Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Epson SX425W nie chce drukować w czerni.

szebasztjan 25 Sty 2012 12:19 7181 8
  • #1 25 Sty 2012 12:19
    szebasztjan
    Poziom 7  

Witam,
    Mam problem z drukarką Epson SX425W, a mianowicie: nie chce ona drukować w czerni. W innych kolorach drukuje bez żadnych przeszkód. Problem pojawił się, gdy wymieniłem wszystkie zużyte, oryginalne tusze na zamienniki. Dodam, że nie były to zamienniki najtańsze i najgorszej jakości, a wręcz przeciwnie. Kupiłem tusze najlepszej jakości, o konsystencji pigmentowej, co gwarantuje niezasychanie tuszu w głowicy. Posiadają one dodatkowo certyfikaty jakości. Tak przynajmniej pisało na stronie sprzedawcy. Drukarka ponadto wykrywa tusze jako oryginalne, marki Epson. Nie wiem co mam robić, a zależy mi na ciągłym drukowaniu. Próbowałem kilkakrotnie czyścić głowicę za pomocą programu Epson Status Monitor 3, ale nie dało to zadowalających efektów. Macie jakieś pomysły? Proszę o pomoc!

0 8
  • #2 25 Sty 2012 18:37
    tato56
    Poziom 28  

Złóż reklamacje Epson nie lubi zamienników nawet "najlepszych"
    Pozdrawiam

0
  • #3 25 Sty 2012 19:55
    szebasztjan
    Poziom 7  

złożyć reklamację? Przecież te tusze, które zakupiłem już zostały trochę wykorzystane.Myślę , że sprzedawca raczej nie odda kasy. Nie wiem, może oddam drukarkę do serwisu, mam jeszcze na nią gwarancję. Ale boję się, że mi jej nie przyjmą, bo drukarka przestała działać z mojej winy.

0
  • #4 25 Sty 2012 20:18
    BOBBY1234
    Poziom 14  

Drukarki Epson to najgorszy syf pod względem stosowania zamienników, zawsze są z nimi problemy. Drukują dobrze ale tylko na oryginałach. Miałem jeden kombajn Epsona, włożyłem zamienniki i musiałem wyrzucić drukarkę na złom, głowica zaschła na amen, w żaden sposób nie dało się jej przeczyścić.
    Szukaj kogoś kto spróbuje ją przeczyścić póki nie zaschła na amen.

0
  • #5 25 Sty 2012 22:52
    szebasztjan
    Poziom 7  

A może założenie oryginalnego tuszu coś da, jak myślicie?

0
  • #6 26 Sty 2012 09:44
    endriuf
    Spec od drukarek

Możesz spróbować. Zrób na nim kilka razy czyszczenie głowicy. Spowoduje to jednak zużycie wszystkich tuszy.

0
  • #7 26 Sty 2012 10:45
    plahenryk
    Poziom 14  

Mam kolegę który ma Epsona i miał podobny problem. Wymienił czarny tusz na nieoryginalny i drukarka przestała drukować. Ponieważ była na gwarancji założył stary i wysłał do naprawy. Był niezmiernie zdziwiony gdy po trzech dniach dostał naprawioną drukarkę z nowymi tuszami. Teraz sam napełnia kardridże ale tuszami pigmentowymi. W internecie jest dużo informacji na ten temat.

0
  • #8 27 Sty 2012 12:09
    BOBBY1234
    Poziom 14  

Do plahenryka

Coś mi się nie chce wierzyć, trzy dni to idzie przesyłka w tę i z powrotem, w serwisie to trzymają co najmniej kilka dni. A jeszcze żeby dali nowe tusze to już dziw nad dziwy.

0
  • #9 28 Sty 2012 10:57
    szebasztjan
    Poziom 7  

Pięknie. Po odczekaniu kilku dni zrobiłem czyszczenie głowicy za pomocą programu Epson Manager. Na pierwszy rzut oka, zauważyłem znaczącą poprawę. Drukarka drukowała jakieś 10% testu w czerni, więc zrobiłem jeszcze kilkakrotne czyszczenie głowicy, aż do zużycia tuszy. Kiedy włożyłem nowe tusze (zamienniki), sytuacja się diametralnie pogorszyła. Teraz drukuje tylko kolor żółty. A innych kolorów WCALE nie drukuje. Myślicie, że da się coś jeszcze zrobić? Może kupię płyn udrażniający.

Moderowany przez rys57:

3.1.18. (10.11) Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym). Link usunięto.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo