Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki tani rejestrator CCTV do małego sklepu /domu BCS-0404LE-A ?

30 Gru 2011 16:43 26026 110
  • Poziom 20  
    Witam

Tak wiem, było 100x ale czytałem poprzednie posty w miarę możliwości.

Potrzebuje sprzęt do ok 650zł - będę mieć maksymalnie 4 kamery, starczy D1+3xCIF. Ważny podgląd przez net, smartphone/PC.

Raczej sprzęt stacjonarny, dedykowany a nie PC (nie ma zbyt miejsca). Fajnie jakby dało się maksymalnie dużo konfigurować a sprzęt był stabilny i nie awaryjny :)

Wybrane typy to:

BCS-0404LE-AS - ok 560zł (tu fajny opis)
    Novus NV-DVR1204 (mało o tym wiem...)
    DR04-S6 - ok 330zł ale chyba jest to za ubogi sprzęt.

Skłaniam się do BCS bo ma dużo opcji, polskie menu też dobrze (ja umiem angielski ale operator już kuleć będzie). Można w nim ustawić strefy ruchu i chyba też ignorować dane strefy(?) takie jak ruszające się drzewo.

Musze monitorować wnętrze sklepu 5x7m, w tym pacjentów którzy mogą być problematyczni tj filmować ich parszywe mordy z odległości około 1.5-2m. Przychodzą i kradną lub oferują różne fanty - a nie kup to jeszcze grożą :( [rodzinę odwiedziła rodzinka cyganów a ich cholerne dzieci zajęły się jumą podczas gdy rodzicie zagadywali personel...].

Druga kamera na kasę fiskalną (na wypadek nie uczciwego personelu). Kolejna kamera pewnie na tylne drzwi zaplecza. Także do 4kamer maksymalnie. Odległości nie duże więc super rozdzielczości nie potrzeba chyba.

Sprzęt powinien mieć support, poprawki oprogramowania, chętnie nowe wersje. Ktoś z kolegów na forum polecał bardziej novusa ale sam nie wiele o nim znalazłem na forum. Za to BCS jest "ok dla ubogich ale rozmywa szybkie ruchy".

Być może ten sprzęt zainstaluję też u siebie w domu, wtedy dojdzie kamera filmująca samochód na parkingu ok 8-10m od kamery, skrzyżowanie gdzie notorycznie ktoś wymusza pierwszeństwo przejazdu (wtedy potrzebuje wyzwalać nagrywanie na jednym kanale tylko gdy pojawi się pojazd w wybranym polu i zakończyć nagrywanie np 20sekund później). Jakie jest opóźnienie reakcji na pojawienie się kogoś w polu a rozpoczęciem nagrywania przez takiego BCS?

Sprzęt samsunga na pewno jest fajny ale 5000 na rejestrator ni ma :)

Dzięki i do siego roku!
  • Computer Controls
  • Poziom 26  
    Witam.
    Mam taką propozycje ,załóż sobie to co zaplanowałeś a potem się przekonasz .
    Dam sobie rękę uciąć ,że powiesz ze wyrzuciłeś kasę w błoto.

I druga propozycja wezwij na wizję lokalna sprawdzoną ale na pewno sprawdzoną firmę instalatorską i zapłać im tyle co sobie zażyczą .
  • Poziom 20  
    Wiedziałem że zaraz będą takie propozycje ;) Alarm w domu też sam montowałem i działa (ale to zwykły analogowy). Umiem takie rzeczy instalować a pytam tylko o porady na temat sprzętu.

http://77.252.80.34:82/ (a/a) pod tym adresem jest taki BCS. Nawet daje radę, jakość kamery jak widać kiepska ale chyba u mnie to wystarczy. Może panel mało intuicyjny, super małe ikonki miejscami ale sie czlowiek przyzwyczai. Swoją drogą lepszą jakość mam na kamerce od CANON taniej cyfrówki. Widać rewolucja sprzętowa i cenowa w tej dziedzinie słabo postępuje (tj kamery drogie w stosunku do odpowiedników w cyfrówkach).

Ów BCS z ww. adresu rejestruje mi plik w formacie DAV, czyli trzeba coś szukać do konwersji na inny format, może są tanie i nagrywające bezpośrednio do AVI?
    Czy taki rejestrator rejestruje osobno video i audio? Wolałbym wszystko by leciało do jednego AVI ale może chce za dużo.

Posiadam kamerkę-brylok za 25zł(!!!) rejestruje mi na karcie 16GB do 5h nagrania w rozdzielczości ok D1 z dobrym dźwiękiem (obraz taki se, wiadomo) ale kosztuje to 25zł (szok cenowy). A jak widać chce wydać nawet 2000zł na wszystko i już wróżycie mi problemy.
  • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    Dzisiaj kiedy kamery IP zaczynają odgrywać coraz większą rolę zakup takiego BCSa porównałbym do poszukiwania w mediamarkcie czarno-białych telewizorów. Dołóż parę złotych do apera, jak chcesz dzielić klatki na kanały do ganz czwórka w wersji lite.
    Novus to sprzęt nieco inny, jakością zapisu i możliwościami nie grzeszy ale za to solidnie wykonany i suport posiada znacznie lepszy.
  • Computer Controls
  • Poziom 20  
    Kamery IP też są słabe jeśli nie zabulisz. Muszą gdzieś obraz zgrywać, no to dysk sieciowy trzeba kupić itd. Wystarczy mi pudełko rejestrator i ze dwie lepsze kamery.

Co do "Dołóż parę złotych do apera, jak chcesz dzielić klatki na kanały do ganz czwórka w wersji lite. " to można bliżej, jaki aper dokładnie?
  • Poziom 25  
    krzys-iek napisał:
    Ów BCS z ww. adresu rejestruje mi plik w formacie DAV, czyli trzeba coś szukać do konwersji na inny format

Zapytam nieśmiale PO CO ?
    krzys-iek napisał:
    A jak widać chce wydać nawet 2000zł na wszystko i już wróżycie mi problemy.

Monitoring w cenie 1 porządnej kamery :/
    I nie wróżymy tylko wiemy z doświadczenia .
    Temat typu kupić 125P czy 126P czy może dozbierać na CC700 :)

a Apera to PDR-XM 3004 :) Na tym buduj :)
    krzys-iek napisał:
    skrzyżowanie gdzie notorycznie ktoś wymusza pierwszeństwo przejazdu

Kolega z drogówki? Nieładnie :(
  • Poziom 35  
    Są też inne alternatywy:
    - dość wysoka półka, ale świetna jakość: Link,
    oraz niższa półka, przy dobrej jakości: Link.
  • Poziom 20  
    A co macie do BSC? Cena kusi a jest tanszy o jakieś 40-50% od np APER 3004 (ten ma 4x 4CIF @25klatek jak dobrze widze a BSC wspomniany na poczatku tylko jeden D1 @25kl ale mi to starczy).

A jeśli wybierać tylko między:
    APER PDR-XM 3004 (950zl?)
    a
    HIKVISION DS-7204HVI-ST/M (830zl?) to jaki wybrać?

HIK ma do 4 audio ale tylko 12kl/s w najwyzszej rozdzielczosci (i tak wystarczy...) a APER 1 audio ale 25kl przy najwyzszych parametrach. Liczy sie tez wynikowa kompresja - najwyższa jakosc przy najmniejszym pliku a tego juz sam nie sprawdze...

Liczy sie tez software, uaktualnienia, dobrze napisany, stabilny i uzyteczny soft, z jak najwieksza liczba wlasnych ustawien - APER czy HIKVision jest na tym polu lepszy? Rozumiem ze oba moga mi automatycznie wgrac na zdalny FTP to co nagraja?

Do czego sa te wejscia alarmowe? Zwarcie na nich wlaczy kamere? Np podepne sobie czujnik zbicia szyby i jak dres zbije mi szybe kamieniem to zacznie nagrywac (jaka zwloka, oto pytanie...)?
    A wyjscie alarmowe wlaczy np alaram obiektowy albo wezwie ochrone jak kamera wyczuje jakis ruch w zadanym polu? PTZ to wiem, do sterowania mechanicznym kamera a te wejscia alarmowe do konca nie wiem do czego mozna je zaprzęgnąć.

Dzieki
    PS
    Czy filmowanie idiotow za kierownica (jeda prosta to mysla ze to glowna choc nie ma znakow!) to cos zlego panie skandaliks ;)?
  • Poziom 35  
    Z mojej praktyki (BCS 8 kanałowy) zraziło mnie kilka rzeczy:
    - w opcję programową był wpisany raz na dobę autorestart (można określić o której godzinie to się stanie)
    - problemy ze zgrywaniem i poszukiwaniem materiału do zgrania
    - wieszanie się z byle powodu.
    Zamontowałem 2 sztuki i te były ostatnie. Rozwód z BCS-ami chyba, że klient sam sobie to "cudo" kupi. Wtedy trudno.

Co do zwłoki w rejestracji wyzwalanej wejściem alarmowym, lub detekcją ruchu:
    Nagrywane jest 10 sekund PRZED zdarzeniem, bo taka sekwencja jest stale przechowywana w buforze cyfrowym. Oczywiście nie wszystkie rejestratory mają taką opcję.
  • Poziom 20  
    O wlasnie to sa konkrety za co serdeczne dzieki. Teraz pomozcie wybrac miedzy HIKvision a tym APER, czy oba maja bufor cyfrowy? Rozwiazanie idealne, w sklepie juz kilka razy byla wymieniana szyba bo zapewne pijana swolocz musiala sobie poprawic humor :(

Mysle ze 24/7 nagrywane by bylo wnetrze sklepu przy kasie (bo i tak sie tu kreci personel) a wyzwalana ruchem lub alarmem bylyby dodatkowe kamery.
  • Poziom 35  
    Dla Twoich zastosowań audio czasem jest bezcenne, szczególnie gdy klient zaczyna posługiwać się "wiązkami" i ma (słuszne lub nie) pretensje do personelu.

Dla Hikvision w podanym linku na samym dole jest do pobrania instrukcja PL. Proponuję poczytać i samodzielnie zadecydować, chyba że ktoś z Kolegów jeszcze będzie miał konstruktywne uwagi.
    Pozdrawiam
  • specjalista-kamery przemysłowe
    krzys-iek napisał:
    Liczy sie tez software, uaktualnienia, dobrze napisany, stabilny i uzyteczny soft, z jak najwieksza liczba wlasnych ustawien - APER czy HIKVision jest na tym polu lepszy? Rozumiem ze oba moga mi automatycznie wgrac na zdalny FTP to co nagraja?

No to niestety ani BCS ani Aper..... rejestratory mają to do siebie, że to co kupujesz teraz, masz przez cały czas.... I często po dwóch latach, jak np padnie dysk albo co innego to nie masz supportu (producent kończy linie, i nie wypuszcza żadnych nowości oraz uaktualnień) . Generalnie już teraz wybierz taki rejestrator który cię usatysfakcjonuje pod względem opcji.
    Rejestrator BCS ma szybszą prędkośc nagrywania, ale nagrany materiał jest słąbej jakości (zbyt duża kompresja). Aper może nagrywać wolniej, ale nagrywa bardziej "ostro" (kompresja jest mniejsza - przez co obraz jest czytelniejszy). Takie są różnice między b.tanim sprzętem a droższym.

krzys-iek napisał:
    Rozumiem ze oba moga mi automatycznie wgrac na zdalny FTP

Nie mogą. Takie rzeczy mogą karty wizyjne np geovision (tutaj masz support przez lata, dodawane nowe rzeczy i milion opcji do ustawień), oraz niektóre rejestratory np unimo (cena wyższa).

krzys-iek napisał:
    Do czego sa te wejscia alarmowe? Zwarcie na nich wlaczy kamere? Np podepne sobie czujnik zbicia szyby i jak dres zbije mi szybe kamieniem to zacznie nagrywac (jaka zwloka, oto pytanie...)?
    A wyjscie alarmowe wlaczy np alaram obiektowy albo wezwie ochrone jak kamera wyczuje jakis ruch w zadanym polu? PTZ to wiem, do sterowania mechanicznym kamera a te wejscia alarmowe do konca nie wiem do czego mozna je zaprzęgnąć.

Nie wchodz w wyjścia alarmowe... rejestratory i detekcja ruchu mają to do siebie, że często nawet mucha na kamerze może wzbudzić detekcje... i co? będziesz jeździć co chwila bo rejestrator włączył ci alarm ?

Poza tym po co ci wyzwalanie nagrywania na wejściach alarmowych??? W takich rejestratorach włóż dysk 1TB, daj nagrywanie cały czas (prędkość 6kl/s albo 12kl/s w zupełności wystarcza). Rejestrator będzie nagrywał tylko tydzień... no ale jak coś się stanie to do dwóch dni powinieneś zgrać to co cię interesuje. = Mniej zachodu, mniej problemów itp. Kamery po prostu nagrywają.

krzys-iek napisał:
    Teraz pomozcie wybrac miedzy HIKvision a tym APER, czy oba maja bufor cyfrowy?

Wszystkie rejestratory mają bufor cyfrowy... ale w przypadku nagrywania ciągłego to jest niepotrzebne

krzys-iek napisał:
    Musze monitorować wnętrze sklepu 5x7m, w tym pacjentów którzy mogą być problematyczni tj filmować ich parszywe mordy z odległości około 1.5-2m

Więc wystarczą zwykle kamery, 200-300PLN które mają minimum 540TVL. Znajdziesz takich pełno po sklepach.

Ahh i pamiętaj, telewizją przemysłową nie da się zastąpić systemu alarmowego.. Telewizja jest dopełnieniem alarmu. Za dnia - telewizja pilnuje, nagrywa, dozoruje. W nocy tylko alarm z powiadamianiem i wzywaniem patrolu firmy ochroniarskiej. Po prostu w nocy telewizja przemysłowa nawet na najlepszych kamerach - nie nagrywa idealnie, nie rozpoznasz twarzy itp - a to daje w 90% odrzucenie materiału przez policje czy sąd.
  • Admin Zabezpieczenia Stacjonarne
    [quote="krzys-iek"]Posiadam kamerkę-brylok za 25zł(!!!) rejestruje mi na karcie 16GB do 5h nagrania w rozdzielczości ok D1 z dobrym dźwiękiem (obraz taki se, wiadomo) ale kosztuje to 25zł (szok cenowy).

To kup takie 4 i masz temat załatwiony.

I
    krzys-iek napisał:
    Druga kamera na kasę fiskalną (lepkie rączki personelu, niestety słowiańskiego pochodzenia)

Pomyśl trochę zanim coś napiszesz
  • Poziom 20  
    Panowie, szukałem dema APER wymienionego wyżej ale nie ma, na You Tube zero... za to od HIKVISION jest kilka, calkiem OK sprzet, nie wiem tylko czy siatke detekcji ruchu mozna "sumowac" tj wybrac dwa pola na ktorych chce przeprowadzac skanowanie. Mozna tak?

A wiec sklaniam sie do HIKVISION DS-7204HVI-ST/M (830zl). Cztery kamery wystarcza mi w zupelnosci, D1(4CIF) przy 12klatkach tez daje rade (chcialbym 25 no ale coz ;) za to 4 audio tez "spoko").
  • Poziom 35  
    Praktycznie nie zauważysz przy odtwarzaniu, że jest to 12 klatek na sekundę. Nieco rozmazany byłby tylko "struś pędziwiatr", ale taka jego natura. Siatka detekcji ruchu służy do określenia które pola są na nią aktywne, a które nie. Jeżeli wybierzesz, że wszystkie pola mają być aktywne, to dowolna zmiana w ich obszarze spowoduje uruchomienie rejestracji. Jako pola nieaktywne wybiera się np. drzewa, bo wiatr nimi porusza, widok drogi, gdzie przejeżdżają samochody, wentylator wmontowany w ścianę i temu podobne. Zdarza się jednak, że kamera "patrząca" z wewnątrz sklepu na okno wystawowe będzie wzbudzana ruchem ludzi i pojazdów na zewnątrz. Na to nie ma za bardzo rady. Albo obserwujemy chętnych do "zakupów" w nieczynnym sklepie, albo oszczędzamy na przestrzeni dyskowej. Jeżeli ustawi się tak, że po pobudzeniu kamera pracuje np. tylko 15 sekund, to będzie OK, bo jeżeli pobudzenie będzie nadal trwało, to rejestracja będzie nieprzerwana.
  • Poziom 20  
    Jeszcze znalazlem rejestratory firmy TREND, tanie i maja duzo bajerow przynajmniej patrzac na wejscia/wyjscia :-) Do tego maja wentylator o... (ktory wiem ze wyje i padnie bardzo szybko). OK skonczy sie chyba na HIKVISION a teraz czas na wybor kamer...

Przy okazji widze i juz wiem po co taki HIKvision i TREND maja dodatkowe wyjscie bnc video, pojdzie to na modulator a to nastepnie wprowadze taki wlasny kanal tv w swoja siec RTV w domu.

To idzie pytanie - czy taki modulator nie zakloci odbioru telewizji cyfrowej DVB-T (tj naziemnej, chyba -T). Analogowa TV to wiadomo, sumator i anteny z modulatorem i heja, mamy wlasnego big-brothera. A DVB-T przeciez nie wiele sie rozni przeciez to tez analogowy syngal jakby nie bylo... niosacy kanal cyfrowy. Dobrze mysle co nie? Pewnie wasi klienci tez robia sobie big brother to wiecie.

Ten HIKvision chyba moze mi automatycznie zmieniac kanal co kilka sekund, tak bym na jednym kanale "TV" mial obraz ze wszystkich kamer przelaczany cyklicznie?

Aha, patrzcie: http://www.dipol.com.pl/cyfrowy_rejestrator_4...on_ds-7204hvi-st-m_h_264_alarm-ptz_M72041.htm , ten sprzet nie posiada zadnych klawiszy na obudowie, trzeba dokupic pilot.
    http://www.hikvision.com/en/products.asp?cid=34 wchodze na ascetyczna strone producenta i nie moge za cholere odszukac takiego samego modelu, bez przyciskow na przedzie... to o co chodzi?
  • Poziom 10  
    W cenie najtańszego BCS-a kupisz rejestrator 0404H-AN (poszukaj na google), który ma dużo ładniejsze menu i o niebo stabilniej pracuje. Jeżeli chcesz obserwować kasę fiskalną, to rozdzielczość CIF jest nieporozumieniem. Obecnie producenci kamer zwiększają rozdzielczość do 700 linii a nawet więcej. Używanie w tym wypadku CIF to jak zakładanie silnika od malucha do mercedesa. W 0404H-AN możesz nagrywać maksymalnie 25kl/kanał przy rozdzielczości D1, z BCS-em tego nie uzyskasz.
  • Poziom 20  
    Dzieki Engineer75, przyjze sie sprawie ale konkretniej zapytam - 0404H-AN tez sie umie zawiesic ;)? Sporo jest tanich rejestratorow, nazwy podobne az szlag czlowieka trafia.

http://allegro.pl a takie cos tez sie zastanawialem, poza brakiem wyjsc/wejsc alarmowych ma wsio co trzeba. Obecnie mocno sklaniam sie do Hikvison, przynajmniej jest strona producenta, na YT jakies wideo recenzje... jak ma mi taki rejestrator kompresowac zbyt obraz tak ze nawet najlepszy obraz z kamery skaszani to tez bez sensu oszczedzac te 400zl.

DZIEKI, tayama idzie w zapomnienie. Nie wiem jak z ew serwisem HIKvision w Polsce? Ktos na forum pisal ze np satel za uczciwe, akceptowalne, pieniadze naprawia ich sprzet. Mam kilka urzadzen polskiej produkcji i tez producent napisal mi ze dopóki firma dziala to ich serwis bez problemu mi pomoze z naprawa urzadzenia. Padnie taki no name chinski i jestem w koziej... d... musze szukac nowego. Troche bez sensu jak ewentualny pad to moze jakis tranzystor w zasilaczu albo wyschniety elektrolit. Rozumiem ze jakby porazilo, upalilo glowny scalak po 5latach ale jakies pierdy mogliby serwisowac. Tak juz jest na tym swiecie ze czasami lepiej kupic nowe. Matka chciala nowa lampe w lazience a sie okazalo ze padly dwa tranzystory za 4zl i diak za 70gr..., w sklepie pewnie by o serwisie nie bylo mowy lub za 150zl +vat ;d

Allegro.
    3.1.18. (10.11) Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym). [s]
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Jak Katowice to Tayama.Masakra.Tayama to porażka wszech czasów,o serwisie nie wspomnę ;/
  • Poziom 35  
    scandaliks napisał:
    Jak Katowice to Tayama.Masakra.Tayama to porażka wszech czasów,o serwisie nie wspomnę ;/

Kolego, może jakieś konkrety - wieszanie psów na dowolnej firmie bez sensownych argumentów jest w naszym systemie prawnym karalne. Nie chodzi tu akurat o Tayamę, lecz o fakt naruszenia dobrego imienia dowolnej firmy bez rzeczowej argumentacji. Możesz być za to pozwany przez firmę i jeżeli nie przedstawisz argumentów akceptowalnych przez Sąd, będziesz skazany na określone działania (przeproszenie w określonych środkach masowego przekazu, zadośćuczynienie na określone konto w określonej wysokości), lub skazany na grzywnę. Zatem zanim powtórzysz tego typu insynuacje zastanów się kilka razy, nim napiszesz podobny post.
  • Poziom 25  
    W ów firmie kolego Kreslarz,moja firma zwracała kamery z rzekomym uszkodzeniem przez Nas,gdzie stuka się regułkę "Jakaś tam różnica potencjałów uszkodziła itp." oddaliśmy bo w sumie na gwarancji,chcieliśmy też wiedzieć,bo mieliśmy od Nich brać.Przyszły nawet nie ruszone,po czym nasz serwisant je naprawił w 3 minuty :) Było jeszcze parę przypadków u znajomych monterów,gdzie po podpięciu do serwisówki z zasilaniem padały itp.Oczywiście cena "kamerek" to groszowe sprawy były,bo przy droższych zrobilibyśmy ekspertyzę i to by wyglądało inaczej :)
  • Poziom 10  
    Panie Krzy-siek, każdy rejestrator może się zawiesić a przyczyn jest naprawdę wiele (chyba że ktoś umie napisać soft na procesory 32-bitowe w assemblerze), rejestrator H-AN to nie jest Dahua chociaż symbol ma podobny ale soft ma naprawdę prostszy i ładniejszy. Ważne jest jak zostało napisane oprogramowanie i funkcja działania watchdogów. Niestety Dahua (BCS) już wiele razy udowodniła swoją problematyczność. Hik-Vision testowałem i uwierz mi, wcale nie ma lepszej jakości zapisu bo teraz i oni używają procesorów Hi-Silicon. Kolega montował rejestratory mobilne Hik-Vision w autobusach i 25% z nich już przeszło proces naprawy z bardzo banalnego powodu - odkręcają się śruby od przedniego panela i wpadają na płytę główną - dalej chyba nie muszę mówić. Dziwi mnie tylko, że firma o rzekomej wysokiej renomie coś takiego potrafi odstawić. Nikt teraz nie używa symboli oryginalnych producenta - to sprawa czysto marketingowa, bo jak wiesz, chińczycy sprzedają wszystkim i nikt nie chce stracić klientów, bo jakiś Tprupkiewicz z Psiej Wólki wystawi na allegro rejestrator z 10% narzutem.
  • Poziom 20  
    Tak podejrzewam ze te skrzynki w srodku sa podobne ale tani moze miec kiepskie kondesnatory w zasilaczu ktore wyschna na nastepny rok na przyklad no i soft... polecili HIK VISION a Pan mowi ze jak kupie tanszy model to bedzie taki sam? No max 800zl za rejestrator bo jeszcze 400-500 za dysk (podrozaly cholernie) i juz sie robia wieksze koszty a do tego kamery...

A co do kamer czy taka kamera bedzie ok? cena ok 300zl, ma audio ale to chyba jakis no name :( Jak po roku ma mi spac jakosc nagrania bo sie CCD degraduje czy zakurzy itp...

Teraz jeszcze pytanie o obkietyw - w tej kamerze u gory, czy sa jakies (musza byc) kalkulatory - wiem ze np mam obszar do monitorowania np 1x1m, z odleglosci 2m - i teraz cos co mi przeliczy czy ten obiektyw "da rade" i nie bedzie zbyt ciemny. Liczenie podstawy stozka znajac kat rozwarcia czubka, katy brylowe sa fajne ale po 10latach od studiow troche z glowy to "wycieklo" takze chetnie zobacze jakis kalkulator :) Nie wiem po prostu co moze dany obiektyw i czy nie bedzie ciemny jak tabaka w rogu...

Moderowany przez sharp:

Allegro.
    3.1.18. (10.11) Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym).

• specjalista-kamery przemysłowe
    krzys-iek napisał:
    A co do kamer czy taka kamera bedzie ok? cena ok 300zl, ma audio ale to chyba jakis no name :( Jak po roku ma mi spac jakosc nagrania bo sie CCD degraduje czy zakurzy itp...

Kamera jest tania... i jest to chińska kamera, gwarancja zapewne rok, po dwóch serwisu nie ma.
    Co do CCD i degradacji - w sumie montowałem i sprzedawałem kamery od 100zł do 1000... i w mojej 6 letniej karierze, nie widziałem żeby w jakiejś kamerze zdegradowało CCD :) Więc tym się nie przejmuj.

Kup kamerę samsung techwin... na allegro jest sdc-415, scp-2000, scd-425 itp ,w cenie 350-450PLN brutto - gwarantuje ci że kamera będzie działać lata, jakośc obrazu żyleta, w nocy lepiej widzi niż ta z pseudo IR. Serwis w pełni fachowy. Takich kamer zainstalowałem duuużo, jeszcze więcej sprzedałem na 100sztuk - padły 2.

krzys-iek napisał:
    Teraz jeszcze pytanie o obkietyw - w tej kamerze u gory, czy sa jakies (musza byc) kalkulatory

Są kalkulatory, tutaj proponuję wykorzystać wujka google, wpisz hasło kalkulator obiektywów, i już. Na stronie delta jest ciekawy kalkulatorek.
  • Poziom 35  
    Zauważyłeś Kolego, że część z tych diod IR w znakomity sposób jest zasłonięta przez obiektyw? Kamera ma nieciekawie ten element (diody IR) wmontowany. Co do obiektywu, to jest to obiektyw z ustawianą ręcznie zmienną ogniskową w zakresie 3-8 mm. Jakoś nie zachwyca mnie to urządzenie jako całość. Za te same pieniądze masz np taką kamerkę: Link.
    Tu: Link masz cały przegląd kamer w różnych cenach i jakości. Poczytaj, może znajdziesz coś odpowiedniego.
    Proponuję jednak obiektyw ze zmienną ogniskową. Będzie o wiele łatwiej ustawić kąt widzenia po zainstalowaniu.
  • Poziom 20  
    Panowie, mija miesiąc a ja nadal nie zdecydowałem sie czy brac:

a
    HIKVISION DS-7204HVI-ST/M (830zl?)

Za aperem przemawiaja guziki z przodu ;) i to ze dostane go u siebie w miescie.

Co do kamery to co powiecie na:

KONIGGUARD KG-DCSHD 600LINII, 1/3" SONY SUPER HAD
    36 DIODIR, ZASIĘGDO 30m, OBIEKTYW2.8-12mm DWDR,OSD - cena ok 350zl

lub

KAMERA KOPUŁKOWA SAMSUNG SID-70 600 LINII (ok 550zl...)

Obie maja funkcje dynamicznego kontrastu a to sie przyda bo witryna sklepu jest dluga i chce miec wglad na osoby wchodzace, bedzie jasno, w sklepie znacznie ciemniej itd, by kamera nie zrobila mi kuku (spalone tlo, ciemno w srodku).

Czy znacie strone domowa firmy Aper? Jakos nie moge takiej odszukac (Hikvison owszem).

PS
    Uwierzcie mi ze w sklepie byl juz przypadek w ktorym nagranie byloby bardzo potrzebne (bardzo nie grzeczny klient ktorego juz szuka policja... eh) . Ale tak juz jest, dlugo myslisz to masz pozniej problem :| wiec do 2 tygodni chce kupic elementy i montowac. Musi byc dobra jakosc nagrania a to 600 linii mi chyba zapewni...
  • Poziom 20  
    Panowie, przepraszam... ale jedne z ostatnich (w tym miesiacu ;) ) pytań

Rejestrator bedzie Hikvision, model jak wyzej polecany. Do tego jakie kamery?

Czy firma u-cam to jakas znana i dobra marka? W Dipolu wlasnie te maja i polecaja.

Jaki tani rejestrator CCTV do małego sklepu /domu BCS-0404LE-A ?
    Taki jest układ firmy, 3.5m na 7.5m pawilon. Kasa- Sufit jakies 1,0-1,5m czyli Kamera 2. Kamera 1 - drzwi jakies 2m (moze mniej).

2 "Nad kase" poszedlby "U-Cam 585" 550TVL z obiektywem jensen 2,8-12mm F1.4
    Kamerka z Sony Efifo, 0,05 Lux (przerost formy nad trescia bo kasa zawsze oswietlona).

1 "Na drzwi" skierowalbym "U-CAM 630" 650TVL, ICR (mechaniczny filtr IR) 0,1Lux color i 0,003Lux B/W. Obiektyw Tokina 3-8,2mm F0,95. Czyli czule bydle i jasne szkiełko. Drzwi kontra srodek sklepu maja duzy kontrast dynamiczny wiec wybralem kamere zdolna cos w tym temacie zdzialac.

Kamera "na drzwi" powinna zadowolic sie oswietleniem ulicznym, zadne IR dodatkowe. Chodzi o to ze chcialbym nagrac ewentualnego typa rzucajacego kamieniem w szybe ale nie wiem czy to realne czy tylko moje slodkie sny :(

Dodatkowo w sklepie zawsze dziala 40W zarowka w nocy i moze sie to odbic od szyby i wrocic w nocy do kamery nr 1.... eh :)

Takze jeszcze jak mozna to o porade dotyczaca tych kamerek i obiektywu bym prosil. Laczny koszt 2 kamer i obiektywow jakie wybralem (regulowane dla pewnosci) to 1000zl ... a i tak pewnie nie bedzie dobrze?

Wielkie dzieki
  • Poziom 10  
    krzys-iek napisał:
    Panowie, mija miesiąc a ja nadal nie zdecydowałem sie czy brac:

a
    HIKVISION DS-7204HVI-ST/M (830zl?)

Kolego jak masz wydawać tyle kasy to weź kup sobie boscha.
    Np. bosch dvr430 ,który można kupić za 999zł.
  • Poziom 2  
    Jeśli chcesz zrobić to tanio i dobrze to polecam taki rejestrator: Raiden HDR 7004
    Cena to ok 600zł. Raiden to produkcja Aper'owska, coś z niższej półki cenowej. Nie chcieli widocznie wypuszczać tak taniego sprzętu pod swoją banderą, dlatego nazwali to Raidenem. Wiem, że w Olsztynie można to kupić w tej firmie: http://www.prots.pl na rozsądnym rabacie. Dowiedz się tylko czy prowadzą sprzedaż wysyłkową. Ja kupiłem HDR7008 i póki co jestem zadowolony. Serwis i gwarancja Apera, wiec nie powinno być z tym rejestratorem problemów.