Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes W124 - naprawa oświetlenia zegarów i wymiana tarczek

13 Sty 2012 14:36 10331 5
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 11  
  mercedes w podświetleniu ma żarówki o nietypowej mocy (do dostania tylko serwisie) Jest to właśnie efekt wymiany żarówek na ogólnodostępne.

  Możesz poszukać jakieś okazji kupna licznika na złomie bądź uszkodzonego bo taki "tuning" to chyba trochę za dużo roboty.

  Na alledrogo masz liczniki od 50zł do benzyniaka, jak masz diesla to przekładke robisz tego co potrzebujesz i git

  p.s oryginalność - to liczy się w mercedesie ;)
 • Poziom 37  
  Z tarczami nie kombinuj, bo te oferowane tanie są do niczego. Nie widziałem na „oczy’ działanie INDIGLO, ale i tak nie kupisz tego systemu za około 230zł. Jedno co mogę polecić, to albo wyskrobiesz troszkę pieniędzy i kupisz uszkodzony licznik ze sprawnym elementem, który Ciebie interesuje, albo przerobisz układ na oświetlenie LED, co oczywiście wiąże się z pewnym nakładem pracy. Wskazówka moja jest taka. Ustal sobie jasność świecenia, bo potem bez bardziej rozbudowanego układu ściemnianie będzie problemem / dlaczego? Poczytaj/. Z doświadczenia mogę dodać, 2XLED na stronę o naturalnej barwie dziennej i do tego jedna mała UV, która ładnie uwydatnia wskazania strzałek /wskaźników/ pomarańczowych w tym liczniku. Generalnie obróbka elementu przewodzącego światło, polerka, szukanie ogniskowej, odbłyśnik, dużo zabawy, ale efekt własnej pracy bezcenny.
  Pozdrawiam
  Tu masz przykład INDIGLO
  http://www.moman.pl/index.php?a=opis&k=34&id=643
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 37  
  ami-sat napisał:
  . Gdy zegary zamontuję w aucie, ściemni się , pstryknę focię a Wy pochwalicie :-)

  Zobaczymy, ocenimy, ale pamiętaj, o gustach się nie dyskutuje.
  Pozdrawiam
 • Spec od Mercedesów
  marycha61 napisał:

  Na alledrogo masz liczniki od 50zł do benzyniaka

  To auto skończono produkować w 1996 roku - jest mało prawdopodobne żeby po piętnastu latach dostać licznik z niewytopionymi światłowodami.
  marycha61 napisał:
  mercedes w podświetleniu ma żarówki o nietypowej mocy (do dostania tylko serwisie) Jest to właśnie efekt wymiany żarówek na ogólnodostępne.

  Przesadzasz. Żarówki pięciowatowe są rzeczywiście najłatwiej dostępne, ale jakoś nigdy nie miałem problemu z zakupem w normalnym sklepie motoryzacyjnym (typu "mydło i powidło") żaróweczek o mocy 2W - czyli takich, jakie powinny być. Czasami ludzie nie zwracają uwagi na moc - czasami jest to działanie świadome. Skoro światło jest blade - to trzeba wstawić mocniejsze żarówki. Nie zdają sobie sprawy, że w krótkim czasie sytuacja jeszcze się pogorszy (bo światłowody się wytopią) i "nastanie ciemność" :|
  Z dobrym skutkiem stosowałem taki środek zaradczy: usuwałem wytopione światłowody i w miejsce każdego z nich (tam gdzie światłowód się kończył - czyli tam, gdzie emitował światło) montowałem zestaw dwóch diod "jasnych". Jedna świeciła na szybkościomierz, a druga na zestaw wskaźników po lewej lub obrotomierz po prawej. Dwie diody każdego zestawu były połączone szeregowo, zaopatrzone w szeregowy opornik i dwoma kabelkami podlutowane do ścieżek oryginalnej obsadki żarówki podświetlającej. Cztery diody wystarczyły do dosyć jasnego podświetlenia licznika - efekt faktycznie ładny i zero reklamacji że jest ciemno.