Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sieć bezprzewodowa między komputerem a telewizorem Sharp

jarse 14 Jan 2012 21:19 5756 9
    jarse
    Level 9  
    Witam.
    Kupiłem telewizor Sharp LC-60LE635E wyposażony w adapter sieci bezprzewodowej WN8522D7-JU.
    Udało mi się ustawić połączenie bezprzewodowe w telewizorze i mogę łączyć się z internetem i przeglądać strony. Sygnał jest wysoki i pisze, że konfiguracja przebiegła pomyślnie.
    Natomiast problem jest w jednym przypadku. Otóż telewizor może również łączyć się z komputerem i przeglądać zdjęcia, filmy i muzykę z komputera. Tego właśnie nie mogę zrobić, bo wchodząc w obojętnie który tryb: zdjęcia, wideo czy muzyka to mam informację, że nie znaleziono serwera. Tu zgłupiałem, bo przecież w drugą stronę internet chodzi za pomocą tej samej sieci bezprzewodowej. Nie mogę sobie z tym poradzić, bo miejsce na wpisanie sieci jest jedno więc wydaje mi się, że serwer powinien pracować w obie strony.
    Czy może powinienem mieć jakieś oprogramowanie zainstalowane w komputerze, ale Sharp tego nie załączył, więc zakładam, że nie musi być.

Poniżej podaję, jak mi chodzi internet
    http://www.youtube.com/watch?v=_Rn5T6rNO30&feature=related

Natomiast tu podaję link, do tego co mi nie chodzi
    http://www.sharp.pl/cps/rde/xchg/pl/hs.xsl/-/...egoly_produktu.htm?product=LC60LE635E&cat=111
    (str. 50 pkt. 2 zdjęcie)
    hermes-80
    Level 43  
    Quote:
    Czy może powinienem mieć jakieś oprogramowanie zainstalowane w komputerze
    Dokładnie - potrzebny ci jest serwer DLNA zainstalowany na PC
    jarse
    Level 9  
    a jak to zrobić
    jarse
    Level 9  
    Dzięki,
    zainstalowałem PS3 Media Serwer, ale po wielokrotnych próbach ten program nie daje się otworzyć
    hermes-80
    Level 43  
    Co oznacza: nie daje się otworzyć ??
    jarse
    Level 9  
    Nie było java, ale już jest.
    Teraz problem jest taki, że w telewizorze widzę już serwer, katalogi na dyskach, ale nie mogę otworzyć żadnego z nich i wejść do środka, żeby coś sobie obejrzeć.
    Na pierwszym oknie PS3 Media Server jest status (zielony) conected, natomiast status bufora transkodowania jest pusty.
    hermes-80
    Level 43  
    Może nie musisz transkodować materiału.
    jarse
    Level 9  
    To jeśli nie muszę , to nie muszę. Jednak czemu nie można nic oglądać????

Zauważyłem jeszcze jedno, że w ustawieniach transkodowania są 2 wykrzykniki:
    AviSynth/FFmpg - silnik niezaładowany
    AviSynth/MEncoder - silnik niezaładowany