Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z nie działajacymi klawiszami w laptopie Toshiba Satellite L500-19E

Pio64 28 Dec 2011 21:47 11906 14
    Pio64
    Level 10  
    Witam. Mam troche dziwny problem z klawiatura w lapku. Chodzi o to, ze po jakims czasie po prostu przestaly dzialac niektore klawisze. Nie mam pojecia co moglo sie zepuc. Prosze o pomoc.
    ps sorry za pisownie ale ze wzgledu na zepsuta klawiature nie moge nic na to poradzic
    11111olo
    Level 42  
    Klawiatury w "lapku" nie są się rozłożyć - chodzi o poszczególne "folie" - jak w tradycyjnej.
    Możesz spróbować wyczyścić taśmę od złącza ale raczej czeka cię wymiana całej klawiatury?
    Przypadkiem jej nie zalałeś?
    vaclaw
    Level 18  
    Możesz poradzić, masz znaki przy pisowni starczy klikać myszka, a dodatkowo jak masz windowsa to masz klawiat. ekranową.Starczy chcieć.

A co do Twojego problemu, czy klawisze nie dźiałające są np pod sobą, obok siebie itp? Napisz jakie to najlepiej.
    Pio64
    Level 10  
    11111olo
    Nie, nie zalalem jej i to jest wlasnie dziwne. A ta tasme to czym mozna wyczyscic? Ostatnio jak rozkrecalem lapka to mialem potem problem zeby te tasmy z powrotem powkladac na miejsce dlatego to zrobie na koncu.

vaclaw
    Nie dzialajace klawisze to:
    d, j, s, przecinek, g, kropka.
    A co do tej pisowni to mam winowsa 7 i nic nie wiem o zanej klawiaturze ekranowej a brakujace litery wklejam w miare mozliwosci metoda ctrl + C i ctrl + V
    11111olo
    Level 42  
    Klawiaturę a raczej jej taśmę bardzo łatwo włożyć. Odciągasz dwie blokady, wkładasz do końca taśmę i dociskasz blokady.
    Pio64
    Level 10  
    Ok spróbuję. A co jeśli czyzczenie nie pomoze? Wtedy juz tylko wymiana klawiatury na nowa?
    11111olo
    Level 42  
    Jeśli przed czyszczeniem działała to podejrzewam problem ze stykami taśmy.
    Jak to nie pomoże to wymiana.
    11111olo
    Level 42  
    W sumie po co próbować naprawiać klawiaturę skoro jest "lepsza" klawiatura ekranowa.
    Człowieku, ona jest dobra na "5 minut" - na dłuższą metę to udręka.
    11111olo
    Level 42  
    To oczywiste że będzie - mysz mu inaczej działa?
    A jak nie będzie to styki od ekranowej klawiatury też przeczyść.

Jak dobrze że za głupotę nie karają.
    Pio64
    Level 10  
    Klawiatura ekranowa przyda sie dopuki nie naprawie tej zwyklej. A ta tasme od klawiatury to trzeba przeczyscic jakims specjalnym plynem, czy wystarczy sucha sciereczka? I jeszcze jedna sprawa. Jakbym chcial dojsc do wentylatora, zeby go wyczyscic to musialbym odlaczyc 3 tasmy. Od touch pada, klawiatury i jakas jeszcze, nie wiem od czego. I problem w tym, ze nie wiem, czy mozna ja (ta trzecia) odlaczyc.
    11111olo
    Level 42  
    Nie tyle można co trzeba.
    Myślisz że w fabryce mieli dylemat - podłączać czy nie podłączać? A jak Kowalski będzie chciał wyczyścić wentylator?
    Pio64
    Level 10  
    Wyczyscilem ta tasme od klawiatury, ale to nic nie pomoglo. Wiec zostala juz tylko wymiana klawiatury na nowa?
    Wtajemniczona 7
    Level 1  
    Długo borykałam się z problemem nie działającej częściowo klawiatury i w moim przypadku była to ściągnięta z neta czcionka.Doszłam do tego dzisiaj,gdzie w momencie usunięcia części czcionek,z których nie korzystałam o dziwo,klawiatura automatycznie zaczęła sprawnie działać :]