Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elfon, strasznie buczy w unifonie

Manx 24 Gru 2011 14:57 3067 8
  • #1 24 Gru 2011 14:57
    Manx
    Poziom 9  

Posiadam domofon firmy elfon, który podłączyłem według takiego schematu
    http://elfon.com.pl/pdf/schematy/z-urmet.pdf
    Jedyna różnica to taka że posiadam zasilacz EWD10IN, a nie EWD10 czy to może powodować budzenie w słuchawce po jej podniesieniu ?
    Dodatkowo sygnał wywołania jest też dość nieprzyjemny.
    Wymieniłem kabel do kasety, na nowy żelowy. Gdy podłączałem na stole, pierwszy raz też było takie buczenie sądziłem że to spowodowane przez jakieś sprzężenia.
    Kaseta KEN
    Unifony Urmet 1131
    Zasilacz EWD10IN

Wesołych Świąt :wink:

0 8
  • #2 24 Gru 2011 17:04
    vaclaw
    Poziom 17  

Nie pomogę ale u mnie na osiedlu, miał gościu taki i jak lało było słychac, radio pierwszy program.

0
  • #3 25 Gru 2011 22:21
    glecki
    Poziom 20  

Napisz jak długo masz ten domofon.Jeśli występuje charakterystyczne "buczenie",zniekształcony sygnał dzwonka to najczęściej wskazuje na uszkodzenie kondensatora filtrującego w zasilaczu.

0
  • #4 26 Gru 2011 00:03
    karl102
    Poziom 27  

Manx napisał:
    Jedyna różnica to taka że posiadam zasilacz EWD10IN, a nie EWD10 czy to może powodować budzenie w słuchawce po jej podniesieniu ?

Nie
    Manx napisał:
    Gdy podłączałem na stole, pierwszy raz też było takie buczenie sądziłem że to spowodowane przez jakieś sprzężenia.

Sprawdź jeszcze raz poprawność połączeń. Jeżeli nie ma pomyłki zasilacz do reklamacji (gwarancja)

0
  • #5 26 Gru 2011 22:15
    Manx
    Poziom 9  

glecki napisał:
    Napisz jak długo masz ten domofon.Jeśli występuje charakterystyczne "buczenie",zniekształcony sygnał dzwonka to najczęściej wskazuje na uszkodzenie kondensatora filtrującego w zasilaczu.

Od 2 tygodni, a podłączony jest od paru dni.

@karl102
    Jutro postaram się go posprawdzać. Też słyszałem że może być problem z masą ? Chodzi o to że jest źle podłączona, czy może o coś zupełnie innego ?
    Nie wiem czy ten zestaw nie jest jakiś wadliwy, bo w sklepie gdy kupowałem mieli ten ostatni i był otwarty, a co najlepsze zasilacz w pudełku był do zestawu "z-dual" AC-10

0
  • #6 27 Gru 2011 10:55
    karl102
    Poziom 27  

Manx napisał:
    posiadam zasilacz EWD10IN,

Manx napisał:
    a co najlepsze zasilacz w pudełku był do zestawu "z-dual" AC-10

Zdecyduj się w końcu jaki masz ten zasilacz i do czego potrzebny Ci jest ten AC-10?

0
  • #7 27 Gru 2011 14:19
    Manx
    Poziom 9  

Zasilacz mam na pewno EWD10IN ale w sklepie gdy otrzymałem pudełko był w środku AC10 i zaraz po sprawdzeniu zawartości, zgłosiłem wymianę zasilacza i dali mi EWD10IN. Może nie potrzebnie o tym pisałem, tylko namieszałem.

Połączenia sprawdziłem i poprawiałem, nic to nie zmieniło nadal buczy. Trzeba będzie zasilacz odwieść do sklepu.

0
  • #8 24 Sty 2012 16:06
    arekcom
    Poziom 14  

te zestawy pracują idealnie. martwi mnie fakt tego zasilacza ac-10, myslę że ktoś go pewnie próbował podpinać do panela. proponuję zanieść cały zestaw do reklamacji.
    Co do zasilacza nie ma znaczenia w twoim przypadku czy to jest ewd10 czy ewd10in.

0
  • #9 26 Sty 2012 14:02
    Manx
    Poziom 9  

Zasilacz został wymieniony i teraz jest w porządku, wszystko działa prawidłowo.

-1