Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak przerobić Philips PowerPro Aqua 3w1 18V, by ładować go baterią z wkrętarki?

vaclaw 10 Aug 2022 21:55 705 9
    vaclaw
    Level 18  
    Czy dało by się przerobić odkurzacz philips powerpro aqua 3w1 18 v, pozbyć się starej bateri i np założyć baterie 18 v z wkrętarki, posiadam taka, jak i również adapter do niej. Czy dało by radę to jakoś podłączyć, baterie by się lądowało osobno poza odkurzaczem, tak jak wkrętarkę, mam baterie 2, 4, 8 pojemności więc myślę że odkurzacz by długo pracował tylko czy da radę to podłączyć. Jeśli nie bo elektronika zabezpiecza to czy stało by się coś gdyby to podłączył przez przełącznik, bezpośrednio do silniczka ( pomijając elektronikę)
    Omega_Control
    Level 3  
    Tak, zadziała.
    LEDówki
    Level 37  
    Zabezpieczenia są przy bateriach z wkrętarki i niech tam pozostaną. Bez nich akumulatory w baterii rozładują się zbyt mocno i uszkodzą. Zabezpieczenia w odkurzaczu są do innej baterii i nie są odpowiednie do baterii akumulatorów litowo jonowych.
    ADI-mistrzu
    Level 30  
    @LEDówki nie zawsze baterie wkrętarek mają zabezpieczenia inne niż termistor (nawet jakie marki jak BOSCH). Elektronika zabezpieczająca jest wtedy w wkrętarce.

LEDówki wrote:
    Zabezpieczenia w odkurzaczu są do innej baterii i nie są odpowiednie do baterii akumulatorów litowo jonowych.

A w odkurzaczu jakie są baterie? Nie właśnie litowo-jonowe?
    Jarosław Rudnicki
    Level 12  
    Jeśli to odkurzacz Aqua 5000 FC6718/01 to są to akumulatory litowo-jonowe 18V. Gdy balansery są w odkurzaczu, a nie w akumulatorach, nie ma problemu. W przeciwnym wypadku może być niebezpiecznie!
    Kajox
    Level 17  
    Wszystko zależy czy akumulator jest zewnętrzny czy wbudowany w akumulator. Jesli wbudowany to uklad balancera jest zintegrowany ze sterownikiem odkurzacza może być problem to oddzielić. Obsługuje to zazwyczaj jeden mikrokontroler. Jeśli zewnętrzny to wystarczy sprawdzić ile jest pinów i za co odpowiadają można łączyć.
    LEDówki
    Level 37  
    Adi-mistrzu - bateria jest jedna i składa się z akumulatorów litowo jonowych. Akumulatory czasem mają, ale najczęściej nie mają wbudowanego zabezpieczania (PCM), więc na zewnątrz akumulatorów, w obudowie baterii jest tzw. BMS.
    Autor chce wykorzystać baterie z elektronarzędzi, a one mają na ogół swoje zabezpieczenia i zabezpieczenie z oryginalnej baterii nie jest potrzebne.
    Jeśli oryginalna bateria jest złożona z akumulatorów litowo jonowych, to Autor ma uproszczone zadanie, bo zakres napięć będzie jednakowy jeśli ilość ogniw w bateriach jest jednakowa.
    Autor może odpowie jaka jest bateria w odkurzaczu. Mnie się nie chce szukać w internecie.
    sylweksylwina
    Moderator of Computers service
    Nie ma co kombinować, z tego co szukałem wychodzi na to że balancer jest w odkurzaczu. Wymienić ogniwa i użytkować zgodnie z przeznaczeniem.
    MCZASLAW
    Level 1  
    A ja mam pytanie do autora tematu. Gdzie można kupić taki adapter do baterii bosch. Mam dwa systemy Power4all taki dla hobbystów i dużo baterii do niebieskiej serii bosch'a których używałbym najchętniej właśnie do sprzętu z zielonej serii . Problemem są inne gniazda. Czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć czy występuje gdzies do nabycia taki adapter?

Dodano po 2 [minuty]:

Cofam zapytanie , już znalazłem na Allegro
    Kajox
    Level 17  
    @MCZASLAW to nie jest tylko wymysł producenta. Te tańsze akumulatory mogą mieć nisko prądowe ogniwa i mieć mniej zabezpieczeń niż te z wersji profesjonalnej. Dlatego mocniejsze elektronarzędzia mogą doprowadzić do uszkodzenia czy pożaru takiej baterii. Tak jest w przypadku Makity.