Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wskaźnik laserowy do wskazywania gwiazd

SmartBug 29 Dec 2011 23:03 3957 4
    SmartBug
    Level 18  
    Witam,
    Od dawna chciałem sobie kupić jakiś wskaźnik laserowy takiej mocy aby mógł przebijać balony, zapalać zapałki i co najważniejsze aby był widoczny na tyle aby można było nim wskazywać gwiazdy.
    Wiem, że to jest dosyć drogi interes z tego co czytałem to dużo jest oszustów na allegro którzy sprzedają lasery o nie takich parametrach co podają. Stąd chciałbym aby mi ktoś zaproponował jakieś lasery co by spełniły te moje kryteria.
    Z góry dziękuję za pomoc.
    Mol
    Level 30  
    Do wskazywania gwiazd to laser zielony , ale zapałek to on raczej nie zapala. Kupiłem kiedyś na alle taki w etui , wygląda jak gruby długopis , firma CHINA .
    Pisze na nim power <20mW , ale zasięg ma dosyć poważny , no i uwaga na oczka z takimi zabawkami.
    SmartBug
    Level 18  
    No niby tak ale ja na ten "interes" mogę wyłożyć maks. 250 zł więc chciałbym coś kupić porządniejszego, żeby nie tylko służyło do wskazywania bo być może zapomnę zapalniczki czy coś to zawsze się przydaje taki dodatkowy gadżet.
    dan1112
    Level 12  
    Nie wiem czy może być takie COŚ ale wstawię...
    Link: http://www.youtube.com/watch?v=YMP208fMxcA

Z nagrywarki, nie wiem jak z balonami i zapałkami ale powinnien być odpowiedni...

P.S - Nawet ciekawy pomysł z tym zapalaniem xD...

Pozdrawiam
    LaserKlos
    Level 14  
    Z tymi gwiazdami to chyba żartujesz ?
    Żeby laser zapalił zapałkę to musi mieć jakieś 150 - 250mW. Wątpię by jakiś pointer miał taką realną moc, to musi być już moduł laserowy z driverem. Koszt tego to co najmniej 500 zł. To nie są zabawki.

Klos.