Witam.
Problem jest następujący. Przez 4 lata miałem internet w Netii (kolejno 1MB i 2MB) umowa z nimi skończyła mi się jednak w grudniu zeszłego roku.
Kilka dni temu postanowiłem zawrzeć z TPSA umowę na neostradę o prędkości 10MBps - najwyższa dostępna prędkość na mojej linii. Mam w domu 2 routery. Jeden (marki REQUEST) w ogóle nie łapał synchronizacji, natomiast drugi (Planet ADE-4000) nie miał z tym problemu. Dodam ,że oba bez problemu działały przy internecie Netii. Jednak ten drugi posiadał tylko zwykłe ADSL i miał ograniczenie do 8Mbps. Już wtedy ściąganie z trudem przekraczało 700Kb/s, ale myślałem ,że to wina starego routera.
Dzisiaj kupiłem nowy router TP-LINK TD-8841, który posiada już ADSL2+ (do 24Mbps). Problem jednak nie zniknął. Gdy sprawdzam różnego typu testami szybkości łącza wychodzi najczęściej 6,6 - 7 Mbps. Ściąganie natomiast najszybsze jakie zanotowałem wynosiło 802Kb/s ale trwało przez kilka sekund i potem wahało się cały czas między 550-670Kb/s.
Nie wiem czy to wina routera czy też linii. Poniżej zamieszczam zrzut ze statystyk routera. Wydaję mi się ,że ustawione mam wszystko prawidłowo, więc dlaczego prędkość jest taka ,a nie inna? Proszę o sugestie.
Dodaje jeszcze screen ze speedtest
Problem jest następujący. Przez 4 lata miałem internet w Netii (kolejno 1MB i 2MB) umowa z nimi skończyła mi się jednak w grudniu zeszłego roku.
Kilka dni temu postanowiłem zawrzeć z TPSA umowę na neostradę o prędkości 10MBps - najwyższa dostępna prędkość na mojej linii. Mam w domu 2 routery. Jeden (marki REQUEST) w ogóle nie łapał synchronizacji, natomiast drugi (Planet ADE-4000) nie miał z tym problemu. Dodam ,że oba bez problemu działały przy internecie Netii. Jednak ten drugi posiadał tylko zwykłe ADSL i miał ograniczenie do 8Mbps. Już wtedy ściąganie z trudem przekraczało 700Kb/s, ale myślałem ,że to wina starego routera.
Dzisiaj kupiłem nowy router TP-LINK TD-8841, który posiada już ADSL2+ (do 24Mbps). Problem jednak nie zniknął. Gdy sprawdzam różnego typu testami szybkości łącza wychodzi najczęściej 6,6 - 7 Mbps. Ściąganie natomiast najszybsze jakie zanotowałem wynosiło 802Kb/s ale trwało przez kilka sekund i potem wahało się cały czas między 550-670Kb/s.
Nie wiem czy to wina routera czy też linii. Poniżej zamieszczam zrzut ze statystyk routera. Wydaję mi się ,że ustawione mam wszystko prawidłowo, więc dlaczego prędkość jest taka ,a nie inna? Proszę o sugestie.
Dodaje jeszcze screen ze speedtest