Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Scieżka olejowa zapowietrzający sie kocioł

02 Lut 2012 15:44 1506 8
  • Poziom 9  
    Witam,
    tak jak w temacie mam problem z zapowietrzającym się kotłem Viessmann Vitorond 111. Chodzi o to ze filtr olejowy który jest zamontowany przed kotłem od strony zbiornika. Problem polega na tym że filtr który powinien być wypełniony olejem, zasysa gdzieś powietrze, ponieważ tego oleju jest coraz mniej w tym filtrze. Złączki łączące filtr z miedzią (ścieżką olejową) i miedź ze zbiornikiem zostały wymienione dwukrotnie więc raczej to nie to. Ma ktoś może jeszcze jakieś pomysły czym taki stan rzeczy może być spowodowany???

Z góry dziękuję
  • Poziom 19  
    Może masz uszkodzony zespół poboru oleju opałowego?
  • Specjalista - systemy grzewcze
    czy palnik działa czy się blokuje? instalacja jednorurowa czy dwu ? cała instalacja paliwowa jest nowa?
  • Poziom 9  
    Palnik się blokuje. Usterka D1 wyskakuje na regulatorze. System jedno rurowy od strony zbiornika do filtra,a od filtra do palnika dwu rurowa. Kocioł jest nowy instalacja tez jest nowa.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Jak się znasz to możesz odlaczyc zasilanie i brać paliwo z kanistra. Jeśli nie bedzie się blokowalo to znaczy ze zasilanie trzeba zrobić na nowo.
  • Poziom 9  
    Mogę tak zrobić tylko że palnik nie blokuje się szybko kocioł popracuje z tydzień dwa i się wyłącza. a w filtrze jest coraz więcej powietrza. Po odpowietrzeniu filtr znowu jest zapełniony olejem a następnie znowu zaczyna tego oleju ubywać w tym filtrze.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 14  
    Moze jest niewielka nieszczelnosc na połaczeniu zbiornika z filtrem. Powiem ze wystarczy bardzo neiwielka nieszczelnośc nie zauważalna gołym okiem i bedzie sie działo żle.