Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AVT 1007 Regulator napięcia. Jak podłączyć szliferkę kątową(ciąg dalszy)

02 Sty 2012 12:06 6259 1
  • Warunkowo odblokowany
    Jest to ciąg dalszy artykułu : AVT 1007 Regulator napięcia. Jak podłączyć szliferkę kątową? znajdującego się pod linkiem >>>
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1325779.html

radekrpisz napisał:
    Dlaczego chcesz redukować obroty szlifierki kątowej? Projektanci takich urządzeń nie przewidzieli takich rozwiązań i słusznie.

Mam szlifierkę kątową graphite 960 W z regulacją obrotów i bardzo często owa regulacja się przydawała(jak się zajeździło kilka większych sprzętów i później nic innego pod ręką nie zostało) a przecież łagodny rozruch to również jest regulacja predkości obrotowej (co prawda to nie to samo co regulacja prędkości przy normalnej pracy urządzenia ale budowa i zasada działania podobne)

W polerkach kątowych również mamy regulację prędkości obrotowej i to w całkiem sporym zakresie przy czym budowa mechaniczna szlifierki kątowej i polerki kątowej jest niemal identyczna.

Ja również planuję założyć regulację prędkości do jednej z kilku swoich dużych szlifierek kątowych , tylko nie wiem za bardzo czy taki układ z pokrętłem będzie poręczny w przypadku dużej szlifierki kątowej (gdzie umieścić pokrętło).Drugą bolączką jest to jak ten układ będzie działał (czy przy ustawieniu potencjometrem dużej prędkości obrotowej szlifierka będzie startowała z szarpnięciem czy łagodnie : jeśli będą szarpnięcia to czy może jednocześnie pracować w szlifierce łagodny rozruch i regulacja prędkości? Nie chcę przeprowadzać rozruchu kręcąc pokrętłem ale rezystor liniowy jak w odkurzaczu {do regulacji siły ssania} to już "inna bajka" ) i tak zastanawiając się doszedłem do wniosku że powinienem wybrać coś z tych rzeczy (dwa regulatory z pokrętłem mają max prąd 6 A i czy jak założę większe radiatory to wystarczy do dużej szlifierki czy trzeba będzie zmienić triak; ten drugi regulator to do szlifierki polerki einhell bt po 1100 e o mocy 1100 W w którym również trzeba będzie coś zmienić)
    AVT 1007 Regulator napięcia. Jak podłączyć szliferkę kątową(ciąg dalszy) AVT 1007 Regulator napięcia. Jak podłączyć szliferkę kątową(ciąg dalszy) AVT 1007 Regulator napięcia. Jak podłączyć szliferkę kątową(ciąg dalszy)
    Szlifierka do której chciałbym wstawić regulator ma moc 2400W i wygląda tak
    AVT 1007 Regulator napięcia. Jak podłączyć szliferkę kątową(ciąg dalszy)