Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radmor 5412, kto naprawi/pomoże z dawnego krakowskiego?

gucio21 18 Gru 2004 10:58 1062 6
  • #1 18 Gru 2004 10:58
    gucio21
    Poziom 2  

Mieszkam tuż tuż od Krakowa.
    Mam spory problem, bo się nie znam akurat na elektronice za bardzo. Problem zrobił się trochę większy, gdy mój Radmor odmówił posłuszeństwa. Zostawiłbym tą sprawę na później, ale Sylwester tuż tuż.
    Opiszę objawy. Dla uściślenia sprzęt kupiłem na allegro. Podpiąłem pod kolumny 8 ohm 60 W (tyle ma głośnik średniotonowy w 4-ro drożnej kolumnie, nisko tonowe mają po 15 Ohm). Potencjometr wysokich tonów w pewnych miejscach trzeszczał od początku. Z tyłu jedno wyjście kolumnowe nie działało. Przestrojone radio z trudem łapało stacje na nowej częstotliwości. Ale jako wzmacniacz grał po prostu pięknie - przez około dwa tygodnie.
    Do momentu, gdy w lewej kolumnie pojawiły się trzaski, coraz to większe, aż włączyło się zabezpieczenie i ampli się zatrzymał na wyświetleniu czerwonej diody zabezpieczenia oraz na podświetleniu na zielono wskaźnika dla kolumny chyba lewej (nie pamietam teraz dokładnie).

Chcę zdążyć przed Sylwestrem i albo znajdę pomocną dłoń, albo niestety zmuszony będę do kupna kolejnego na allegro (a to kolejne ryzyko).

Dziękuje z góry za rady. Pozdrawiam.

0 6
  • #2 18 Gru 2004 14:29
    janek11389
    Poziom 42  

Witam! Pomóc możemy, ale jak stoisz z miernikiem, będzie potrzebny, kawałek lutownicy by się tez przydał, no i schemacik, tez musisz mieć, oprócz samych chęci i wtedy możemy próbować.
    Pozdrawiam

0
  • #3 18 Gru 2004 16:03
    gucio21
    Poziom 2  

Tak naprawde to mam 26 lat i wyksztalcenie wyzsze, wiec pytam z uprzejmosci. Czekam na osobę, która mogłaby konkretnie zająć się tą sprawą.

0
  • #4 18 Gru 2004 19:37
    Grzybek23
    Poziom 16  

No cóż, najpierw sprawdź, czy nie poszły bezpieczniki na końcówce mocy ? BZ501-504! A potem sprawadź stopnie sterujące końcówką mocy ! a potem zobaczy się dalej ?
    pozdro

0
  • #5 18 Gru 2004 20:07
    104207
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 18 Gru 2004 22:28
    gucio21
    Poziom 2  

Chciałbym to wszystko sprawdzić, ale jestem "żyła" z elektroniki : )

0
  • #7 23 Gru 2004 12:36
    Wojtek(KeFir)
    Poziom 41  

nbapięcie stałe na wyjsciu i bezpieczniki dobre....przegrzało sie i tyle.. dlatego dobrze jest zainwestować pare złotych w radiator na bd 140 ....
    na płytkahc sterownika mocy...

0