Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie odbiera kanałów na Astrze 2 na tunerze Ariva 102E.

24 Sty 2012 10:31 7937 20
 • Poziom 9  
  Od razu zaznaczę, że mam niewielkie pojęcie w kwestiach TV SAT.
  Poprzednio, ponad 4 lata temu miałam do odbioru TV SAT, antenę na balkonie chyba 70 lub 80 cm, 2 połączone fizycznie w jednej części konwertery do odbioru hotbirda i Astry 2 i tuner Fergusona - nie pamiętam jaki model, (Tuner ten właśnie teraz się zepsuł). Odbierałam tym niekodowane kanały głównie z Astry2 - kanałów tych było dosyć sporo - chyba ok. 100 tych niekodowanych. Z hobirdem był problem bo pod wpływem dość silnych wiatrów, gubił się sygnał hotbirda i trzeba było kręcić anteną na balkonie. Przepraszam za przydługi wstęp ale nie wiem co w tym temacie ma znaczenie.

  Teraz w miejsce zepsutego tunera kupiłam nowy tuner też Ferguson model Ariva 102E.
  Sprzedawca w sklepie ustawił tuner na Astrę1 i hotbirda. Nie zauważyłam, że ustawia na Astrę1 a nie Astrę2. W domu przy tych wyszukanych w sklepie kanałach na Astrę1 żaden program się nie wyświetlał - miałam komunikat - "zły sygnał lub brak sygnału". ( Hotbird się w międzyczasie zgubił jeszcze na tym starym tunerze co się zepsuł - więc programów z hotbirda też nie miałam - nie chciałam kręcić anteną na balkonie przed wyjaśnieniem sprawy)

  W menu tunera Ariva 102E poszukałam listy satelitów - są tam dostępne m.in. Astra 1, Astra 2C, Astra 2A, Astra 3C no i hotbird - nie ma tego co miałam na starym tunerze - Astra 2 (bez żadnych tam literek).
  Próbowałam w domu zaznaczyć te wszystkie satelity "Astra coś" i hotbirda i potem wyszukać dostępne kanały - niestety z hotbirda jest problem, że rozregulowała się antena na balkonie a z Astry jest tylko kilka - rzędu "9" niekodowanych programów i to jakieś dziwne, nie te popularne.

  Chodzi mi o satelitę Astra ( bo do hotbirda dam radę wyregulować antenę na balkonie - chociaż ten satelita był wyraźnie słabszy w odbiorze od Astry - dość trudno było ustawić antenę żeby uchwycić sygnał).

  Nie wiem czy to jakaś usterka tunera czy kupiłam nie taki jak trzeba model tunera, że nie pokazuje tego satelity (jak było wcześniej na starym tunerze) - satelity Astra 2?
  Nie wiem co z tym problemem zrobić - na tych wszystkich satelitach: Astra 2A, Astra 2C i Astra 3C - wyświetla wszystkie niekodowane programy, które wykrył ale jest ich tylko "9" i jakieś nietypowe. Wcześniej miałam Astra 2 i jakieś 100 programów niekodowanych.

  Na Astrze 1 wykrywa sporo programów niekodowanych, ale tylko przy jednym tranponderze jest jakaś normalna siła sygnału typu "89%", pozostałe transpondery mają brak sygnału. Z tego transpordera to mam jakieś 3 programy niekodowane - też jakieś nietypowe.

  Wcześniej jak miałam stary tuner, to chyba sprzedawca w sklepie mi mówił, że w mojej miejscowości na tych 2 konwerterach typu monoblock na jednej antenie to mogę ustawić razem tylko "Astra2 + hotbird" a nie mogę " Astra1 + hotbird".
  Mieszkam w jednym z sąsiednich miast w okolicy Katowic.

  Ten mój nowy tuner w ogóle nie ma takiego satelity jak Astra 2 bez żadnej literki.
  Nie wiem czy coś się w międzyczasie zmieniło? Przed zepsuciem tego starego tunera oglądałam z Astry 2 programy typu zagraniczne serwisy wiadomości: CNN, NBC a teraz tego nie mam.

  Bardzo proszę o poradę, czy jest problem z tym nowym tunerem i trzeba kupić inny czy w czym jest problem? :-(
 • Poziom 35  
  Jaki konwerter?
  Jeśli to monoblock to trzeba odpowiednio skonfigurować porty diseqc w dekoderze.
  Jaka antena? (wielkość)
  Konwertery monoblock (jeśli taki właśnie masz) pracują tylko z odpowiednią rozmiarowo anteną, jeśli chodzi o część zezującą konwertera.
  Możliwe, że dekoder nie współpracuje z tym modelem konwertera, możliwe że konwerter uległ uszkodzeniu...
  Nie wiemy jak ustawiona jest antena, nie da się tak jak podajesz ustawić Astry a potem regulować antena w poszukiwaniu Hotbirda, nie tracąc Astry...
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 9  
  Kierowca_VW:
  Konwerter jest monoblock inverto - na 2 satelity, sprzedawca w sklepie powiedział, że pasuje do tego tunera Ariva 102E.

  Chodzi o to, że zanim zmieniłam tuner to przy ustawieniu anteny - tak jak teraz jest -odbierałam programy na Astrze - chyba na Astra 2. Było ich około 100 bezpłatnych.

  Teraz na żadnej Astrze prawie nic nie odbieram. Pogubiłam się już w tym temacie na której Astrze w moim mieście mogę odbierać?
  Nie wiem czy nowy tuner jest sprawny i odpowiedni.

  I chciałam zapytać czy w zależności od miasta - przy konwerterze typu monoblock mam jakieś ograniczenie którą Astrę mam możliwość ustawienia jednocześnie z hotbirdem na tym konwerterze typu monoblock?

  Co do anteny to jest to 70 lub 80cm - muszę poszukać paragonu z zakupu - kupowałam w specjalizowanym sklepie - komplet dobierał mi "w miarę fachowy sprzedawca". Przy zakupie sprzedawca powiedział, że ta antena jest i tak większa niż to potrzebne.
 • Poziom 35  
  Konwerter powinien być dopasowany do anteny, do monoblocka powinna być antena 80-85 cm, przy takiej antenie i konwerterze monoblock wraz z Hotbirdem można ustawić Astrę na pozycji 19,2 E, w dekoderze powinien być widoczny ten parametr, na tej satelicie oprócz kilkuset kanałów obcojęzycznych można odbierać kilka polskich: Trwam, TVP Historia , TVP Kultura...

  Jeśli jednak "nie ogarniasz" tematu to prościej będzie wezwać fachowca, który do 30 minut z wypiciem kawy zrobi konieczne ustawienia...
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 9  
  Z tego co kojarzę to przy poprzednim konwerterze odbierałam z Astry 2 - chyba na 28,2E. Nie wiem jak sprawdzić w jakim położeniu jest teraz ustawiona moja antena - czy rozregulowało się ustawienie anteny czy coś jest nie tak z tunerem?
  Nie podoba mi się ponadto, że przy tym tunerze nie pokazuje mi siły sygnału przy każdym programie a tylko na transporderach - nie wiadomo w tym momencie jak ustawić antenę, żeby był dobry sygnał dla programu na którym mi zależy.

  Napisałam o problemie na forum bo liczyłam na rozjaśnienie moich niejasności w tych tematach. Mam mało wiedzy w tym temacie ale nie jestem tępa i chciałabym zrozumieć okolice tematu z którego na co dzień korzystam.

  Dodano po 14 [minuty]:

  Poeksperymentuję z ustawieniem anteny jutro jak będę miała dostępnego "fachowca" od tego manewru.

  Chciałam się jednak upewnić na której opcji Astry + hotbird to mi powinno działać - bo może nie za dobrze szukałam w google odnośnie tego szczegółu, że nie znalazłam konkretnej odpowiedzi. Jakoś mi się wydaje, że miałam wcześniej ustawioną Astrę 2 .

  Być może ostatnio miałam ustawioną samą Astrę 2, a hotbird nie był juz nawet ustawiany na antenie.
  Z tego co pamiętam kręcący anteną "fachowiec" miał spore problemy, za każdym razem, żeby ustawić 2 satelity naraz i rozregulowywało się to pod wpływem silniejszego wiatru.
  Zastanawiałam się nad zakupem jakiegoś stojaka obrotowego z silniczkiem, żeby za każdym razem "nie wołać fachowca" - ale to było dosyć drogie rozwiązanie i nie sprawdziłam jeszcze jakie są teraz ceny.

  To w sumie by mi chodziło o to, czy na tym moim tunerze można jakoś odczytać jakie położenie ma w danym momencie ta moja niezbyt zaawansowana technicznie antena?
 • Poziom 35  
  Na forum są setki takich i podobnych tematów, należy zapoznać się z nimi - to odnośnie "mam mało wiedzy..."
  Zrozum: pisanie po raz kolejny tych samych rzeczy staje się nudne, by nie rzec irytujące...

  Ustaw Hotbird, nie ruszając anteny wyreguluj Astrę 19,2...

  Jakie dokładnie kanały odbierałaś wcześniej z tej Astry, podaj dokładną nazwę...
 • Poziom 9  
  Nie chcę, aż tak marudzić - kupię nowy konwerter: "KONWERTER MONOBLOCK+TWIN INVERTO - 2 sat. na 2 tunery" bo i tak chciałam dokupić na drugi telewizor. Może przypadkiem razem z tunerem zepsuł się też stary sprzed 4 lat konwerter.

  Ogólnie to mam problem "z fachowcem", który przychodzi pokręcić anteną - antena przymocowana jest do metalowych barierek balkonu i to nie jest najstabilniejsze zamocowanie.

  Dodano po 1 [minuty]:

  Napiszę jak mi poszło po wymianie konwertera i kręceniu anteną - koło czwartku.
 • Poziom 35  
  Kup raczej dwa Twiny i dwa przełączniki diseqc, większa możliwość regulacji...

  Jakie te kanały? (patrz wyżej)
 • Poziom 9  
  Ostatnio oglądałam głównie "wiadomości": BBC News, CNN, Euro News, Sky News, jeszcze jakieś polskie programy - ale nie kojarzę dokładnie które bo to mi się częściowo dublowało ze zwykłej anteny.

  Może polecisz jakiś konkretny model tych 2 twinów i przełączników diseqc?
 • Poziom 35  
  Astra i polskie kanały to tylko 19.2

  Konwertery Inverto...
 • Poziom 22  
  Plan działań jaki jest potrzebny do osiągnięcia efektu:
  - zwrócić się do instalatora posiadającego odpowiednią wiedzę i miernik
  - ustawić poprawnie antenę sat na satelitę Hot Bird,
  - ustawić poprawnie konwerter, kąt skrętu,
  - ustawić w tunerze poprawnie diseq dla HB 13st. oraz Astry !9,2st
  - zacząć oglądać :D
  Przy rozmiarze anteny 80 cm konwerter monoblock jest odpowiedni do odbioru z dwóch satelit oddalonych od siebie o 6 stopni, w innych przypadkach polecam dwa niezależne konwertery w tzw, zezie. W innych przypadkach tunery PVR użyć należy konwertery Twin, Quad... Osobiście nie przepadam za wszelkimi monoblokami, octo i utrudnianiu rzeczy prostych.
 • Poziom 9  
  Odłożyłam temat z ustawianiem anteny bo było koszmarnie zimno tzn. ok. -15st , zamarzłabym jak by okno balkonowe było otwarte przez czas rzędu 0,5 godziny. W przyszłym tygodniu ma być chyba trochę cieplej to pokręcę anteną z pomocą fachowca-amatora. Może kupię jakiś mini-miernik do tego ustawiania w cenie 20-300zł.
  Ta antena dosyć mocno rozregulowuje mi się pod wpływem wiatru, wzywanie pełnopłatnego fachowca "raz w miesiącu", żeby podregulował antenę traci sens finansowy tego rozwiązania.
  Zastanawiam się jeszcze nad zainwestowaniem odnośnie jakiegoś stojaka obrotowego z silniczkiem na prąd, abym sama mogła podregulować ustawienie anteny.
  Muszę trochę poczytać w tym temacie, bo póki co widziałam jakieś takie rzeczy w cenie ok. 1500zł a też nie jestem pewna czy taki stojak obrotowy na silniczek zdaje egzamin jak jest zimniej i nie zamarza.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 43  
  agata23 napisał:
  W przyszłym tygodniu ma być chyba trochę cieplej to pokręcę anteną z pomocą fachowca-amatora.
  Ta antena dosyć mocno rozregulowuje mi się pod wpływem wiatru, wzywanie pełnopłatnego fachowca "raz w miesiącu", żeby podregulował antenę traci sens finansowy tego rozwiązania.
  Ty cały czas robisz chyba z tym " fachowcem amatorem" lub sam'a nim jesteś. Antena zamocowana właściwie trzyma latami.
 • Poziom 9  
  Nie jestem pewna czy da się zrobić "raz a dobrze"? Parę lat temu miałam telewizję kablową a nie satelitarną, za to sąsiedzi mieli wtedy antenę satelitarną na balkonie - od wiosny do jesieni prawie dzień w dzień kręcili tą anteną. Nie wiem jak dokładnie mają z antenami inni użytkownicy, u mnie też antena może być przymocowana do balustrady na balkonie a nie do ściany domu.
  Jak kupiłam tę antenę parę lat temu to miałam trochę więcej entuzjazmu, żeby ją ciągle ustawiać, teraz ten temat trochę zaniedbałam bo mniej oglądałam telewizję.
  Spróbuję sobie jakoś z tym poradzić.

  Dodano po 33 [minuty]:

  LeDy:
  Być może antena zamocowana jest nie najlepiej, ale o przeróbce instalacji pomyślę w okolicach lata jak będzie cieplej i będę miała więcej czasu.

  Teraz chciałam tylko zasięgnąć trochę informacji bo nowo kupiony i ustawiony w sklepie tuner mi nie działał i ponieważ na starym tunerze rzadko ogladałam ostatnio telewizję i zapomniałam co powinno być ustawione.
  Najbardziej obawiałam się czy nowy tuner jest sprawny, z oglądaniem telewizji jakoś przeżyję, że chwilowo nie mam - jak jest za zimno na odkręcanie starych zardzewiałych śrubek.

  Z pomocy fachowców korzystam kiedy temat jest konkretny i wiem "co dokładnie kupuję" i "za ile".
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 9  
  Antenę ustawiał mi w sobotę fachowiec z serwisu - cena 100zł. Były problemy z tunerem, fachowiec nie wiedział czy kabel jest w porządku czy nie ale go ostatecznie nie wymienił - wymiana kabla miała kosztować dodatkowe 60zł.
  Był też problem z telewizorem - jest nowy ma ok. roku - fachowiec miał problem żeby go ustawić i kwestionował czy jest sprawny.
  Ogólnie antena pod względem fizycznym - wycelowania na satelity - jest chyba dobrze ustawiona - bo fachowiec miał miernik - ale już w niedzielę zgubiły się wyszukane i działające w sobotę kanały - np. PULS i TV Polonia ( nie było w tym okresie wiatru, więc chyba nie w tym problem że antena się rozregulowała) i nie ma tych kanałow do tej pory - pokazuje "zły sygnał lub brak sygnału".
  Był tez problem z ustawieniem TNK - kupiłam taki pakiet na 3 miesiące za 69 zł, był problem, żeby wyswietlić te zakodowane programy, które z "karty miały być odkodowane".
  Później sama przeszukałam wyszukane kanały, żeby znaleźć te które miały być odkodowane z karty - karta jest na 18 programów - mam z tego 10, pozostałych 8 nie ma. Wg tego co pokazuje lista zamieszczona na stronie internetowej TNK, są tam wypisane te 18 programów i ich PIDy - lista jest aktualna ze stycznia 2012. Te brakujące 8 kanałow to mam z tymi nazwami co trzeba (wg. wykazu z TNK) ale na innych PIDach i się nie "uruchamiają" - mają status "zakodowane".
  W sumie ta TNK to trochę nie ciekawa rzecz, jeśli na 18 programów w ofercie brakuje 8. Do tej TNK dzwoniłam z tel. komórkowego i za 8zł z groszami wysłuchałam melodyjki + "proszę czekać na połaczenie", cena za min. słuchania melodyjki to 1,34 lub 1,36zł i trochę mnie to mało bawi.

  W sumie raczej trudno w sposób nie przygotowany podejść do usługi płatnego fachowca, który nie zna danego (nowego - PHILIPS) modelu telewizora i kwestionuje czy jest sprawny, a także nie wie czy kabel jest sprawny i czy należy go wymienić czy nie, a także telefon do tego fachowca dlaczego na drugi dzień poznikały mi niektóre kanały - które były, bo chyba pogoda przez ten dzień się na tyle nie zmieniła, nie bardzo ma sens.

  Trzeba samemu poświęcić trochę czasu jak się coś chce konkretnie na tej TV SAT mieć i oglądać, podsunięcie fachowcowi 100zł nie rozwiązuje tematu.
  Ogólnie to nie mam z tego pakietu TNK programu "Discovery" a między innymi dlatego ten pakiet kupiłam. I te programy "PULS" i "Polonia" z początku listy i dalej kolejne poznikane po 1 dniu po ustawianiu TV SAT też mnie lekko irytują.
 • Użytkownik usunął konto