Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z EPSON 1400 nie widzi tuszy system CISS

09 Sty 2012 08:06 4243 1
  • Poziom 10  
    Witam

Mam problem z drukarką jest to moja juz 3x drukarka EPSON 1400 do sublimacji w wczesniejszych padła głowica po uzytkowaniu ok. 2 lat każdej. Tą mam okolo roku i mam dziwny problem z którym sobie nie moge poradzic.

Reset pampersa był robiony niedawno przezemnie, dodatkowo wyrzuciłem rurki na zewn. drukarki aby nie zalało pampersa wylewa sie tusz do butelki która stoi za nią. Ale do sedna wyłączyłem pewnego dnia na noc drukarke (z reguly w ogole jej nie wyłączam) rano włączam i nie widzi zadnego z tuszy mam system CISS i tusze subli. Co moze byc przyczyną ? Reset przyciskiem w CISS w ogole nie pomaga. CISS jest drożny odpowietrzałem kilka razy, czysicłem styki sciereczką z płynem udrażniającym głowicę. Wkładałem papiery pod głowicę po czym lałem wczesniej wymienionym płynem i płukałem całą głowicę. Czy głowica siadła i trzeba kupic nowa drukare ? Czy cos z tej jeszcze da sie zrobic ? Ja juz nie mam pomysłów doradzicie cos ?

Ok. Miesiaca temu tez mialem dziwny przypadek z ta drukarą magneta mi zapchała dysze probowalem strzykawką z płynem udraż. bez skutku 3 dni sie meczyłem z nia zeby przetkać dysze od magnety bez rezultatu i na siłę próbowałem wstrzyknąc ten płyn i próbowałem ciągnąć zeby tego gluta wyciągnąć bez skutku. Na drukarce nie dalo sie drukowac bo nie bylo jednego koloru przez co zdj. itp. wychodziły tragicznie. W koncu wziołem zmywacz do paznokci do strzykawki (było mi wszystko jedno czy zepsuje ja czy nie bo i tak juz mialem za chwile jechac po nowa do sklepu) i wcisołem w dyszę magnety puścilo od razu przetkało gluta, wyczyscilem kilka razy noizzle checkiem i działała elegancko test dysz wykazał idealnie drożne dysze. chodziła jak nowa.

Bardzo bede wdzieczny za odpowiedz;) Dzięki i pozdr.

Dodano po 1 [minuty]:

I jeszcze jedno czego zapomniałem napisać w tej chwili na kompie pokazuje mi ze w ogole nie mam ani jednego tuszu. Wyjąłem system CISS z drukarki na chwile i jest dokladnie to samo ona w ogole nie wykrywa tuszy systemu CISS. Zaznaczam ze system CISS ma moze 2 - 3 miesiące wiec jest praktycznie nowy zawsze zmieniałem go po ok. roku - półtora.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 10  
    w jaki sposób wyprowadziles rurki od pampersa??