Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen c5 nie zaklucza się auto

25 Sty 2012 19:35 2683 8
  • Poziom 2  
    Witam mam problem. Od jakiś 3 dni nie mogę zakluczyć auta: Citroen C5 2002 2.0 Hdi Kombi break. Za kluczałem auto po przyjeździe żony i tu niespodzianka, auto migaczami wskazuje reakcje na pilot, czyli mruga za kluczanie i otwieranie,ale dźwięku brak od centralnego zamka, jak i również tego by auto się zamknęło. Alarmu w nim nie ma. Od środka przycisk zamknięcia na panelu tez nie pomaga,miga kontrolka tylko. Dodam również, że wcześniej działał przycisk przymykania szyb w pilocie, a teraz ani rusz. Kluczykiem zamykam auto,za kluczają się tylko drzwi od kierowcy. Proszę o pomoc i jakieś sugestie co by można sprawdzić samemu. Odłączyłem od akumulatora na ok 20 minut i nic się nie zmieniło. Dodam również, że auto stało ostatnie 3 dni na dworze, temperatury to w nocy ok -3,a 4 no i również pokropiło, także było wstanie zmrozić na tyle drzwi,że ciężko było je otworzyć,bez szarpnięcia.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 34  
    Wysusz zamki suszarką , później psyknij jakimś wypieraczem wilgoci . Prawdopodobnie masz przymrożone zamki.
  • Poziom 2  
    Witam. Jestem zabiegany remontem, a auto nadal się nie zaklucza,sprawdzone BSI na którym była wilgoć, w sumie aż pleśń, suszarka i zamki nie pomogą, ponieważ już są plusowe temperatury. Elektrycy z mojego regionu jakoś nie chcą się tknąć do tego modelu. A podpięty pod komputer nie pokazuje błędu zamka, tylko błąd alarmu, którego odkąd mam to auto nie ma i nie było.

• Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
    Przy pomocy urządzenia diagnostycznego można dezaktywować fabryczny alarm i błąd nie powinien się pojawiać.
  • Poziom 2  
    Niby tak na diagnostyce,czy komputerku idzie ten błąd skasować,lecz problem tkwi w tym, że nie jest to potrzebne,by zakluczać prawidłowo auto. Jak znajdę jakiegoś maga,a już namierzyłem owego to dam znać co to było.

• Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
    Nie pisałem o skasowaniu błędu, tylko o wyłączeniu fabrycznego alarmu.
  • Poziom 2  
    Yokero czekam z nicierpliwościa na informacje po wizycie u twojego maga bo ja mam dokładnie ten sam problem u mnie i juz przejrzałem wszystko i niestety nic nie znalazłem. Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    sorry ze tak dlugo ale zabiegany wciaz remontem,a auta nie mialem czasu patrzyc,bo motorem smigam.Wracajac do auta to zamawiam bsi uzywane,mag ma przelutowac kostke odpowiedzialna za zamykanie auta,rowniez stwierdzil,ze czestow cytrynach sie tak dzieje,ze woda tam dociera niewiadomo skad,po deszczach czy tez myciu auta. Spotkal sie nawet z przematowywaniem bsi na prawa strone nad pedaly. Ja wyciagnalem go ze sróbek i opuscilem nizej i juz mi tak nie swiruje,na dniach wymieni ten moduł od zamykania,bo po wyciagnieciu byłą tam ugnita kostka i niebieski nalot.

Pisownia!
    Reg. 3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    Mod.[CameR]