Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Epson DX8450 - czarne wydruki w paski

swistakk 12 Sty 2012 09:22 3074 7
  • #1 12 Sty 2012 09:22
    swistakk
    Poziom 9  

Witam,

od wczoraj jestem posiadaczem drukarki jak w temacie. Drukarkę dostałem od brata, bo wymienił na inna. Kupiłem nowe tusze (zamienniki), zainstalowałem soft, podłączyłem. Porobiłem próby wydruku i mam takie objawy:
    -zdjęcia drukują się w kolorze kompletnie (nie ma pasów), ale jakby kolory były przekłamane
    -na teście dysz kolorowe wychodzą idealnie, natomiast czarna dale tylko 3-4 cienkie paski o długości ok 4 mm
    -jak próbuje wydrukować całą stronę czarną (czarne tło), to dostaje stronę w paski biało czarne z tym, że białego jest więcej niż czarnego i na początku czarny jest intensywniejszy, a poźniej blednie
    -robiłem czyszczenie dysz ok 6 razy, ale bez znacznej poprawy niestety i do tego skończył się tusz niebieski.

Co w takiej sytuacji radzicie? kupić kolejne tusze i dalej czyszczenie? Czy jakiś plyn? czy serwis?

0 7
  • #2 12 Sty 2012 12:41
    endriuf
    Spec od drukarek

Problem zapchanej głowicy w Epsonach poruszany był już wiele razy na forum. Ja w takiej sytuacji wyjąłbym głowicę i włożył do płynu udrożniającego na początek. O innych metodach poczytaj na forum.

0
  • #3 12 Sty 2012 12:46
    swistakk
    Poziom 9  

endriuf napisał:
    Problem zapchanej głowicy w Epsonach poruszany był już wiele razy na forum. Ja w takiej sytuacji wyjąłbym głowicę i włożył do płynu udrożniającego na początek. O innych metodach poczytaj na forum.

Widziałem inne wątki na forum o Epsonach ale nikt nie opisywał takich objawów jak moje..
    Czyli to jednak zapchana glowica:/? Można ją jakoś łatwo wymonotwać czy trzeba rozbierać całe urządzenie?

0
  • #4 03 Lut 2012 13:36
    swistakk
    Poziom 9  

Oddałem drukarkę do czyszczenia glowicy w autoryzowanym serwisie Epsona (Dea). Dziś mam ją odebrać ale niestety nie udało się udrożnić glowicy.
    Czy to znaczy, że jest do wyrzucenia? Czy myślicie, że mozna z nią jeszcze coś próbować zrobić?
    Czy w takiej sytuacji jest sens próbować zrobić czyszczenie na oryginalnych tuszach?

Ponieważ problem jest z czarną glowicą czy można jakoś drukarce nakazać drukować bez użycia czarnego? Tak zeby zdjęcia w dobrych kolorach uzyskać tylko z kolorowych tuszy?

0
  • #5 03 Lut 2012 13:57
    jerry1960
    Poziom 34  

Niestety Epson nie pozwala na drukowanie gdy brak jakiegokolwiek tuszu. Drukować możesz dopóki masz czarny kardridż włożony.

0
  • #6 03 Lut 2012 14:23
    swistakk
    Poziom 9  

Dzięki jerry1960 za odpowiedz.

Dajcie jeszcze tylko znać czy jest szansa, że stosując oryginalne tusze głowica się odetka? Czy lepiej nie zawracać sobie głowy... planuje drukarkę traktować przynajmniej jako ksero..

0
  • #7 03 Lut 2012 16:07
    endriuf
    Spec od drukarek

swistakk napisał:
    Dajcie jeszcze tylko znać czy jest szansa, że stosując oryginalne tusze głowica się odetka?

Nie ma gwarancji. Twoje ryzyko. Ja dałbym sobie spokój.

0
  • #8 03 Lut 2012 16:24
    jerry1960
    Poziom 34  

Szansa jest . Spróbuj kilkunastokrotnie przedrukować jakieś większe obrazki czarne .Kup jakieś lepsze zamienniki . Na tej stronie możesz też kupić czarny kardricz czyszczący http://www.123drukuj.pl/

0