Witam wszystkich
Planuję przerobić niewielkie (około 36m2) pomieszczenie gospodarcze na dwu pokojowe mieszkanko. Jako ogrzewanie chcę zastosować kominek z rozprowadzeniem ciepła przez system dgp. W pomieszczeniu nie ma komina, więc muszę albo postawić systemowy murowany lub zastosować izolowaną dwuścienną rurę kwasoodporną. Przychodzą mi do głowy dwa rozwiązania (rys). Komin chciałbym ukryć w obudowie kominka, murowany zajmie dużo więcej miejsca którego troszkę mi szkoda (powierzchnia i tak mała).
Tu moje pytanie do ekspertów.
Czy rozwiązanie z rurą kwasoodporną z rys 2 jest w ogóle do przyjęcia?
Czy muszę zastosować rozwiązanie z rys1?
Bo jakoś nic lepszego nie mogę wymyślić.
Z góry dzięki.
Pozdrawiam.
Planuję przerobić niewielkie (około 36m2) pomieszczenie gospodarcze na dwu pokojowe mieszkanko. Jako ogrzewanie chcę zastosować kominek z rozprowadzeniem ciepła przez system dgp. W pomieszczeniu nie ma komina, więc muszę albo postawić systemowy murowany lub zastosować izolowaną dwuścienną rurę kwasoodporną. Przychodzą mi do głowy dwa rozwiązania (rys). Komin chciałbym ukryć w obudowie kominka, murowany zajmie dużo więcej miejsca którego troszkę mi szkoda (powierzchnia i tak mała).
Tu moje pytanie do ekspertów.
Czy rozwiązanie z rurą kwasoodporną z rys 2 jest w ogóle do przyjęcia?
Czy muszę zastosować rozwiązanie z rys1?
Bo jakoś nic lepszego nie mogę wymyślić.
Z góry dzięki.
Pozdrawiam.