Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sagemcom F@ST 3764 - remote management

20 Sty 2012 19:22 9940 13
  • Poziom 11  
    Witam wszystkich.
    Posiadam taki router z usługa neostrada fiber 40, wszystko działa ale nie mogę poradzić sobie ze zdalnym zarządzaniem tym sprzętem.
    Nigdzie nie widzę zakładki żeby dało się ustawić wejście z poza wewnętrznej sieci z każdego IP zalogować do Sgemcoma. Większość routerów ma zakładkę remote management jak moj poprzedni D-Link.
    Czy wie ktoś jak to zrobić w tym Sagecomie.
    Zakładka DynDns wypełniona poprawnie bo wpisując adres xxxxx(malpa)dyndns.org z komputera sieci wewnętrznej podpiętego do rutera odrazu otwiera stronę logowania.
    Pewnie jeszcze pozostaje otwarcie jakiegoś portu i odpowiedniego protokołu żeby zezwolił na wejście z zewnątrz ale w której zakładce i jak to wpisać to nie mam pojęcia.
  • Poziom 11  
    A więc sprawa się rozwiązała :-)
    Po długiej walce znalazłem to ustawienie portu i protokołu zezwaląjacego na wejscie do Sagemcoma więc opisze jak to uczynić może komuś sie przyda.
    W przeglądarke wpisujemy adres naszego Sagemcoma standartowo 192.168.1.1 i logujemy się podając hasło. Wybieramy na samym dole zakładkę Narzędzia Zaawansowane następnie z nowego menu wybieramy zakładkę Usługi, nastepnie Filtrowanie Zaawansowane i w oknie Wejściowy zestaw reguł odnajdujemy PPP VDSL INTERNET Reguły obok klikamy Nowy wpis i tworzymy regułę.
    Reguła:
    Adres źródłowy - każdy
    Adres docelowy -każdy
    Protokół - HTTP
    Opreacja -Zaakceptuj Połączenie
    Potwierdzamy ok
    Teraz pod oknami klikamy zastosuj
    Regóła jest gotowa i powinna działac można też zrestartować Sagemcoma.
    Oczywiście wszystko działa pod warunkiem wczesniejszego wypełnienia poprawnie zakładki DYNDNS w podstawowym panelu.
  • Poziom 9  
    Witam,
    Wielkie dzięki, ułatwiło mi to dużo:D
    Ale mam jeszcze pytanie, jak zmienić port 80 na inny?
    Na porcie 80 chciałbym połączyć się z czymś innym.
  • Poziom 11  
    Witam. buckie nie rozumiem.. połączyć z czymś innym...
    W zakładce zaawansowane poprostu daje się dostęp z zewnątrz dla protokołu - HTTP który jest na porcie 80 lub zamyka się dostęp.
    Nie bardzo wiem jaki efekt chcesz uzyskać
    Można tam wpisać swój własny protokół z dowolnym portem ale żeby z zewnętrznego adresu IP zobaczyć okienko przeglądarki z ustawieniami swojego Sagecoma potrzeba otwarcia portu 80.
  • Poziom 9  
    Chcę połączyć się zdalnie z routerem po porcie 8081, a nie 80.
    Port 80 chcę zarezerwować dla innej operacji.
    W starym TP-Link mogłem zmienić port nasłuchu do routera.
    np. adres_ip:8081 aby w taki sposób dostanę się do niego
  • Poziom 11  
    Witam. Już rozumiem Twoje zamiary... W starym d-linku tez miałem możliwość wyboru portu do zarządzania routerem wszystko było w jednej zakładce remote management i do tego kilka propozycji ustawienia różnych portów. W sagecomie to jakoś dużo tych róznych możliwości ustawień ale też nie mam pojęcia gdzie można to zmienić i czy jest to wykonalne. Ech.. żadnego wsparcia od strony producenta w naszym kraju do tego urządzenia.
  • Poziom 9  
    Dokładnie 0 wsparcia, a instrukcja nic nie mówi.
    Gdyby nie Ty to do tej pory bym się bawił z wejściem z zewnątrz.
    Będę musiał pozmieniać porty, a byłem przyzwyczajony już do mojej konfiguracji.
    A spotkałeś się też z problemem takim jak:
    Przekierowanie portu 5904->5902 (działa OK)
    przekierowanie portu 5804->5802 (próbuje się połączyć ale na stronie pokazuje że dobija się do portu 5902, a nie 5802. Tzw łączenie z adres_ip port 5902).
    Również chciałem ograniczyć dostęp do neta - prędkość i też trudno to znaleźć (bo konsola za dużo połyka jak ściągam demka a chciałem ograniczyć do połowy łącza).
    Same problemy z tym sagemcom 3764 :/ gdybym dostał chociaż porządną instrukcję po angielsku było by fajnie ...
  • Poziom 10  
    wszystko się da

ustawienia zaawansowane > System > Użytkownicy > Administrator - Edytuj

dalej:

"kliknij tutaj aby skonfigurować mail server powiadomień"

wchodzicie w menu

USTAWIENIA SYSTEMOWE

i jest:

Podstawowy port zarządzania przez HTTP 80
    Zapasowy port zarządzania przez HTTP 443

zmieniamy (nawet zapamiętuje)

dostajemy komunikat, że panel administracyjny nie będzie dłużej dostępny pod bieżącym adresem i trzeba się będzie ponownie zalogować.

potwierdzamy OK i ...

dupa - nie ma panelu ani na podstawowym porcie ani na zapasowym ..

jakiś pomysł jak naprawić i co nawaliło?
    też mam problem z przekierowaniem portu dla zarządzania modemem online (80 i 8080 zarezerwowane są dla innych paneli zarządzania urządzeń QNAP)
  • Poziom 10  
    ok znalazłem

może się komuś przyda rozwiązanie problemu z poprzedniego posta..

okazało się ze działa połączenie przez telnet!

telnet > IP
    logowanie

login
    pass (domyślne - te których używacie do wejścia do admina)

mamy uruchomioną konsole telnet:

HomeGateway>

dalej klepiemy i potwierdzamy enterem

conf

odpowiedź:

conf>

podglądamy konfiguracje dostępu dla admina:

print \admin

pokaże się fragment konfiguracji modemu zawierający informacje o użytkowniku, grupie strefie czasowej i portach dostępu https !!

print \admin/https/ports/0/port

w odpowiedzi dostajemy podstawowy port połączenia przez http

(port(XX))

i teraz zmieniamy port dostępu przez http zpowrotem na 80

set \admin/https/ports/0/port 80

sprawdzamy czy zmiana została zapisana

print \admin/https/ports/0/port

odpowiedź: (port(80))

teraz reset configuracji:

reconf 1

i połączenie z przeglądarki znowu działa !!

pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Sagemcom F@ST 3764 - dostep zewnetrzny na potrzeby DVR
    znalazłem Pan opis dotyczący konfiguracji w/w modemu; pewnie ma Pan go w 1 palcu...
    bardzo bym prosił o pomoc/podpowiedz co i jak dokładnie ustawić w tym modemie jakie bramki; jakie porty itp żeby mieć przez niego dostęp z zewnątrz/sieci zewnętrznej/ do systemu monitoringu DVR.

klienta NO-iP mam już założonego mam nadzieje że dobrze

jednak bardzo bym prosił głównie o podpowiedz co i jak dokładnie ustawić w w/w modemie ponieważ nie mogę sobie z nim poradzić...
  • Poziom 11  
    Witam. Też bym chciał mieć ten modem w jednym palcu... ale niestety. Ja tylko doszedłem jak dostać się z zewnątrz sieci do zarządzania modemem czyli możliwością zmiany jego ustawień. Próbowałem dostać się do dysku podpiętego do tego modemu po usb ale nie znalazłem rozwiązania. Może ktoś inny wie i Ci pomoże a ja sam chętnie bym się dowiedział co i jak
  • Poziom 10  
    Moja zabawa z modemem skończyła się na prze edytowaniu pliku konfiguracyjnego i wgraniu go spowrotem do modemu - wyciąłem wszystko co nie było potrzebne do poprawnej pracy - efekt jest taki ze od czasu ostatniego posta modem nie był ani razu resetowany - działa stabilnie i po prostu o nim zapomniałem.

Jeśli chodzi o dostęp do danych z zewnątrz to nie pomogę bo na konfiguracji no-ip poległem a usb modemowego nie próbowałem uruchomić. Korzystam z serwera NAS i przez niego mam cały kontakt ze światem w firmie. modem jest tylko modemem i serwerem dhcp dla sieci firmowej.
  • Poziom 11  
    W związku z tym, że nic więcej w temacie się nie dzieje zamykam posta.
    Myślę, że na pewno komuś przydadzą się nasze przemyślenia na temat tego modemu.