Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toyota Avensis 2004 D4D nie działa gniado zapalniczki-bezpiecznik 15A sprawny

02 Sty 2012 12:48 14898 5
  • Poziom 18  
    Witam.
    Problem jak w temacie nie działa gniazdo zapalniczki przy kwestii skrzyni biegów.Sprawdziłem bezpiecznik Nr 40 15A w kabinie za schowkiem jest Ok. Przy wlaczonej stacyjce brak prądu na kablach w gniezdzie.
    Czy jest jeszcze drugi bezpiecznik w innym miejscu odpowiedzialny za pracy gniazda zapalniczki ?
    Problem powstał pare dni temu przy urzytkowaniu farelki samochodowej,która po paru minutach się wylaczyla.

PS:
    Posiadam tylko jedno gniazdo zapalniczki obok lewarka, nie mam drugiego z tylu jak to bywa w modelu tez już z 2004.
  • Poziom 20  
    Sprawdź czego brakuje - masy czy zasilania (najlepiej żarówką). Jeśli brakuje zasilania to sprawdź zasilanie na bezpiecznik od zapalniczki (żarówką). Jeśli zasilanie będzie to sprawdź kostkę od gniazda zapalniczki - prawdopodobnie jest wytopiona.
  • Poziom 16  
    jest bezpiecznik topikowy w samym gniezdzie zapalniczki
  • Poziom 18  
    Sprawdziłem żarówką na kostce przy samej zapalniczki i jej stykach - żarówka świeci. Czego brakuje.Awaria powstała podczas używania grzałki samochodowej 150W.
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    jak pisałem pomiedzy stykami kabli a samym elementem metalowym gniazda jest bezpiecznik topikowy
  • Poziom 18  
    Problemem byl bezpiecznik topikowy jak pisal kolega lukasz1, jego wymiana rozwiazala problem. Dzieki :D