoś ciągle wiruje na 1200 obr
    a AEG to juz Electrolux i do chrzanu a nie jakość
    a Bauknecht to też Whirpool - wykupiony i jakość też nie ta samo co kiedyś ale i tak klasa najwyższa i polecam tylko cena :cry:

Jak ktoś nie porusza się w temacie ( delikatnie ujmując ) to niech się nie wypowiada :D

Dodano po 2 [minuty]:

aha, jakby ktoś się pytał to pracowałem jakiś czas w serwsie autoryzowanym Electroluxa, Whirpoola i paru innych :D
    Pozdro Piotr
  • Poziom 14  
    Też niedawno miałem ten problem.
    Znajomi mnie namówili do Siemensa. Jak narazie jestem bardzo zadowolony. W miare cicha, ładnie pierze. Żona jest zachwycona.
    Może nie są tak ładne jak np. Aristony ale na pewno solidne.
    I najlepiej kupić jakiś model ze środka.
  • Poziom 16  
    ziolek napisał:
    Też niedawno miałem ten problem.
    Znajomi mnie namówili do Siemensa. Jak narazie jestem bardzo zadowolony. W miare cicha, ładnie pierze. Żona jest zachwycona.
    Może nie są tak ładne jak np. Aristony ale na pewno solidne.
    I najlepiej kupić jakiś model ze środka.

jasne bo wiadomo niemieckie ładne nie będzie, ale za to w miarę porządne a włoskie piękne ale "shit" podobnie jak z innymi produktami np. auta
  • Poziom 17  
    Więc tak jak już pisali wcześniej. Jeśli masz więcej kasy kup AEG lub Bosch, marki naprawdę solidne jeśli chodzi o pralki. decydowanie natomiast odradzam takie firmy jak:

Polar, Elektrolux.

posiadam pralkę właśnie Elektroluxa i szlag mnie trafia. Cały czas coś przy wirowaniu strasznie nią trzepie pracuje głośno przy wirowaniu. po pół roku użytkowania posypały się łożyska, po wymianie łożysk walnął programator później termostat i pralka albo grzała jak głupia albo prała w zimnej wodzie. Teraz kupuję AEG bez zastanowienia. Naprawdę świetne pralki. Pozdrawiam :)
  • Poziom 16  
    Pawel 81 - pamietaj że AEG też już jest w Grupie Electroluxa, co prawda fabryka niemiecka ale i tak wiele rozwiązań ( nienajlepszych ) jest Electroluxa i gwarancja bardzo zła ( naprawa do 30 dni ).
    Co do Polara jest o wiele lepiej niż było, od kiedy Whirpool przejął, i lepsza gwarancja, lepszy i szybszy serwis, ( Wrocław )
    Poza tym jak w każdym urządzeniu u jednego 5 napraw gwarancyjnych a u innego pracuje bezawaryjnie przez 5 lat no i lepsze i gorsze modele.
    Niech każdy kupuje co chce, wolny wybór, ale dobrze posłuchać serwisów szczególnie gwarancyjnych bo one wiedzą jak firmy załatwiają naprawy gwaracnyjne i jak jest z dostepnością części.
    Ale to długa rozmowa i chyba na osobny temat :D
  • Poziom 17  
    Może i masz rację. Wiesz napewno nie kupię pralki elektrolux i Polar (Polara miałem wcześniej) Zastanawiam się właśnie nad AEG i Bosch. Wiem że kiedyś AEG były naprawdę dobre nie wiem jak jest teraz. Mam jeszcze trochę czasu na zastanowienie. Narazie piorę w tym "szajsie" Elektroluxie jak narazie po wielu naprawach chodzi dobrze, chociaż jak wiruje to muszę drzwi od łazienki zamykać bo chodzi głośno i TV nie słysze :| Pralkę będę wymieniał za jakieś 5 miesięcy. Muszę ją wymienić bo mnie krew zaleje jak dłużej będzie mi ten złom stał w domu. Ludzie zdecydowanie odradzam Elektroluxa jeśli chcecie kupić pralkę tej firmy tysiąc razy najpierw się zastanówcie :!: Pozdrawiam :)
  • Poziom 14  
    Bosch i Siemens to w tej chwili to jeden koncern z tym że bosch przeniósł produkcje za granice (chyba do włoch) i poleciał troche na jakości. Siemens produkowany jest w Niemczech.
  • Poziom 2  
    Panowie mówić o firmach a nie modelach to troszkę przesada, pralka A firmy X nijak się ma do pralki B tej samej firmy, co prawda komponenty w większości te same lecz nie w 100%. Temat proponuję omawiać modelami a nie markami, chyba że mówimy o warunkach gwarancji i poziomie fachowości serwisów ( te wiadomo są jednakowe dla wszystkich produktów danego producenta).

Na marginesie mam model elektroluxa na 1200 obr wcale nie pracuje głośno a napewno ciszej niż odwieziona do sklepu ze względu na strasznie głośną pracę pralka candy, pralkę candy wybrałem ze względu na fakt iż moi rodzice wybrali własnie tej firmy pralkę ( ok 4 lat temu) i sprawdziła się świetnie. niestety mój nowszy technologicznie egzemplarz do pięt nie dorastał starej pralce a wydobywający się z niej dźwięk napawał lękiem o dokończenie procesu prania. Po rozmowie z AS dowiedziałem się iż Candy coś tam w swoich pralkach "poprawiło" dlatego teraz sa takie głośne. Efekt wymiana pralki na Elektroluxa ( 1600 zl 1,5 r temu). Pralka bardzo dobra podobnie jak stara pralka candy moich rodziców. Przygód serwisowych jak dotąd brak.
  • Poziom 1  
    Witam
    Czy ktoś,kto w miare zna się na sprzeie mógłby mi powiedzieć czy Siemens WP 13T551BY dobra pralka dla średniej rodziny,chodzi mi glownie o niezawodnosc, bo wiekszosc sprzetu mam Siemens i jest ok, ale na pralce Bosha sie naciąlem (WOL 1650) i szczerze mówiąc Bosha nikomu nie polecam a w koncu Bosh i Siemens jeden koncerm.....
  • Poziom 11  
    Witam,
    jedną pralkę, dla siebie, dzięki temu forum już kupiłam:)... Liczę na to że teraz uda mi się pomóc w wyborze znajomej:).
    A zatem: pralka dla czteroosobowej rodziny - dwójka małych dzieci, kilka prań dziennie, musi być więc pojemna i wytrzymała, ładowana od boku. Cena do 2000 zł.
    Proszę o pomoc o propozycje.
  • Poziom 20  
    Proponuję przeczytać temat od początku tam są odpowiedzi na w/w pytania !