logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

[Rozwiązano] Brak dźwięku w kasecie bramowej Elfon KEN2 z unifonami AU-13 i zasilaczem EWD10IN

Fonflik77 26 Paź 2024 13:14 525 10
REKLAMA
  • #1 21277425
    Fonflik77
    Poziom 2  
    Posty: 7
    Witam, czy ktoś mógłby mi pomóc w rozwiązaniu problemu z podłączeniem domofonu dwurodzinnego Elfon, kaseta bramowa Ken2, zasilacz EWD10IN, dwa unifony AU-1/3 z interkomem. Mianowicie problemem jest to, że wszystko podłączone według schematu i działa prawie wszystko, oprócz tego, że nie słychać mnie w kasecie bramowej. Z góry dziękuję. Schemat połączeń domofonu dwurodzinnego Elfon z kasetą bramową Ken2.
    Załączniki:
    • Brak dźwięku w kasecie bramowej Elfon KEN2 z unifonami AU-13 i zasilaczem EWD10IN 17299432022844684089417769764472.jpg (2.96 MB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 21277628
    Ircys
    Specjalista Domofony
    Posty: 6959
    Pomógł: 1340
    Ocena: 2079
    Czy przyciskając przycisk w kasecie przyzywowej słychać tzw. zwrotkę (potwierdzenie) dzwonienia?
  • REKLAMA
  • #3 21277645
    Fonflik77
    Poziom 2  
    Posty: 7
    No właśnie że nic nie słychać
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #4 21277700
    Ircys
    Specjalista Domofony
    Posty: 6959
    Pomógł: 1340
    Ocena: 2079
    Sprawdź zatem połączenie GK zasilacz- GK kaseta oraz sam głośnik w kasecie.
  • #5 21277716
    Fonflik77
    Poziom 2  
    Posty: 7
    Ok, zaraz sprawdzę. Tyle tylko, czy jeżeli byłby uszkodzony sam głośnik w kasecie, to byłoby słychać z kasety bramowej w obu unifonach, bo ja z dworu słyszę, tylko mnie nie słychać z obu słuchawek?
  • Pomocny post
    #6 21277718
    Ircys
    Specjalista Domofony
    Posty: 6959
    Pomógł: 1340
    Ocena: 2079
    Fonflik77 napisał:
    czy jeżeli byłby uszkodzony sam głośnik w kasecie to było by słychać z kasety bramowej w obu unifonach bo ja z dworu słyszę tylko mnie nie słychać z obu słuchawek?


    Tak
  • REKLAMA
  • #7 21277783
    Fonflik77
    Poziom 2  
    Posty: 7
    Połączenie G/K sprawdzone, jest ok, czyli kaseta bramowa do zwrotu, ok. Dzięki za pomoc, nie zamykam tematu, aż nie wymienię kasety na nową, wtedy napiszę, czy jest ok.

    Dodano po 2 [minuty]:

    Kolego Ircys, dziękuję bardzo za pomoc.

    Dodano po 1 [godziny] 28 [minuty]:

    Jedno jeszcze pytanie jak sprawdzić ten głośni w tej kasecie bramowej . dzięki
  • #8 21278040
    Ircys
    Specjalista Domofony
    Posty: 6959
    Pomógł: 1340
    Ocena: 2079
    Fonflik77 napisał:
    jak sprawdzić ten głośni w tej kasecie bramowej


    Odłącz w kasecie przewód od zacisku GK, zrób zworkę pomiędzy SG-GK, powinien głośnik zadzwonić jeżeli jest sprawny.
  • #9 21278240
    Fonflik77
    Poziom 2  
    Posty: 7
    Ok dzięki
  • #10 21280505
    Fonflik77
    Poziom 2  
    Posty: 7
    Witam, kolega Ircys wstrzelił się w samą dziesiątkę. Winna była kaseta bramowa, a w szczególności sam głośnik, więc po wymianie kasety bramowej wszystko śmiga. Jeszcze raz dziękuję za pomoc, kolego Ircys.
  • #11 21280508
    Fonflik77
    Poziom 2  
    Posty: 7
    Temat zamknięty

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik zgłosił problem z brakiem dźwięku w kasecie bramowej Elfon KEN2, podłączonej do unifonów AU-1/3 i zasilacza EWD10IN. Po sprawdzeniu połączeń i głośnika, okazało się, że problem leży w uszkodzonej kasecie bramowej. Po wymianie kasety na nową, problem został rozwiązany. Użytkownik uzyskał również wskazówki dotyczące testowania głośnika w kasecie.
REKLAMA