Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie kina domowego, dekodera i TV

Celebrations 29 Gru 2011 22:38 22296 10
  • #1 29 Gru 2011 22:38
    Celebrations
    Poziom 7  

Witam, mój problem polega na tym że zakupiłem kino domowe marki Philips model HTS3510 dodatkowo posiadam już TV tej samej marki oraz dekoder HD cyfrowego polsatu model HD5000. Chciałbym się dowiedzieć jak podłączyć wszystko razem abym po włączeniu dekodera dźwięk wydobywał się z głośników od kina domowego.
    Z góry dziękuje za pomoc.

5 10
  • #2 30 Gru 2011 13:00
    Pablo1964
    Moderator

A co mówi instrukcja obsługi?

-3
  • #3 30 Gru 2011 15:26
    Celebrations
    Poziom 7  

Gdyby instrukcja coś pomogła zapewne nie byłoby tego tematu.
    Chodzi mi o to jak mam to wszystko podłączyć aby dźwięk wydobywał się z głośników.
    Narazie działa tylko gdy odtwarzam film na dvd.

3
  • #4 30 Gru 2011 15:28
    Pablo1964
    Moderator

Opisz, jak masz połączony sprzęt. Prawdopodobnie dekoder nie jest podłączony do KD i w tym tkwi problem.

0
  • #5 30 Gru 2011 16:16
    Celebrations
    Poziom 7  

Narazie jest to tylko podłączone tak aby był obraz.
    Dekoder-HMDI-TV
    Dekoder-eurozłącze-KD
    Lecz wiem że to podłączenie kabli jest złe.

3
  • #6 30 Gru 2011 16:29
    Pablo1964
    Moderator

Kino nie jest podłączone do TV? Jakie masz wyjścia w dekoderze? A jakie wejścia w KD?

2
  • #7 30 Gru 2011 16:57
    Celebrations
    Poziom 7  

W tym momencie kino nie jest podłączone do TV. W dekoderze jak i w KD jest wejście na HDMI oraz SCART (eurozłącze)

1
  • #8 30 Gru 2011 17:08
    Pablo1964
    Moderator

Celebrations napisał:
    W tym momencie kino nie jest podłączone do TV.

To w jaki sposób obraz jest przesyłany z kina do TV?

0
  • #9 30 Gru 2011 17:17
    Celebrations
    Poziom 7  

Wcześniej, na samym początku kino było podłączone do TV. Jednak próbując znaleźć rozwiązanie odłączyłem kabel i podłączyłem go do dekodera. Pisałem że ta "konfiguracja" kabli jest zła, także prosiłbym aby ktoś mi napisał co powinno być z czym podłączone.

1
  • #10 30 Gru 2011 17:51
    KIEROWCA_VW
    Poziom 35  

Ile ośmiolatków potrzeba do wkręcenia żarówki?

Masz (do autora tematu) źródło obrazu i dźwięku (dekoder polsatu), aby prawidłowo je wykorzystać łączysz je z telewizorem aby uzyskać obraz i dodatkowo łączysz je z kinem domowym, aby uzyskać dźwięk. Do połączeń stosujesz przewody umożliwiające osiągnięcie możliwe najwyższej jakości, zarówno obrazu i dźwięku. Tyle teoria. Teraz sprawdzasz jakie możliwości połączeń oferuje każde urządzenie i dobierasz odpowiednie przewody...

Proste?
    To do dzieła, umiesz to działasz, nie potrafisz to wezwij fachowca...

Zaraz powiesz, że to forum, że od tego jesteśmy by pomagać...
    Zgadza się, pomagamy wtedy, gdy widzimy odrobinę zainteresowania i własnej inicjatywy...

Ty zapewne należysz do grupy tysiąca nowych userów, którzy zawitali tu jednorazowo tylko po uzyskanie pomocy, pisząc: kupiłem to i tamto, jestem zielony, odpowiadajcie szybko...
    Stać Cię na sprzęt, to zapłać też fachowcom, darmowe pomaganie w dobie kryzysu wychodzi z mody...

-5
  • #11 31 Gru 2011 01:47
    fpz
    Poziom 10  

Instrukcja obsługi kina domowego Link
    Nie napisałeś typu TV jaki posiadasz. Sprawdź czy nie posiada on Audio OUT realizowane poprzez chinch.
    Jeśli tak, to od telewizora poprowadź chinch stereo do gniazda w kinie domowym audio in - aux.
    Niestety KD nie posiada HDMI IN, (zresztą nie ma SCART IN więc łączenie dekodera z kinem w taki sposób nic nie daje). Więc nie będziesz miał zewnętrznego dźwięku 5.1.
    W przypadku tego kina dźwięk przestrzenny uzyskasz tylko z płyty DVD lub USB.
    Podsumowując:
    - dekoder polsatu>TV - HDMI
    - kino domowe>TV - HDMI
    - TV lub dekoder>kino domowe (tylko audio stereo) - chinch (podczas oglądania polsatu przełączasz kino na AUX)

2