Witam
Mam problem z ekspresem Saeco Primea RING SUP030ND. Nie jestem jego pierwszym właścicielem, a poprzedni właściciel oddal go do serwisu który stwierdził uszkodzona zwrotnice wody/multizaworu (12000068 AS.MOTORIDUT.SAIA X VALVOL.MULTIVIE P124 )
Rzeczywiście okazało się ze tryb jest wytarty w tym napędzie. CO prawda nie kopiłem oryginalnego napędu tylko wstawiłem podobny ze starym oryginalnym silnikiem, który był w ekspresie. Mechanicznie wszystko chodzi jak trzeba, ale zawór gdy "dojedzie do skrajnego" położenia nie zatrzymuje się tylko silnik chce kręcić dalej. Tak się dzieje zarówno w jedna jak i druga stronę.
Switche na zaworze są ok, połączenie z płyta tez ok i dlatego jest to dziwne. Bo gdy zawór ustawie ręcznie w środkowej pozycji gdy 2 przyciski są wciśnięte to ekspres to wykrywa i przechodzi procedurę grzania i jest gotowy do pracy.
Wynikało by z tego ze procesor "widzi" przyciski na zaworze. Można wtedy np. włączyć gorąca wodę i ona lecie, ale gdy chce proces zatrzymać to już zawór zaczyna wariować - kreci w lewo, prawo aż w końcu pojawi się napis aby wyłączyć i ponownie włączyć ekspres w celu usuniecie problemu.
Czy spotkał się ktoś z podobnym problemem?
Mam problem z ekspresem Saeco Primea RING SUP030ND. Nie jestem jego pierwszym właścicielem, a poprzedni właściciel oddal go do serwisu który stwierdził uszkodzona zwrotnice wody/multizaworu (12000068 AS.MOTORIDUT.SAIA X VALVOL.MULTIVIE P124 )
Rzeczywiście okazało się ze tryb jest wytarty w tym napędzie. CO prawda nie kopiłem oryginalnego napędu tylko wstawiłem podobny ze starym oryginalnym silnikiem, który był w ekspresie. Mechanicznie wszystko chodzi jak trzeba, ale zawór gdy "dojedzie do skrajnego" położenia nie zatrzymuje się tylko silnik chce kręcić dalej. Tak się dzieje zarówno w jedna jak i druga stronę.
Switche na zaworze są ok, połączenie z płyta tez ok i dlatego jest to dziwne. Bo gdy zawór ustawie ręcznie w środkowej pozycji gdy 2 przyciski są wciśnięte to ekspres to wykrywa i przechodzi procedurę grzania i jest gotowy do pracy.
Wynikało by z tego ze procesor "widzi" przyciski na zaworze. Można wtedy np. włączyć gorąca wodę i ona lecie, ale gdy chce proces zatrzymać to już zawór zaczyna wariować - kreci w lewo, prawo aż w końcu pojawi się napis aby wyłączyć i ponownie włączyć ekspres w celu usuniecie problemu.
Czy spotkał się ktoś z podobnym problemem?